W cieniu meczu. 14! Ten serwis ma już 14 lat

W cieniu dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Wisłą Płock znaleźliśmy chwilę czasu, aby jeszcze przed jego rozpoczęciem z samego rana poinformować głównie stałych użytkowników tego serwisu o pewnym istotnym wydarzeniu. Otóż KKSLECH.com dzisiaj, czyli 26 lipca 2019 roku w okolicach godziny 17:00 skończy już 14 lat i rozpocznie kolejny rok najbliżej Kolejorza jak tylko się da. To już 14 lat mocnego projektu kibiców, który początkowo był tylko luźną zabawą, czymś stworzonym sobie dla rozrywki i czymś co na starcie nie miało żadnych szans rozwinąć się aż tak mocno. Skończyło się jak się skończyło z czego po tylu sezonach jesteśmy bardzo dumni. Także z Was, naszych użytkowników bez których nie byłoby już KKSLECH.com.>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

14 lat temu KKSLECH.com powstało praktycznie z niczego, od zera, za sprawą tworzenia z pasją przebijało się przez różne konkurencje, których teraz nie ma. Dzisiejsza wiadomość skierowana głównie do stałych czytelników nie służy do chwalenia się tylko do poinformowania innych kibiców Lecha Poznań, jak wiele i dzięki Wam udało nam się zrobić od lata 2005 roku.

W dniu 14. rocznicy powstania KKSLECH.com ponownie nie będzie opisywania jak to wiele udało się zrobić od zera. Jako grupa, która co jakiś czas kadrowo trochę się zmienia, nie lubimy pychy, twardo stąpamy na ziemi, wiemy co mamy dalej zrobić, jaki jest cel robiąc po prostu SWOJE każdego dnia. Jak wygląda KKSLECH.com pod względem treści każdy widzi. Każdy widzi plusy, minusy nad którymi pracujemy, mocne strony i każdy, kto tutaj siedzi wie co i jak wygląda. 14. rocznica to nie jest jeszcze moment, żeby rozpisywać o początkach tej witryny, historii czy o liczbach. Kto chciałby dowiedzieć się o KKSLECH.com więcej zawsze może sobie wejść i poczytać -> TUTAJ gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o serwisie.

My dziś chcemy poinformować naszych czytelników o 14-leciu nieoficjalnego serwisu Lecha Poznań oraz jednego z największych nieoficjalnych portali klubów Ekstraklasy, a także krótko podziękować wszystkim tym, którzy na to zasługują. Z okazji 14 urodzin podziękowania należy skierować do wszystkich czytelników za bycie z nami każdego dnia. W ciągu 14 lat udało nam się wraz z innymi kibicami Kolejorza zbudować coś wielkiego od podstaw. Czasy są coraz cięższe, my coraz starsi, brakuje czasami czasu, cierpliwości, a po ostatnich 2 rozczarowujących sezonach w niektórych dniach nawet chęci. Istniejemy nadal, bo wciąż mamy dla kogo istnieć. Gdyby nie Wy, to nas już by nie było. Nie byłoby tej witryny, nie byłoby niczego. Poniższe statystyki opublikowane niedawno w „Śmietniku Kibica” napędzają pokazując, gdzie jesteśmy m.in. dzięki Wam.

null

To co da się wyczytać z raportu alexa.com daje największego kopa do dalszej roboty. Jest dla kogo pisać, robić zdjęcia, analizować mecze, opisywać życie klubu, rozwijać się czy siedzieć nocami nad różnymi tekstami. To Wy kibice podtrzymujecie KKSLECH.com przy życiu dzięki czemu zaczynamy dzisiaj 15 rok istnienia nie oglądając się za siebie i na nikogo. Zdajemy sobie sprawę, że często nie zgadzacie się z różnymi opiniami bądź rzeczami co jest w pełni normalne. Gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali, to dyskusja kogokolwiek z kimkolwiek nie miałaby sensu. Bardzo nas cieszy, że użytkownikami tej witryny są ludzie w różnym wieku z różnym doświadczeniem kibicowskim, którzy biorąc udział w dyskusjach myślą trzeźwo nie dając się manipulować choćby przez zarząd. To właśnie użytkownicy tej witryny są największym skarbem KKSLECH.com co przy okazji 14 urodzin kolejny rok z rzędu podkreślamy. Jednocześnie wykorzystując dzisiejszą chwilę pragniemy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przez tych pięknych 14 minionych lat w różnym stopniu dołożyły swoją „cegiełkę” w budowę bądź rozwój serwisu KKSLECH.com.

Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało nam się w ciągu 14 lat stworzyć w pełni niezależny nieoficjalny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem. Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań z czego oczywiście bardzo się cieszymy. 14 lat pozwoliło naszej, dość wiekowej już grupie wspierającej Kolejorza nawet od ponad 40 lat nie tylko rozwinąć KKSLECH.com, ale również jeszcze lepiej dostać się do świata Kolejorza, poznać go, a także nauczyć się profesjonalizmu, systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz kompetencji. Nie ma wśród nas zawodowych dziennikarzy. Są tylko zwykli kibice robiący coś za friko dla innych kibiców opisując życie Lecha Poznań w obiektywny sposób bez robienia komuś dobrze.

14 lat to cudowny jubileusz, coś pięknego i kawał historii, którą będziemy dalej pisać opisując wszystko to co dzieje się w Kolejorzu oraz wokół niego z perspektywy kibica dla drugiego kibica. Staż tego serwisu to coś co napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losem Lechem Poznań. Wraz z Wami użytkownikami w 15 roku KKSLECH.com nadal chcemy się rozwijać oraz jednoczyć kibiców. W grudniu 2015 doszliśmy do wniosku, że przy tych ograniczeniach finansowych/personalnych już mocniej się nie rozwiniemy. Że już wszystko wymyśliliśmy i nic więcej nie da się zrobić. To nie była prawda. Jak pokazał 2016, 2017, 2018 rok czy nawet to lato udowadniamy, że da się wymyślić kolejne nowości przybliżające innych kibiców do Lecha Poznań. Mimo braku konkurencji nie spoczywamy na laurach. Wiele rzeczy da się jeszcze poprawić, udoskonalić i mimo wielu ograniczeń w tym również finansowych staramy je polepszać.

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

Dziś rozpoczynamy już kolejny rok pracy budujący wraz z Wami siłę wielkiego KKSLECH.com! Ton, nastawienie, teksty. To wszystko jest nogach piłkarzy Lecha Poznań czy w rękach rządzących. Wszystkie treści na łamach tego serwisu zależą tylko od nich. To lato, które jest dużo, dużo gorsze dla nas od lata 2017 czy 2018 najlepiej pokazuje, jak ważne dla rozwoju KKSLECH.com są europejskie puchary w tym losowania, opisywanie rywali, poznawanie ich, analizowanie czy mecze co 3-4 dni. To są niezbędne rzeczy abyśmy zaczęli robić kolejne, tym razem większe kroki naprzód. Sam nasz klub chcąc się rozwijać potrzebuje sukcesu sportowego, które są głównym celem w futbolu. Sukcesu najlepiej na krajowym podwórku takiego jak tytuł Mistrza Polski lub Puchar Polski. To + awans do fazy grupowej Ligi Europy sprawi, że Kolejorz zacznie iść w dobrym kierunku, a dzięki temu również my jako KKSLECH.com.

Już teraz wiadomo, że przez kiepski sportowo 2019 rok będzie on gorszy dla nas niż 2017 czy 2018 rok, jednak my jako serwis, jako grupa KKSLECH.com cały idziemy prosto robiąc swoje każdego dnia. Jeśli ktoś chce nam pomóc korzystając m.in. z reklam na tej witrynie, to nam pomoże, a jeśli nie – okej. Nic się nie stanie. Dla Was codzienny klik to chwila, dla nas jako kibiców poświęcających swój czas wielka pomoc w utrzymaniu tego wszystkiego co tutaj jest. Już w sierpniu KKSLECH.com, które od 26 lipca 2005 roku zanotowało prawie 90 milionów odsłon zostanie trochę odświeżone, zostaną wprowadzone zmiany w wyświetlaniu wiadomości o których wcześniej pisaliśmy, Mamy nadzieję, że tego typu lifting + parę innych bajerów o których na razie nie piszemy pomoże Wam jeszcze sprawniej przeglądać nasze treści lub brać udział w dyskusjach na przykład w „Śmietniku Kibica”. Na koniec raz jeszcze dzięki wszystkim kibicom Lecha Poznań, którzy od lat nas odwiedzają, wspierają czy korzystają bezpłatnie z naszych wiadomości. Istniejmy dla Was i dzięki Wam. Jesteście najlepsi! Wieczorem z Wisłą tylko zwycięstwo!

