PKO Ekstraklasa w nowej oprawie

W piątek, 19 lipca, o godzinie 18:00 nowy sezon 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy ruszy w innej szacie graficznej. W poniedziałek, 15 lipca spółka Ekstraklasa SA zaprezentowała nową oprawę graficzną meczów ligowych, która znacząco różni się od oprawy znanej kibicom polskiego futbolu w tym Lecha Poznań z paru poprzednich rozgrywek Ekstraklasy.Już wcześniej Ekstraklasa po podpisaniu umowy z nowym sponsorem tytularnym, PKO Bankiem Polskim zmieniła barwy na „niebiesko-białe” bardzo podobne do barw Lecha Poznań. Teraz zmienią się też wszystkie grafiki meczowe, które kibice będą oglądali nie tylko podczas transmisji telewizyjnych. Za nową szatę odpowiada londyńska firma DixonBaxi, która tworzyła już wcześniej podobne rzeczy dla m.in. angielskiej Premier League, holenderskiej Eredivisie czy stacji FOX Sports.

Anglicy projektując nowe grafiki dla Ekstraklasy SA skorzystali z bardzo prostych form trochę w stylu retro używając czcionki ze starych gier komputerowych co już spotkało się ze sporym niezadowoleniem i krytyką kibiców wyrażaną m.in. na portalach społecznościowych. Władze spółki zarządzającej ligą zdecydowały się jednak na zmiany, ponieważ poprzednie wizualizacje miały już ponad 6 lat.

Przykładowa nowa grafika PKO Ekstraklasy 2019/2020
null

Zmiany graficzne od sezonu 2019/2020 dotyczą m.in. nowej meczowej czołówki prezentowanej przed transmisjami, grafik z wynikami spotkań, terminarzy gier, statystyk czy składów drużyn na mecze. Nowych grafik Ekstraklasa SA będzie używała także w swoich kanałach social media, na stadionach czy biletach sprzedawanych przez kluby. Od sezonu 2019/2020 nowe grafiki mają za zadanie podkreślać barwy w jakich występują poszczególne zespoły czy nawet podkreślić nową umowę współpracy z nc+ oraz z TVP, czyli telewizjami, które będą pokazywały mecze Ekstraklasy.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. Alcatraz pisze:

  Słabe

 2. robson pisze:

  Wygląda jak z jakiejś gry komputerowej.

 3. tomajg83 pisze:

  Rzadko komentuję rzeczy „estetyczne” jak kolorystyka, logo, koszulki, intro, reklamy itp. ale to nowe intro Eklapy jest naprawdę słabe…

 4. Angus pisze:

  Beznadziejne – szkoda nawet komentować.

 5. ArekCesar pisze:

  Zawiodłem się. Oby tabelek nie brali z excela Rutka.

 6. Pawelinho pisze:

  Mnie się ta prostota akurat podoba.

 7. inowroclawianin pisze:

  Bardzo słabe i gorsze od poprzedniej.

 8. 07 pisze:

  Lepiej dać zarobić Anglikom niż polskiej firmie….. bez komentarza – jakie to polskie. Efekt mizerny z kasy cieszą się angole…. Polskie firmy nie potrafią ? Wątpię. Potrafią!