Rola gospodarza nie służy ligowcom

Za nami już inauguracyjna 1. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy nowego sezonu 2019/2020. Już na starcie rozgrywek ligowych mieliśmy dużo niespodzianek. W 8 meczach ani razu nie wygrał gospodarz spotkania. Gospodarze w ten weekend mieli jakiś kompleks grając przed własną publicznością przeważnie słabo. O dziwo najbliższej zwycięstwa na swoim obiekcie był beniaminek Łódzki Klub Sportowy.Podczas sezonu niewiele jest kolejek w których gospodarze meczów nie wygraliby ani razu. Aż połowa spotkań 1. kolejki 2019/2020 zakończyła się za to podziałem punktów, dlatego nowy sezon PKO Ekstraklasy zaczął się dość spokojnie, bez większych fajerwerków, ale z jedną niespodzianką. W końcu po ponad 30 latach przy Łazienkowskiej zwyciężyła Pogoń Szczecin, która w bardzo ciekawym spotkaniu początkowo przegrywała z Legią Warszawa.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 2 (trafiony)
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin x (nietrafiony)
ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk x (trafiony)
Piast Gliwice – Lech Poznań 2 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Korona Kielce 1 (nietrafiony)
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1 (nietrafiony)
Wisła Płock – Górnik Zabrze 1 (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 1 (nietrafiony)

Lech Poznań z przebiegu gry stracił 2 punkty, aczkolwiek 1 oczko wywieziono z boiska Piasta Gliwice można zaakceptować. Punkt zdobyty na Górnym Śląsku będzie szczególnie zauważalny w tabeli, gdy w najbliższy piątek Kolejorz ogra u siebie Wisłę Płock. Kto wie. Być może Lech stanie się pierwszym klubem w sezonie 2019/2020 który zwycięży przed własną publicznością. Mamy aktualnie początek rozgrywek, trudno na razie określić, kto będzie mocny, kto słaby, więc póki co trzeba się koncentrować tylko na sobie. Ewentualne piątkowe zwycięstwo nad „Nafciarzami” zapewni „niebiesko-białym” spokojny weekend i pozwoli ze spokojem patrzeć na to, co będą robić inne drużyny. Hitem 2. kolejki będzie mecz Korony z Legią. Trudno może mieć inny pucharowicz – Piast, który zawita do Wrocławia. Na papierze dość wyraźnymi faworytami do wygranych u siebie będą w ten weekend Pogoń wraz z Jagiellonią.Nasze obiektywne typy na mecze 2. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020:

Cracovia Kraków – ŁKS Łódź 1
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 1
Korona Kielce – Legia Warszawa x
Lech Poznań – Wisła Płock 1
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków x
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 1
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1

Tabela po 1. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020:

1. Jagiellonia Białystok 3 pkt.
2. Pogoń Szczecin 3
3. Korona Kielce 3
4. Śląsk Wrocław 3
5. Cracovia Kraków 1
6. Górnik Zabrze 1
7. Lech Poznań 1
8. Piast Gliwice 1
9. Wisła Płock 1
10. Zagłębie Lubin 1
11. Lechia Gdańsk 1
12. ŁKS Łódź 1
13. Wisła Kraków 0
14. Raków Częstochowa 0
15. Legia Warszawa 0
16. Arka Gdynia 0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <