Pięć szybkich wniosków: Piast – Lech 1:1

Z początkiem sezonu 2019/2020 jeszcze przed przedstawieniem plusów i minusów danego meczu Lecha Poznań, analizy spotkania, statystyk pomeczowych, analizy gry danego zawodnika czy wyboru najlepszej akcji w wykonaniu Kolejorza prezentujemy pięć szybkich pomeczowych wniosków. Kilkadziesiąt minut po każdym meczu na gorąco pięć spostrzeżeń na temat występu drużyny i poszczególnych piłkarzy.1) Stracony gol nie zaszkodził Lechowi

Lech szybko stracił gola na 0:1 którym na szczęście zbyt mocno nie zmartwił się. Często przy złym rezultacie poprzedni zespół zwieszał już głowy, nie umiał zagrażać rywalowi, nabijał tylko posiadanie piłki i nadziewał się na kontry. Dzisiaj było inaczej. Tylko nieskuteczność drużyny Lecha sprawiła, że do szatni poznaniacy musieli zejść przegrywając jedną bramką. Mimo paru przestojów w grze Kolejorz absolutnie nie zasłużył na porażkę w Gliwicach. Powinien wygrać, był lepszy od Mistrza Polski, zremisował, jednak w grze Lecha w porównaniu z zeszłym sezonem dało się zauważyć progres.

2) Groźne stałe fragmenty gry

Kapitan Darko Jevtić najbardziej widoczny był przy okazji wykonywania stałych fragmentów gry i w 82 minucie w której zaliczył asystę. Rzuty rożne czy wolne w wykonaniu lechitów mogły się dzisiaj podobać w tym dośrodkowania Szwajcara z kornerów na długi słupek. Najbardziej szkoda okazji po rzucie rożnym w 13 minucie, gdy Karlo Muhar z paru metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

3) Rotacje na skrzydłach

Trener Dariusz Żuraw wystawił dziś na bokach Kamila Jóźwiaka i Tymoteusza Puchacza. Obaj skrzydłowi zamieniali się stronami co nie do końca wypaliło. Puchacz, mimo dużej aktywności w ataku, zdecydowanie za łatwo zmarnował sytuacje, które miał w tym kontrę 3 na 2 po której jego strzał obronił bramkarz. Wydawało się, że Lech na bokach zagra podobnie jak w sparingu z Vitesse, kiedy fajnie na prawej stronie wyglądali Jóźwiak z Robertem Gumnym. W Gliwicach tak nie było.

4) 1:0 dla Tomczyka

Dariusz Żuraw nie ma łatwo szukając pierwszego zmiennika dla Christiana Gytkjaera, który dziś zagrał w rezerwach szukając jeszcze formy po rekonwalescencji. Tomczyk czy Zhamaletdinov? Zhamaletdinov czy Tomczyk? Dziś przy złym wyniku obaj napastnicy pojawili się na boisku. Zdecydowanie lepsze wrażenie po sobie zostawił „Pawka”, który był bardziej aktywnym piłkarzem na murawie od słabego Rosjanina. Lech zremisował 1:1, Tomczyk wygrał 1:0.

5) Ciężko gra się bez napastnika

Mimo wyrównującej bramki zdobytej dzisiaj przez napastnika przez większość spotkania Lech miał problemy z grą w ataku. Joao Amaral nie jest klasycznym wysuniętym napastnikiem co było widać. Zagrywanie do niego piłek ze skrzydeł za pomocą dośrodkowań nie miało sensu. Z gry Portugalczyk potrafił tylko oddawać niecelne, często niepotrzebne strzały z daleka. Oby Gytkjaer szybko wrócił.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <13 komentarzy

 1. Rafik pisze:

  Szybkie i bardzo trafne podsumowanie dzisiejszego meczu.

 2. tylkoLech pisze:

  Dokładnie w punkt. Bardzo trafna i szybka analiza

 3. szulaj30 pisze:

  Zgadzam się z redakcją. Amarala dałbym na 10 za Jevtica.

 4. Peterson pisze:

  Ogólnie dodam moje spostrzeżenia.
  1 Zawodnicy nie ogarniaja jeszcze przekazywania krycia często nie widzą kto kogo ma kryć powstają martwe strefy
  2 SFG w obronie nadal do porawy
  3 musimy częściej atakować srodkiem bo mamy potencjał by tam grać

 5. szulaj30 pisze:

  No właśnie Amaral. Trzymanie Jevtica na boisku wcale nie jest lepsze. Darko ma za duże przestoje w grze. Ewentualnie mogłoby być ustawienie z Amaralem na 10, Darko na lewym skrzydle A na prawym Jóźwiak. Ale wtedy zabraknie miejsca np. dla Puchacza. Innym rozwiązaniem jest Tiba na 10. Bo wydaje mi się, że za dużo on holuje piłkę z tyłu bo nikt mu się nie wysuwa do podania

  • Ostu pisze:

   Tiba do przodu…
   Amaral na bok…
   O Makuszewskim zapominamy – jego już w Lechu nie ma….
   Pawka atak… Na stałe
   Rusek do domu już od ZARAZ…

  • Ostu pisze:

   I to jest 5 szybkich wniosków na już…

 6. klaus pisze:

  Trochę lepiej się to oglądało, niż Lecha z poprzednich sezonów. Oby to utrzymali i nie popadali w przeciętność.

 7. inowroclawianin pisze:

  Według mnie tak: 1) trzeba sprowadzić napastnika i skrzydłowego, 2) poprawić grę w obronie przy stałych fragmentach, wrzutkach, 3) udoskonalić grę w ataku, 4) widać poprawę w grze w porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami, jest progres pod każdym względem, 5) lepszy mental jest.

 8. Erwin pisze:

  Krótko i na temat, mi również nie podobał się Amaral na 9, Pawka mógł tam zagrać od początku, zobaczymy jak będą grać gdy dołączy Gytkjaer i Satka i czy ten drugi wygryzie kogoś z pary Rogne-Crnomarkovic.

  • tomasz1973 pisze:

   Rogne wczoraj grał niestety słabo, 3 sytuacje dla Piasta do krycie na radar przez Norwega.