Zapowiedź: Górnik Ł. – Lech II

W sobotę, 3 sierpnia, o nietypowej godzinie 20:09 w meczu 2. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. „Duma Lubelszczyzny” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rywali na 3 froncie w naszym kraju. Jeszcze wiosną 2017 roku Kolejorz rywalizował z Górnikiem w Ekstraklasie. Po nieco ponad 2 latach z łęcznianami zmierzą się nasze rezerwy.Lech II Poznań fatalnie rozpoczął debiutancki sezon na szczeblu centralnym. Podopieczni Rafała Ulatowskiego stracili gola w Elblągu już w 1 minucie przegrywając z Olimpią ostatecznie aż 0:4. Na nic zdały się wzmocnienia drugiego zespołu w postaci Karola Szymańskiego, Wiktora Pleśnierowicza, Mateusza Skrzypczaka, Jakuba Modera, Filipa Szymczaka, Jakuba Kamińskiego i Tomasza Dejewskiego, który dodatkowo doznał urazu. Kolejorz po 1. kolejce jest ostatni. Lepiej poszło Górnikowi Łęczna, który prowadzony przez Kamila Kieresia na dzień dobry wygrał na wyjeździe ze spadkowiczem z I-ligi – Garbarnią Kraków 1:0 po ładnym golu Pawła Wojciechowskiego.

Górnik Łęczna to jeden z najbardziej doświadczonych zespołów II-ligi, który na dodatek może w tym sezonie włączyć się do walki o awans na zaplecze Ekstraklasy. Górnik to także skupisko byłych lechitów. W Łęcznej występują bowiem Tomasz Midzierski, Paweł Sasin, Jakub Zagórski oraz wypożyczony Maciej Orłowski będący podstawowym prawym obrońcą „zielono-czarnych”. W sobotę o podobnej godzinie zagra zarówno pierwszy zespół jak i rezerwy, dlatego trenerzy będą musieli zdecydować, kto z seniorskiej ekipy pomoże drugiej drużynie na Lubelszczyźnie. Bez względu na skład jakakolwiek zdobycz punktowa przywieziona ze wschodu przez Lecha II Poznań będzie traktowana jako duża, pozytywna niespodzianka.

Arbitrem sobotnich zawodów w Łęcznej będzie Damian Gawęcki z Kielc. Jutro zdecydowanym faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Górnika Łęczna wynosi 1.40, na remis 4.50, a na triumf Lecha II Poznań aż 7.50. W sobotę na trybunach obiektu łęcznian zjawi się około tysiąca widzów. Początek meczu 2. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Górnik Łęczna – KKS Lech Poznań w sobotę, 3 sierpnia o nietypowej godzinie 20:09 na Stadionie Górnika mieszczącym się przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej. Będzie to drugie z rzędu wyjazdowe spotkanie rezerw Kolejorza, które na początku rozgrywek mają mało wygodny terminarz.

>> Rywal rezerw: Górnik Łęczna – przedstawienie
>> Przed 2. kolejką II-ligi 2019/2020Mecz: Górnik Łęczna – Lech II Poznań
Rozgrywki: 2. kolejka II-ligi 2019/2020
Termin: Sobota, 3 sierpnia, godz. 20:09
Stadion: Górnika, Aleja Jana Pawła II 13
Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)
Miejsce gospodarzy: 9
Miejsce gości: 18
Najlepszy strzelec gospodarzy: 1 – Wojciechowski
Najlepszy strzelec gości:
Domowa forma gospodarzy:
Wyjazdowa forma gości: 0-0-1, 0:4
Bukmacherzy 1 x 2: 1.40 – 4.50 – 7.50
Przewidywana frekwencja: ok. 1000
Prognozowana pogoda: +18°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. JRod1991r. pisze:

    Uważam, że młodzi z rezerw odpali i nie będą tylki chłopcem do bicia, tylko trzeba czasu. Jeśli się nie uda i spadniemy to i tak zdobyte doświadczenie będzie bezcenne.