Intro Lecha Poznań przed nowym sezonem. Grajmy w piłkę!

W sobotę, 13 lipca, o godzinie 20:00 Lech Poznań wypuścił specjalny spot przed startem sezonu 2019/2020. Głównym aktorem krótkiego, niespełna minutowego filmu jest były kapitan Kolejorza, ulubieniec kibiców, a także najlepszy zawodnik zeszłych rozgrywek, Pedro Tiba. Portugalczyk mówi wprost – „dosyć! po prostu grajmy w piłkę!”.Intro Lecha Poznań nawiązuje m.in. do tego co działo się przed poprzednimi sezonami. Wtedy wszyscy mówili o zdobyciu Mistrzostwa Polski za wszelką cenę, o wygraniu Pucharu Polski i grze Kolejorza w fazie grupowej europejskich pucharów. Na sukcesy już przed sezonem nastawiało się wielu kibiców, wiele osób głośno o nich mówiło tak samo jak zarząd klubu, choć w 2 ostatnich sezonach nie potrafił zbudować drużyny od której w walce o trofea wszystko by zależało.

Przed startem sezonu 2019/2020 jest inaczej. Nikt nie dmucha balonika, kibice Lecha Poznań o zdobyciu Mistrzostwa Polski nie mówią lub boją się głośno mówić/pisać o swoich marzeniach. Niedowiarków jest wielu, futbolowi eksperci nie wskazują Kolejorza w roli jednego z dwóch faworytów do tytułu Mistrza Polski, a bukmacherzy nie widzą odmłodzonego zespołu Lecha Poznań w gronie trzech najpoważniejszych kandydatów do zajęcia pozycji na podium.

Drużyna Dariusza Żurawia przed startem sezonu 2019/2020 stanowi zagadkę dla dosłownie wszystkich. Nikt nie wie, jak nowe rozgrywki będą wyglądały w przypadku Kolejorza, jak daleko zajdzie nasz zespół w Pucharze Polski i na której pozycji zakończy sezon 23 maja 2020 roku. Nikt tego nie wie. Na nowym spocie jeden z liderów Lecha Poznań, Pedro Tiba mówi jasno – „dosyć! po prostu grajmy w piłkę”.

W poniedziałek, 15 lipca jednym z głównych tematów odcinka stałego cyklu „Na chłodno” na KKSLECH.com będzie Lech Poznań w sezonie 2019/2020. Nasze podejście będzie bardzo podobne do tego klubowego. Również na nic się nie nastawiamy. Tak jak powiedział Pedro Tiba – „dosyć! grajmy w piłkę!”.Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <17 komentarzy

 1. Slawek1978 pisze:

  Prosty czytelny jasny przekaz .A jak nie wyjdzie no cóż ….

 2. Pawel1972 pisze:

  Czyli co – zarząd ma ochnastą diagnozę dotyczącą problemów? Teraz to mityczny stres i zbyt duże oczekiwania kibiców? Ja mam odmienną i sądzę, że prawdziwą: problemem jest nasz wiceprezes, nieudacznik i osioł (osioł, bo jak ktoś przez 8 lat nauczył się dokładnie nic, to musi być wybitnym osłem).

 3. John pisze:

  Grajmy w piłkę,proste.
  Tak,Lech jest zagadką dla wszystkich,problem w tym, że dla mnie każdy klub w ekstraklasie jest zagadką ,na czele z vice mistrzem
  Gibraltaru.

 4. deel pisze:

  Za głupi jestem. Nie nadążam. Tylko… Dlaczego w tym spocie wystąpił Pedro Tiba a nie nasz nowy kapitan? Nikt z rady drużyny. Rozumiem, że Darko będzie nosił opaskę a grę i zespół będzie prowadził Pedro? To on będzie odpowiadał za wyniki? Lub ich brak?

  • Luna23 pisze:

   Bo Pedro jest ulubieńcem kibiców, naszym najlepszym zawodnikiem. Darko jest kapitanem, ale na spot wzięli największą gwiazdę zespołu, zresztą fajnie to brzmi w ich języku

  • tomasz1973 pisze:

   A mi właśnie brakuje tego w j. polskim, w końcu łaskawie on mógłby się po roku nauczyć. Na zachodzie od każdego tego się wymaga, na dodatek w końcu jest to skierowane do ludzi polskojęzyczynych.

  • Bart pisze:

   Właśnie, jeśli po roku w Polsce nawet tego Tiba nie mówi po polsku, to z całym szacunkiem, ale niech wraca do siebie. Jakieś zasady i standardy trzeba mieć.

  • Michu73 pisze:

   Dokładnie Deel. Mam te same odczucia. Bart niech Tiba lepiej nie wraca?

  • Regon pisze:

   Przypuszczam, że raczej ten klip nagrywany mógł być długo przed wyborami kapitana drużyny. A Tiba powszechnie po poprzednim sezonie kojarzył się dobrze, więc wybór raczej oczywisty.

 5. Rafik pisze:

  Dobry spot. Jasny i prosty przekaz. Tylko LP!

 6. Erwin pisze:

  No i bardzo dobrze, wystarczy pierdolenia o mistrzostwie, a należy zacząć po prostu grać w piłkę. Nie ma sensu nakręcać się znowu przed sezonem „dmuchać balonika”, będzie co ma być, nasz nowy kapitan stwierdził, że celem jest dublet i chwała mu za to, że nie boi się zawiesić od początkiu poprzeczki wysoko i zdaje sobie sprawę gdzie jest i czego oczekujemy my- kibice. Wiadomo, że koleś ma swoje za uszami i nikt nie wierzy za bardzo nawet w jeden puchar, ale być może taka recepta (brak celu i presji) zadziała mobilizująco bardziej na tych zawodników, tym bardziej, że to zwykła e-klapa i jak taki Piast mógł to tym bardziej Lech może. Po prostu grajmy w piłkę i czerpmy z tego radość 🙂

 7. zuras1922 pisze:

  A ja jakoś jestem dziwnie spokojny, że wstydu nie będzie. Dajmy im 5 meczów, zaczniemy oceniać.

 8. pewniak pisze:

  Jeden z najlepszych spotów, jakie zrobili. Pier*olić obiecanki cacanki. Niech po prostu wezmą się do roboty.

 9. smigol pisze:

  Grajmy w piłkę nie w chuja… Jest jakiś postęp…

 10. Kumoter pisze:

  Jasne, że lepiej grać niż klepać, czy słuchać farmazonów. Niemniej mnie ten spot wcale się nie podoba. Ja widzę w nim cwaniactwo, asekuranctwo i minimalizm Zarządu. W poważnym klubie Zarząd powinien wyjść do ludzi i konkretnie określić jakie są nasze cele, a nie chować się w mysich dziurach. Mają nas za kompletnych idiotów, a są głupi niż ustawa przewiduje.

 11. szulaj30 pisze:

  Super spot. Aż ciarki przechodzą. Już nie mogę się doczekać soboty.

 12. Ostu pisze:

  Grajmy w piłkę…
  Ale jaką…?!
  Tę, w którą gra większość świata, Czy tę piłkę nożną, którą świat grał 20 lat temu…?
  Czy może w tę kopaninę, którą uprawia eklapa…?!