(grupa KKSLECH.com + moderatorzy)

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com:

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 46

 1. kri$$ pisze:

  Moi drodzy! 100lat i jeszcze dłużej. dziękuję za wszystko! bez Was kibicowanie Kolejorzowi nie było by takie jak jest. Dzięki Waszej pracy zmieniłem swój pogląd na wiele spraw. Dzięki Wam dostaje wiele wiarygodnych informacji.Całe szczęście że nie bawicie sie w konfabulacje, plotkarstwo i szukanie taniej sensacji – co w dzisiejszych czasach jest nagminne na wielu portalach internetowych. Nie poddawajcie się!

 2. Lolo pisze:

  Odwalacie naprawdę kawał fajnej roboty. Oby jak najdłużej. Wszystkiego najlepszego

 3. 07 pisze:

  Oby tak dalej. Najlepszego!!

 4. szulaj30 pisze:

  100 LAT!!!! Życzę szanownej redakcji aby następna setka była równie udana jeśli nie lepsza

 5. Sonia_Pawel pisze:

  Przydałby się taki ranking nieoficjalnych stron różnych klubów, coś na wzór oficjalnych, jak kiedyś zrobiliście. Chyba że były i nieoficjalne, a ja coś przegapiłem.

 6. Wlkp. pisze:

  Gratulacje !!! Sto lat.

 7. Pawel68 pisze:

  Wykonujecie bardzo ciężką robotę!Życzę wytrwałości i dużo zdrowia na następne lata!I wiara klikajcie te reklamy po 2 razy!

 8. macko9600 pisze:

  Redakcjo, gratulacje :)

 9. olos777 pisze:

  Sto lat!!!Genialna robota!
  P.S.
  Kiedy 🎂 i 🥂🥃🍷😀

 10. Kosi pisze:

  Dziekuje za wykonywaną prace zyczac duzo cierpliwosci do opisywania dokonan zarzadu i kolejnych ruchow. Dwaj panowie spoza Lecha moga nas wszystkich zaskoczyc jeszcze wiele razy w malo spodziewanym momencie.

 11. Rafal82 pisze:

  Pozostaje tylko sobie i wszystkim kibicom Lecha życzyć aby Nasza drużyna wskoczyła na tak wysoki poziom jak sewris kkslech.com , oby w te rocznice Lech Nam dzisiaj wszystkim sprawił miły prezent.

 12. bombardier pisze:

  Dalszej owocnej pracy i „ridentem dicere verum”!

 13. smigol pisze:

  Gratulacje, wykonujące rewelacyjną pracę A co najważniejsze obiektywnie dla kibiców. Kolejnych 14stu co ja piszę kolejnych 140stu lat!!! 🔵⚪💪

 14. leftt pisze:

  Czternasta, okrągła rocznica. Gratuluję! Ale jak wszyscy tak tutaj słodzą, to ja może zadam niewygodne pytanie: Jak to jest, że docieracie nawet do Nowej Zelandii a Piotrek o Was nie słyszał? Pozdrawiam :-)

 15. leftt pisze:

  Przepraszam, to znowu ja. W poprzednim poście wprawdzie już pisałem, ale teraz chciałbym napisać wersję dla tolepa:
  Czternasta, okrągła rocznica. Gratuluję! Ale jak wszyscy tak tutaj słodzą, to ja może zadam niewygodne pytanie: Jak to jest, że docieracie nawet do Nowej Zelandii a pan Piotr Rutkowski o Was nie słyszał? Pozdrawiam :-)

 16. deel pisze:

  Chylę czoła i proszę o więcej! Od 2011 roku bardzo trudno być kibicem-optymistą Lecha Poznań. Tym bardziej należy się Redakcji szacunek za wytrwałą pracę. Kropla drąży skałę!

 17. Michu87 pisze:

  Wszystkiego dobrego ;>

 18. Dula pisze:

  W tym 15 sezonie istnienia życzę wspólnego świętowania w maju i żeby cykl o trupach już się nie pojawiał, chyba że w ramach wspominek i dowcipów jak to było kiedyś pipowato.

