Wypożyczeni przed sezonem

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 na wypożyczeniach w innych klubach będzie przebywało łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy, którzy mają za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza na szczeblu Ekstraklasy. Klub m.in. za sprawą Jarosława Araszkiewicza bacznie obserwuje młodych wypożyczonych lechitów nie wykluczając powrotu danego gracza już zimą.Jedynym wypożyczonym piłkarzem za granicę jest Dawid Kurminowski, który nie ma za sobą udanej wiosny występując tylko w rezerwach Ziliny. Na razie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja 20-latka zmieniła się. Latem „Kurmin” przygotowywał się z rezerwami zdobywając nawet gole w sparingach. Pozostali piłkarze wypożyczeni na na rundę jesienną będą grali już w Polsce.

Łatwo w I-ligowej Puszczy Niepołomice nie będzie miał 19-letni bramkarz Bartosz Przybysz, który według danych przekazywanych przez I-ligowca zagrał tylko w jednym meczu kontrolnym. Podstawowym golkiperem Puszczy latem był rówieśnik Przybysza – Mateusz Górski, który przybył niedawno do Niepołomic z juniorów Ajaxu Amsterdam.

Jesienią o szczebel niżej w II-lidze będzie grał również urodzony w 2000 roku bramkarz, Bartosz Mrozek, który został wypożyczony do GKS-u Katowice. Młody golkiper w letnich meczach towarzyskich grał regularnie dzięki czemu jest szansa, że w sezonie 2019/2020 będzie występował dużo częściej niż w zeszłych rozgrywkach w Elanie Toruń.

Jesień 2019 może być dużo lepsza od wiosny także dla Huberta Sobola, który Wartę Poznań zamienił na Odrę Opole prowadzoną przez Mariusza Rumaka. 19-letni napastnik w sparingach zaliczył 3 trafienia. Jego rywalami w walce o miejsce w pierwszym składzie I-ligowca będą doświadczeni Szymon Skrzypczak oraz Ivan Martin.

Niedawno na wypożyczenie do innego klubu z Ekstraklasy powędrował Michał Skóraś. 19-letni prawy pomocnik został wypożyczony przez Raków Częstochowa głównie po to, aby beniaminek ligi mógł spełnić punkt regulaminu PZPN mówiący o konieczności gry co najmniej jednego młodzieżowca. Skóraś zaraz po dołączeniu do zespołu Marka Papszuna regularnie występował w sparingach co daje nadzieje na równie regularne występy 19-latka już w jesiennych meczach o stawkę.

Na brak występów nie powinien skarżyć się szósty z wypożyczonych Maciej Orłowski. 25-latek regularnie grał wiosną w Górniku Łęczna głównie na prawej obronie. Latem „Orzełek” wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach kontrolnych ekipy ze wschodu. Podczas towarzyskich pojedynków wychowanek Lecha Poznań występował na wszystkich trzech pozycjach w defensywie.

Ostatnim i siódmym wypożyczonym piłkarzem jest gracz rezerw, Łukasz Norkowski. 19-letni środkowy pomocnik powędrował 12 lipca na wypożyczenie do I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Na razie filigranowy piłkarz zaliczył 32 minuty w kontrolnym meczu z GKS-em Bełchatów. Podczas rundy jesiennej średnio co 2 tygodnie będziemy sprawdzali na KKSLECH.com jak wiedzie się na wypożyczeniach wszystkim zawodnikom.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <