Rywal rezerw: Skra Częstochowa

W niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 13:05 rezerwy Lecha Poznań rozegrają swój trzeci mecz w II-lidze sezonu 2019/2020 i pierwszy przed własną publicznością. Za 3 dni przeciwnikiem podopiecznych Rafała Ulatowskiego we Wronkach będzie mało rozpoznawalny wśród kibiców przeciwnik jakim jest Skra Częstochowa.Skra Częstochowa to zespół grający na co dzień na kameralnym obiekcie posiadającym sztuczną nawierzchnię. Na razie rezerwy Lecha Poznań czeka mecz z tym przeciwnikiem u siebie, dlatego sztuczna płyta w Częstochowie będzie problemem dopiero późną jesienią.

Ogólny rys

KS Skra Częstochowa to mały klub powstały w 1926 roku. Dla kibiców Lecha Poznań może on być zupełnie anonimowy, bowiem przez lata błąkał się po niższych polskich ligach. Jeszcze w sezonie 2006/2007 Skra rywalizowała w A-klasie, a w 2011 roku w IV-lidze. „Skrzacy” w rozgrywkach 2017/2018 awansowali do II-ligi wracając na ten szczebel po kilkudziesięciu latach. Jedynym sukcesem zawodników występujących na co dzień w „biało-niebiesko-czerwonych” barwach jest zajęcie 4. lokaty w II-lidze w 1949 roku. Ubiegły sezon dla ówczesnego beniaminka II-ligi nie był zły. Niedzielny rywal Lecha Poznań zajął 11. lokatę zbierając punkty głownie przed własną publicznością na stadionie, który nie ma nawet tysiąca miejsc. Lecha i Skrę łączy wychowanek częstochowian Romuald Chojnacki, który w drugiej połowie lat 70-tych rozegrał w Kolejorzu ponad 140 spotkań.

Kadra i trener

Trenerem Skry Częstochowa jest zaledwie 34-letni Paweł Ściebura posiadający licencję UEFA Pro. Zanim Ściebura zanim objął pierwszy zespół pracował wcześniej w Skrze jako asystent innego szkoleniowca. W kadrze klubu z Częstochowy nie ma obecnie ani jednego zawodnika, który miałby ekstraklasową przeszłość. Skra to trochę mieszanka rutyny z młodością. Kto obserwuje niższe polskie ligi może kojarzyć na przykład 30-letniego pomocnika występującego niedawno w Odrze Opole, Rafała Brusiło. Tego lata do Skry Częstochowa z rezerw Legii Warszawa trafił 20-letni obrońca Mateusz Bondarenko, który w czasach juniorskich miał okazję rywalizować z młodzieżą Lecha Poznań w decydujących spotkaniach Mistrzostw Polski Juniorów. Patrząc na skład Skra to obecnie jeden z głównych kandydatów do spadku.

Letnie sparingi i początek sezonu

Podczas letnich przygotowań trwających od 24 czerwca Skra rozegrała 6 meczów kontrolnych wygrywając tylko 1 spotkanie z GKS-em Katowice 1:0. Oprócz tego przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1 i zremisowała 4 sparingi odpowiednio z Reprezentacją PFA 1:1, z RKS-em Radomsko 1:1, ze Stalą Brzeg także 1:1 oraz z rezerwami Górnika Zabrze 2:2. Mecze o stawkę wypadają na razie fatalnie. W 1. kolejce gracze Ściebury ulegli na wyjeździe beniaminkowi Legionovii Legionowo 0:2, a tydzień temu przegrali u siebie z Garbarnią Kraków 1:3 mimo prowadzenia od 6 minuty 1:0. Wczoraj częstochowianie odpadli jeszcze z Pucharu Polski. Skra do 87 minuty prowadziła 1:0, by ostatecznie polec u siebie z Ruchem Chorzów 1:2. W tym meczu szansę gry otrzymało paru rezerwowych zawodników. Najbliższy rywal Lecha II Poznań to jeden z trzech klubów, który w sezonie 2019/2020 nie zdobył jeszcze punktu plasując się na 17. miejscu w tabeli II-ligi.

Wstęp płatny

Najbliższy mecz 3. kolejki pomiędzy rezerwami a Skrą Częstochowa rozpocznie się w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 13:05 we Wronkach. Transmisję na żywo z tej potyczki przeprowadzi regionalny kanał TVP 3. Bilet normalny na to spotkanie kosztuje 10 zł. Wejściówkę na sektory C, D lub E znajdujące się od ulicy Rzecińskiej można kupić w klubowym systemie biletowym, przez aplikację LechBilety lub godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasie biletowej, która jest usytuowana nieopodal wejść na wyżej wspomniane sektory. Dzieci poniżej 13 lat na stadion we Wronkach wejdą za darmo, jednak muszą mieć przy sobie bilet, by okazać go przy bramce.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. inowroclawianin pisze:

    Mecze z takimi rywalami trzeba wygrywać jeśli myśli się poważnie o utrzymaniu. Jeżeli przegrali z amatorami z Ruchu to nasze rezerwy powinny wygrać i na to licze. Rywal kiepski to i wejście powinno być za darmo.

  2. JRod1991r. pisze:

    Zdecydowanie powinny być darmowe wejściówki.