 19. Raf pisze:

  100 lat dobrzy ludzie !!! Mistrza w tym sezonie nam i Wam życzę !

 20. Pawelinho pisze:

  No cóż następnych 14 lat tworzenia najlepszego portalu o Kolejorzu.

 21. tylkoLech pisze:

  100 lat🍾💙
  Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju oraz zwycięstw Lecha, bo to dla wszystkich najwazniejsze

 22. enow pisze:

  100 LAT!
  Kawał dobrej roboty ☺
  Wielkie gratulacje i powodzenia.

 23. andi pisze:

  To musi być PASJA…Szacun i dzięki.

 24. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  100 Lat!!!

 25. tomasz1973 pisze:

  Przede wszystkim GRATULACJE!!! Tak trzymać i dobijemy wspólnie 20 lat, no chyba, że prędzej zejdę ze świata, co wcale nie jest niemożliwe…
  A tak z ciekawości, zapytam- Redakcjo, czy jest ktoś wśród obecnie piszących, kto był z Wami od początku? Da się to w ogóle ustalić, sam nie pamiętam od kiedy Was czytam i tu piszę, ale myślę, że z 10-12 lat już się nazbierało.

 26. Pszczolka pisze:

  no to gratulacje jak co roku Redakcjo:)))

 27. kilo82 pisze:

  No macie już swoje lata :) Gratulacje i wytrwałości w działaniu w kolejnych latach. I oczywiście dodatkowego powodu do świętowania dziś wieczorem po zwycięskim meczu :)

 28. Ostu pisze:

  Z okazji jubileuszu witryny czas sięgnąć do witryny – kto jeszcze pamięta do poznańskie słowo…? I co ono znaczy…?
  To z okazji meczu też…
  A tak na marginesie – za rok okrągła 15 rocznica… I znamienny 2020 rok…

 29. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Na 15ke można by cos ciekawego zorganizować. hmmm
  Coś się wymyśli :)

 30. MaPA pisze:

  Tak sobie uzmysłowiłem że jestem na stronach KKSLECH.com już 11 lat.Pamiętam bo w 2008 r kupiłem sobie laptopa z internetem,siostrzeniec z trudem ale podszkolił mnie w korzystaniu ze sprzętu i po tygodniu trafiłem na to forum.Redakcji gratuluję cierpliwości,wytrałości i zrozumienia nas użytkowników.Życzę dalszej owocnej pracy z korzyścią dla nas.

 31. MaPA pisze:

  Brakuje kilku nicków dawniej regularnie zabierających głos w dyskusjach.Chodzi mi zwłaszcza o dwie kobitki Aliz i Seniorka.Babki jeśli żyjecie dajcie głos!

 32. Miglantz pisze:

  No to pijemy. Gratulacje.

 33. 100h2o pisze:

  Co tu gadać- DZIĘKUJĘ !

 34. Siodmy majster pisze:

  Panowie , tworzycie historię ! Ktoś kiedyś wymyślił FACEBOOK ,TWITTER , GOOGLE itp. cuda .Dziś są to miliarderzy . Wy wymyśliliście coś , co nie ma ceny bo jest bezcenne i najważniejsze . Dla mnie forum kibiców Kolejorza to paliwo do życia , lek na wkurw , dawka humoru i pokarm dla duszy i ciała .
  Piszecie sami ,że nie jesteście zawodowcami .Zgadza się .A wiecie co jest najśmieszniejsze ? Ano to ,że owi zawodowcy to mogą Wam naskoczyć jak panu majstrowi w skeczu Dudka :)
  Trzymajcie dalej wysoki poziom ,bądźcie dla nas na zawsze dopóki istnieje futbol i NIECH ZWYCIĘŻA LECH :)))

 35. inowroclawianin pisze:

  Najlepszego, dalszego rozwoju i jak najwięcej obiektywizmu, chłodnego postrzegania. Zresztą jak do tej pory. Jesteście w tej chwili najlepszym serwisem o Lechu i niech tak będzie nadal. Róbcie to w czym jesteście najlepsi. 100! No i żeby były powody do świętowania, bo ostatnio słabo z tym było :-)

 36. aaafyrtel pisze:

  śmietnik to pomysł trafiony w punkt…

 37. kibit pisze:

  Miłość , Wiara , KKSLech.com

  Dzięki!

Dodaj komentarz