Warto wiedzieć: Lech – Wisła P. (26.07.2019)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Wisła Płock (26.07.2019):

O poprawę bilansu – Lech zagra dziś z Wisłą Płock 30 raz w historii mając szansę na 13 zwycięstwo w tym 11 w Ekstraklasie. W 4 ostatnich spotkaniach poznaniacy nie przegrali z „Nafciarzami” (licząc dom i wyjazd).

11 meczów, 8 zwycięstw – Lech na 11 meczów z Wisłą w Poznaniu wygrał 8 razy. W każdym spotkaniu z „Nafciarzami” rozegranym przy Bułgarskiej (Ekstraklasa, I-liga, Puchar Polski) padała co najmniej 1 bramka. W Ekstraklasie lechici jeszcze nigdy nie przegrali u siebie.

7 kolejnych wygranych – 7 ostatnich ligowych pojedynków Lecha z Wisłą Płock w Poznaniu kończyło się zwycięstwami Kolejorza odpowiednio 4:1, 4:2, 3:2, 3:2, 2:0, 2:1 i 2:1.

Wisła regularnie wraca z bagażem goli – W 8 ostatnich ligowych meczach przy Bułgarskiej lechici zawsze strzelali Wiśle co najmniej 2 gole.

Żuraw raz pokonał Wisłę – Dariusz Żuraw trenując Lecha pokonał już raz Wisłę Płock. Rok temu w listopadzie pełniąc rolę tymczasowego trenera prowadzony przez niego zespół ograł w Poznaniu ekipę „Nafciarzy” 2:1.

Zły bilans Ojrzyńskiego – Trener Leszek Ojrzyński z Lechem wygrał raz w pamiętnym finale Pucharu Polski w 2017 roku. Jego bilans przeciwko Lechowi jest kiepski – 1-4-7, 7:18.

Makuszewski przełamie się? – Maciej Makuszewski na gola w Lechu czeka dokładnie od 26 października 2017 roku. Wtedy rywalem Kolejorza była… Wisła Płock. Dojdzie dziś do przełamania?

W pierwszym meczu było różnie – Bilans Lecha w pierwszym meczu ligowym u siebie w danym sezonie jest niemal równy – 8-2-7. Kolejorz ostatni raz przegrał 3 lata temu. W ostatnich sezonach w pierwszym spotkaniu ekstraklasowym w nowym sezonie nie stracił gola.

Lech może być pierwszy – W 1. kolejce żaden zespół nie wygrał jeszcze meczu grając w roli gospodarze. Lech wieczorem może stać się pierwszym klubem, który dokona tej sztuki w sezonie 2019/2020.

Były piłkarz kontra Lech – Przeciwko Lechowi może zagrać wieczorem Piotr Tomasik, który w czerwcu rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań za porozumieniem stron. Drugim trenerem „Nafciarzy” jest Patryk Kniat pracujący z juniorami Kolejorza przez kilkanaście lat.

Tłumów nie będzie – Na dzisiejszym meczu ponownie zjawi się niezbyt wielu kibiców. Spodziewana frekwencja to około 14 tysięcy ludzi.

Transmisje w trzech kanałach – Dzisiejszy mecz będzie pokazywany na aż 3 kanałach. Na Canale Plus Sport, na Canale Plus 4K oraz w TVP Sport. My z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com około 19:05.

Przybył rozjemcą – Arbitrem wieczornego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. W ubiegłym sezonie z nim na murawie Kolejorz zaliczył bilans 2-0-1, 3:5.

Lech faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej dzisiaj są gospodarze. Średni kurs na Kolejorza wynosi na razie 1.80, na remis 3.70 a na zwycięstwo Wisły 4.50.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. 07 pisze:

    Niech Żuraw zacznie stawiac na grojków utalentowanych, a nie na tych u których żel na włosach….klucz do sukcesu. ( Podpowiadam).

Dodaj komentarz