Zapowiedź: Olimpia – Lech II

W niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19:00 w meczu inauguracyjnej 1. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Już jutro rezerwy Kolejorza rozpoczną pierwsze rozgrywki na szczeblu centralnym będąc absolutnym beniaminkiem trzeciego frontu w naszym kraju. Na początek klubowej młodzieży trafia się rywal, który zeszłego sezonu nie może zaliczyć do udanych.Olimpia Elbląg, która nigdy w historii nie grała w Ekstraklasie w ubiegłym sezonie szczęśliwie utrzymała się w II-lidze kończąc rozgrywki 2018/2019 z jednym punktem przewagi nad strefą spadkową. Latem w Elblągu doszło do kilku zmian kadrowych, do odmłodzenia drużyny, która nie została jednak wzmocniona zbyt rozpoznawalnymi zawodnikami. Podopieczni Adama Noconia w sześciu letnich sparingach odnieśli trzy zwycięstwa co daje kibicom Olimpii nadzieje na lepszy sezon. Z kolei Lech II Poznań ma za sobą bardzo krótkie lato. W ciągu 25 dni przygotowań zaliczył raptem trzy spotkania towarzyskie nie potrafiąc zdobyć w nich choćby gola.

W przerwie między sezonami rezerwy opuściło trzech podstawowych piłkarzy w postaci Łukasza Norkowskiego (GKS Jastrzębie), Krzysztofa Kołodzieja (Elana Toruń) oraz Dariusza Dudki (koniec kariery). W ich miejsce do rezerw trafiło wielu piłkarzy z drużyny juniorów starszych a nawet z ekipy juniorów młodszych. Przyszli też doświadczeni Łukasz Radliński oraz Grzegorz Wojtkowiak. W niedzielnym meczu z Olimpią należy spodziewać się gry paru piłkarzy na co dzień trenujących z pierwszym zespołem, którzy nie znaleźli się w kadrze na piątkowe spotkanie z Wisłą Płock. Jutro szansę występu mogą otrzymać więc m.in. Tomasz Dejewski, Wiktor Pleśnierowicz, Mateusz Skrzypczak, Jakub Kamiński czy Filip Szymczak.

Arbitrem niedzielnych zawodów w Elblągu będzie Łukasz Karski ze Słupska. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Olimpii Elbląg wynosi 1.80, na remis 3.60, a na triumf Lecha II Poznań 4.50. W niedzielę na trybunach obiektu Miejskiego pojawi się około 1200 widzów. Początek meczu inauguracyjnej 1. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Olimpia Elbląg – KKS Lech Poznań w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Agrykola 8 w Elblągu. To spotkanie zakończy zmagania inauguracyjnej 1. kolejki.

>> Rywal rezerw: Olimpia Elbląg – przedstawienie
>> Przed 1. kolejką II-ligi 2019/2020Mecz: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań
Rozgrywki: 1. kolejka II-ligi 2019/2020
Termin: Niedziela, 28 lipca, godz. 19:00
Stadion: Miejski, ul. Agrykola 8
Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)
Miejsce gospodarzy:
Miejsce gości:
Najlepszy strzelec gospodarzy:
Najlepszy strzelec gości:
Poprzedni mecz:
Domowa forma gospodarzy:
Wyjazdowa forma gości:
Bukmacherzy 1 x 2: 1.80 – 3.60 – 4.50
Przewidywana frekwencja: ok. 1200
Prognozowana pogoda: +25°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: x

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <