Warto wiedzieć: Arka – Lech

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Arka Gdynia – Lech Poznań (17.08.2019):

O poprawę bilansu – Dziś Lech zagra z Arką po raz 48 mając szansę na 19 zwycięstwo. Gdynianie od lat są dla Kolejorza bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Do granicy 60 goli brakuje Lechowi 2 trafień.

Tylko sześć zwycięstw – Gdynia to dla Lecha bardzo niewygodny teren. W 24 spotkaniach poznaniacy zwyciężyli tam tylko 6 razy (4 w Ekstraklasie). Ostatni raz wygrali w marcu 2017 roku (4:1).

Dwa ostatnie mecze bez gola – Lech podczas ostatnich 2 wizyt w Gdyni (0:1 i 0:0) nie zdobył gola. W lutym 2018 roku oddał w Gdyni tylko 1 celny strzał. Dzisiaj poznaniacy powalczą o przełamanie.

Najlepsza ofensywa kontra najgorsza – Mecz w Gdyni będzie starciem najgorszej ofensywy w lidze (1 zdobyty gol) z najlepszą ofensywą (8 trafień). Arka straciła dotąd aż 8 bramek i oby o 19:30 miała jeszcze więcej.

Dwa różne bieguny – Arka i Lech znajdują się obecnie na zupełnie innych biegunach. Gdynianie w tym sezonie będą bronili się przed spadkiem. Na razie są na 16. miejscu podczas gdy Lech na 3. pozycji. Kolejorz tydzień temu stracił fotel lidera. Jeśli dziś wygra wtedy przynajmniej utrzyma lokatę na podium.

Żuraw wraca do Gdyni – Trener Dariusz Żuraw z Arką jeszcze nie rywalizował. Jako piłkarz grał za to przeciwko Lechowi w sezonie 2008/2009 w którym reprezentował barwy „Arkowców”. Wtedy Arka pokonała u siebie Lecha 2:1, a w Poznaniu zremisowała 0:0.

Zieliński dawno nie przegrał – Bilans Jacka Zielińskiego przeciwko Lechowi to 4-2-7, bramki: 16:23 w 13 spotkaniach. Ostatni raz zespół prowadzony przez Zielińskiego przegrał u siebie z Kolejorzem w lutym 2013 roku. Graczy Żurawia czeka dziś trudne spotkanie.

O 3 zwycięstwo – W tym sezonie Lech o dziwo lepiej spisuje się na wyjazdach niż u siebie. Dziś Kolejorz powalczy o 3 zwycięstwo w rozgrywkach 2019/2020 w tym 2 na wyjeździe. W całym zeszłym sezonie Ekstraklasy poznaniacy zwyciężyli poza Bułgarską raptem 4 razy.

Lech może być pierwszy – W 5 serii spotkań Kolejorz może zostać liderem, jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest zwycięstwo po to, aby straty punktowe nie były większe. W razie zwycięstwa chociaż 1:0 podopieczni Dariusza Żurawia pozostaną na podium.

Będzie dobra frekwencja – Na dzisiejszym meczu zjawi się około 10 tysięcy ludzi w tym liczna grupa fanatyków Kolejorza. W przerwie spotkania Arka ogłosi piłkarza 90-lecia swojego klubu oraz najlepszą jedenastkę w historii.

Śledźcie nas – Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy zostają dziś w domu zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! tym razem prosto z obiektu w Gdyni. Ruszamy w okolicach 16:30-16:40. Zdjęć na żywo szukajcie na naszym Twitterze @KKSLECHcom).

Raczkowski rozjemcą – Arbitrem spotkania nad morzem będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Lech w zeszłym sezonie z Raczkowskim na murawie zanotował niezły bilans 3-0-1, 8:8. Niestety dzisiaj VAR będzie obsługiwał Szymon Marciniak z Płocka.

Lech faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej dzisiaj będą goście. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 2.25, na remis 3.50, natomiast na triumf Arki 3.35.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <