II-liga: Górnik Łęczna – Lech II Poznań 0:0

W meczu 2. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:0. Zdecydowanym faworytem przed tym spotkaniem był klub występujący jeszcze w 2017 roku w Ekstraklasie, dlatego remis osiągnięty na Lubelszczyźnie można uznać za dobry wynik. Z przebiegu gry rezerwy mogły jednak pokusić się o pierwsze zwycięstwo na szczeblu centralnym.

Lech II Poznań tracąc tydzień temu gola już w 1 minucie gry tym razem spokojnie i z dużą koncentracją rozpoczął sobotnie spotkanie. Górnik pokazywał więcej piłkarskiej jakości, jednak w 20 minucie to Lech powinien objąć prowadzenie po strzale Kamińskiego. W 30 minucie gry poznaniacy kolejny raz pogubili się przy okazji stałego fragmentu gry dopuszczając do groźnego uderzenia jeszcze parę minut później. Po niespodziewanie wyrównanej pierwszej odsłonie w Łęcznej goli nie było.

Po zmianie stron do śmielszych ataków rzucił się faworyzowany i bardziej doświadczony Górnik. Młodzi lechici więcej grali z kontry mogąc zdobyć w 70 minucie gola gdyby lepiej w polu karnym zachował się Timur Zhamaletdinov, którego strzał z paru metrów obronił Rojek. Górnicy po zmianie stron częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie umieli sforsować lepiej ustawionego bloku obronnego Lecha II Poznań niż w zeszłą niedzielę w Elblągu. Tym samym mecz w Łęcznej dość niespodziewanie zakończył się bezbramkowym remisem.

Wliczając 3 letnie sparingi był to 5 kolejny mecz w którym gracze Rafała Ulatowskiego nie zdobyli bramki. Rezerwy Lecha Poznań po 2. kolejce II-ligi 2019/2020 opuścili ostatnie miejsce w tabeli, choć wciąż są w strefie spadkowej. Za tydzień w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 13:05 rezerwy Kolejorza podejmą we Wronkach ekipę Skry Częstochowa.

2. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 3 sierpnia, godz. 20:09
Górnik Łęczna – Lech II Poznań 0:0

Żółte kartki: Leandro, Stromecki, Baranowski – Kryg, Tupaj, Skrzypczak, Wojtkowiak, Kaczmarek

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Widzów: 1240

Górnik Ł.: Rojek – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro – Stromecki, Goliński (70.Lewandowski), Korczakowski, Tymosiak – Wojciechowski (78.Banaszak), Stasiak (84.Turek).

Rezerwowi: Kostrzewski, Zagórski, Midzierski, Paweł Sasin, Banaszak, Lewandowski, Nakrosius, Szczerba.

Lech II: Mleczko – Kaczmarek, Wojtkowiak, Dejewski, Pawlicki – Skrzypczak, Kryg (67.Szramowski), Bartkowiak (76.Szymczak) – Tupaj (90.Janiak), Zhamaletdinov, Kamiński.

Rezerwowi: Radliński, Smajdor, Nawrocki, Andrzejewski, Pleśnierowicz, Szramowski, Karbownik, Janiak, Szymczak.