Oko na grę: Robert Gumny

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Pozostanie Roberta Gumnego na rundę jesienną 2019 cały czas nie jest pewne, dlatego pierwszym zawodnikiem w nowym sezonie obserwowanym przez nas w ramach cyklu „Oko na grę” był właśnie „Guma”. Wnioski i jego liczby poniżej.

Opis gry:

Lech Poznań szybko, bo już w 6 minucie stracił gola na 0:1 co zmusiło dosłownie cały zespół bez wyjątku do postawienia na ofensywę. Przez to trzeba ocenić Roberta Gumnego bardziej za to co prawy obrońca pokazywał dzisiaj z przodu, gdzie poszło mu całkiem nieźle. 86% celnych podań, 68% pojedynków wygranych (najlepszy wynik w drużynie) w tym aż 80% w powietrzu pokazuje, że młody 21-letni obrońca spisał się dobrze. W dodatku „Guma” oddał 1 strzał na bramkę Piasta, który okazał się celny notując także 1 kluczowe podanie. To właśnie na nim gliwiczanie popełnili w sobotę najwięcej fauli (5 przewinień) mając wiele problemów z często włączającym się do akcji ofensywnych defensorem Lecha Poznań. Przyczepić można się trochę do starć 1 na 1 przy ziemi. Były sytuacje w których Robert Gumny zbyt długo holował piłkę zamiast spróbować ją podać przez co spowalniał akcje ofensywne mogąc doprowadzić do kontry rywala w razie straty piłki. Bez dwóch zdań wychowanek Kolejorza był jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy na boisku i przede wszystkim jednym z najlepszych w zespole Lecha. „Guma” zagrał dobrze zasługując na czwórkę. Jeśli zostanie i będzie zdrowy, to Lech Poznań na prawej flance obrony nie powinien mieć jesienią żadnych problemów.

Ocena gry: 42. Robert Gumny
Mecz: Piast Gliwice – Lech Poznań 1:1 (20.07.2019)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: prawy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 92
Faule popełnione: 2
Był faulowany: 5
Podania: 63
Celne podania: 54
Strzały: 1
Strzały celne: 1
Dośrodkowania: 5
Pojedynki: 19
Wygrane pojedynki: 13
Odbiory: 4
Straty: 7
InStat index: 288 (3 wynik w Lechu Poznań)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 6

 1. Bigbluee pisze:

  Zrobil wiecej akcji niz cala pomoc i atak razem wzięci.

 2. tomajg83 pisze:

  Dobry jest skubany! Fajnie się go ogląda.

 3. inowroclawianin pisze:

  Dobry mecz Gumy.

 4. Erwin pisze:

  Oby został chociaż do zimy, bez niego kiepsko to widzę.

 5. szulaj30 pisze:

  Kolejny dobry mecz naszego defensora

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Solidnie jak zawsze.

Dodaj komentarz