Stracone 2 punkty

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Olimpijskiej 5/9 w Gdyni, początek meczu 5. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 pomiędzy drużyną Arki Gdynia a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:40 – Dzień dobry z Gdyni! Nad morzem ciepło, choć pochmurnie. Za 45 minut początek meczu z Arką. Jeśli Lech wygra to utrzyma miejsce na podium.

16:44 – Bramkarze obu drużyn już się rozgrzewają.

16:45 – Na trybunach na razie garstka ludzi.

16:46 – Arka zagra dziś ofensywnie z 2 napastnikami. Z kolei Lech tradycyjnie. Debiutujący Satka zastąpił Rogne i wraca Makuszewski.

16:47 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie właśnie Makuszewski.

16:51 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

17:07 – Śląsk – Cracovia 2:1, czyli Lech po tej kolejce nie będzie liderem. Ważne będzie jednak wygrać i trzymać dystans do wrocławian.

17:08 – Warto przypomnieć, że Lech wygrał w Gdyni raptem 6 razy w tym 4-krotnie w Ekstraklasie. To bardzo niewygodne miasto dla poznaniaków.

17:17 – Niecały kwadrans do meczu. Trybuny w tym tym sektor gości bardzo powoli się zapełniają.

17:20 – Spiker czyta składy. Zostało 10 minut.

17:21 – Arka w tym roku obchodzi 90-lecie. W przerwie meczu zostanie ogłoszony piłkarz 90-lecia tego klubu oraz najlepsza jedenastka.

17:37 – Obie ekipy już na murawie. Dziś Lech na czarno.

2 min. – Pierwszy strzał w meczu. Po wrzutce Makuszewskiego niecelnie głową uderzył Jóźwiak.
5 min. – Setka! Świetna prostopadła piłka od Jevticia do Jóźwiaka, który trafił tylko w bramkarza! Tu musiał być gol!
6 min. – Jóźwiak psuje kolejną akcję. Nie wywalczył nawet rożnego.
10 min. – Na razie Lech ma bardzo dużą przewagę.
10 min. – Słupek ratuje Arkę po bombie Tiby!
10 min. – A teraz Gytkjaer i strzał zablokowany!
13 min. – Pierwsza próba Arki. Z problemami Van der Hart.

17 min. – Lech ma sporą przewagę. Szkoda tej sytuacji przede wszystkim Jóźwiaka, bowiem poznaniakom grałoby się wtedy dużo, dużo luźniej.
21 min. – Ufff. Było groźnie przy rzucie rożnym dla Arki.
22 min. – Kontra Tiby, piłkę paruje Steinbors, Jevtić źle dobija. Była to kolejna bramkowa akcja lechitów. Kiedy w końcu padnie gol?!
26 min. – Jóźwiak wciąż nadużywa dryblingu. Brakuje mu tej lewej nogi.
28 min. – Czemu to nie chce wpaść… Po świetnym dośrodkowaniu Gumnego minimalnie głową chybił Makuszewski. Zabrakło centymetrów.

32 min. – Pewna interwencja Van der Harta po strzale z daleka.
38 min. – Niewiele brakowało, by po rzucie wolnym zawodnik Arki zaskoczył Steinborsa. Łotysza dziś znów jest bardzo dobrze dysponowany.
43 min. – Ostatnie 5 minut dla Arki. Tak długo w tym meczu jeszcze nie atakowała.
45 min. – Do przerwy 0:0, choć po 30 minutach powinno już być pozamiatane.

48 min. – Przez złe wyprowadzenie piłki przez Muhara zespół Arki oddał minimalnie niecelny strzał. Tak nie można grać na 25 metrze przed naszą bramką!
49 min. – Znów Van der Hart interweniuje.
50 min. – Już widać, że Arka będzie grała dużo odważniej.
54 min. – Steinbors sparował piłkę po niebezpiecznym dośrodkowaniu Jevticia.
55 min. – Tym razem niecelny strzał Gytkjaera z powietrza po wrzutce z prawej strony.
57 min. – Nieeee… po kontrze, podaniu Tiby wysoko nad bramką uderzył Makuszewski.

62 min. – Pierwsza efektowna akcja Arki w tym meczu zakończona niecelnym strzałem.
65 min. – Mecz robi się coraz bardziej otwarty.
66 min. – Steinbors zatrzymał płaski strzał Puchacza. Bramkarz w ekipie rywala 2 mecz z rzędu jest bardzo dobrze dysponowany.
69 min. – Gospodarze popełniają coraz więcej fauli.
71 min. – Van der Hart najpierw bronił strzał, po chwili Raczkowski dyktuje rzut karny dla Arki.
73 min. – Po VAR zmienił zdanie.
74 min. – 2 rożne dla Lecha i 2 razy piłka w rękach Steinborsa.

79 min. – Świetny strzał Jevticia, jednak nadal nie ma gola.
81 min. – Co ten Jóźwiak dziś robi?! Zamiast strzelać czekał w polu karnym nie wiadomo na co.
85 min. – Lech zamknął teraz Arkę, ale za dużo kombinuje w polu karnym.
88 min. – Czas się kończy.
90+2 min. – I znów Steinbors… nie wpadnie chyba dzisiaj.
90+3 min. – A teraz Arka psuje setkę.
90+4 min. – Zablokowany strzał Jevticia.
90+5 min. – Koniec. 2 punkty stracone.

5. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, sobota, 17 sierpnia, godz. 17:30
MZKS Arka Gdynia – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Budziński, Maghoma, Staniszewski (rezerwowy), Danch, Nalepa – Jóźwiak

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 10098

Arka: Steinbors – Danch, Maghoma, Helstrup, Olczyk – Budziński, Deja, Nalepa, Młyński (62.Antonik) – Jankowski (90.Marciniak), Serrarens (90+5.Skhitladze).

Rezerwowi: Staniszewski, Zbozień, Marciniak, Marić, Busuladzić, Skhirtladze, Antonik, Łoś, Siemaszko.

Lech: Van der Hart – Gumny, Satka, Crnomarković, Kostevych – Muhar (88.Zhamaletdinov), Tiba – Makuszewski (64.Puchacz), Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer (76.Tomczyk).

Rezerwowi: Szymański, Rogne, Puchacz, Cywka, Moder, Amaral, Tomczyk, Zhamaletdinov.