Wypożyczeni z kolejnymi minutami

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród sześciu wypożyczonych graczy jeden piłkarz występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.Podczas jesieni 2019 roku raz na 2 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś II część w sezonie 2019/2020, kolejna po 26 sierpnia.

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski na 4 mecze rezerw Ziliny zagrał w 3 spotkaniach. Strzelił w nich 3 gole i zaliczył 2 asysty. 20-latek 2 trafienia zanotował w miniony weekend. Zilina II zajmuje dopiero 9. miejsce w słowackiej II-lidze.

Minuty: 270
Mecze: 3
Gole: 3
Asysty: 2
Kartki: 0

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

19-letni skrzydłowy kariery w Rakowie na razie nie robi. Debiutując w 2. kolejce w Białymstoku otrzymał żółtą kartkę za nakładkę krótko po wejściu. Potem pojawił się na boisku jeszcze w 3. kolejce wchodząc na murawę w 80 minucie.

Minuty: 26
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol przez uraz mięśnia stracił końcówkę letniego okresu przygotowawczego i opuścił wszystkie 3 dotychczasowe mecze. Odra Opole prowadzona przez Mariusza Rumaka z 1 punktem jest przedostatnia w I-lidze.

Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

19-letni środkowy pomocnik ma całkiem niezłe wejście do I-ligi. Zagrał dotąd we wszystkich 3 meczach. W 2. kolejce grał od 1 do 67 minuty. GKS Jastrzębie z 4 oczkami plasuje się na razie w środku stawki. Warto regularnie przyglądać się postępom Łukasza Norkowskiego.

Minuty: 120
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

25-letni defensor jest w tym sezonie podstawowym prawym obrońcą w Górniku Łęczna, który pozostaje dotąd bez porażki tak jak dwa inne kluby. „Orzełek” w ostatni weekend ujrzał żółtą kartkę.

Minuty: 270
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w spadkowiczu z I-ligi na razie gra cały czas. Wystąpił w 3 meczach GKS-u Katowice notując w 2. kolejce czyste konto w Wejherowie. Śląski klub w tabeli II-ligi jest na razie niżej od Lecha II Poznań.

Minuty: 270
Mecze: 1
Puszczone gole: 5
Czyste konta: 1
Kartki: 0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Ostu pisze:

  Jeszcze raz powtórzę, że takie zebranie w jednym miejscu informacji o wypożyczeniach i postępach Młodych to bardzo ciekawy wątek…
  A co do Skórasia – w kontekście granej padliny przez skrzydła obecne w Kolejorzu to dziwnym się wydaje wypożyczenie Go do innego eklapowicza – no bo skoro zakładamy że jest gotowy na grę w drużynie eklapowej to niech się rozwija i walczy o skład u nas…
  A skoro uznaliśmy że nie jest jeszcze gotowy na grę w eklapie to tym bardziej nie zrobi kariery na wypożyczeniu do TAKIEJ drużyny…
  No sensu w tym działaniu brak – tym bardziej że Raków ma swoją własną, budowaną akademię – z niejakimi sukcesami – i raczej będzie chciał rozwijać swoich a nie Naszego…

  • pawcio9 pisze:

   „padlina na skrzydłach” powiadasz… A wiesz, że nasi skrzydłowi maja po 4 kolejkach więcej bramek na koncie niż Skoras w całym poprzednim sezonie? No i tak naprawdę każdy z nich pokazał się już w tym sezonie z dobrej strony przynajmniej w 1 meczu, więc totalnie nie rozumiem skąd to zafascynowanie Michałem – facet na chwilę obecną prezentuje gora poziom pierwszoligowy i tyle. A że reforma sprawiła, że cały czas na boisku musi być młodzieżowiec to wypożyczenie do Rakowa jak najbardziej miało sens – Michał tam pogra, bo zwyczajnie ktoś pograć musi, a wśród mlodziezowcow lepszy tam jest tylko Szczepański (i nie, Raków nie ma dobrej młodzieży, to że teraz inwestują w szkolenie to da im jakiekolwiek profity najwcześniej za 5-6 lat).

   • Ostu pisze:

    Czyli uważasz, że skrzydła w Kolejorzu są OK…?
    a niegrajacy facet może robić liczby…

 2. Pawelinho pisze:

  Kurminowski to ciekawy przypadek bo jak nie patrzeć to tym wypożyczeniem MSK Zylina nie wiele zyska tym bardziej, że zamiast w pierwszej drużynie…to gra w rezerwach. Przynajmniej na ten moment wygląda to jakby to wypożyczenie nie miało większego sensu bo równie dobrze Kurminowski podobnie jak Skóraś mogliby grać w rezerwach Lecha i efekt byłby podobny z tym jak również z innymi wypożyczeniami.

  • inowroclawianin pisze:

   I większy pożytek dla Lecha i nie ważne, czy w pierwszym zespole, czy w rezerwach. Kurminowski przydałby się w rezerwach, to samo Orłowski, a Skóraś w pierwszym zespole bo słabo u nas ze skrzydłowymi.

  • J5 pisze:

   Dokładnie. Nie po to rezerwy awansowały na szczebel centralny aby większość wypożyczonej młodzieży grzała ławkę w klubach które nie są zainteresowane ogrywaniem młodzieżowców Lecha Poznań. Są tam tylko zapchajdziurami