Lechowa młodzież – tydzień 1

W miniony weekend nowy sezon 2019/2020 rozpoczęły już wszystkie najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Rezerwy mają za sobą 4 kolejki, juniorzy starsi 2 serie spotkań, natomiast juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi nowe rozgrywki w CLJ rozpoczęły w minioną sobotę, 17 sierpnia.W poniedziałek, 19 sierpnia wracamy z cotygodniowymi raportami z wynikami młodzieży Lecha Poznań. Od sezonu 2019/2020 rezerwami występującymi w II-lidze zajmujemy się osobno, dlatego w tych materiałach co tydzień w poniedziałek będziemy zwracać uwagę na to, jak wiedzie się juniorom starszym, juniorom młodszym oraz trampkarzom starszym Kolejorza.

Juniorzy starsi prowadzeni od tych rozgrywek przez Huberta Wędzonkę są już po 2 kolejkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Lech Poznań tydzień temu na inaugurację wygrał na wyjeździe z beniaminkiem, Gwarkiem Zabrze aż 6:2. W minioną sobotę lechici pokonali we Wronkach zespół Górnika Zabrze 3:2. Kolejorz do lat 18 jest trzeci mając komplet oczek tak jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce oraz Zagłębie Lubin. W niedzielę, 25 sierpnia o 12:00 juniorzy starsi zagrają w Krakowie z Wisłą.

Pierwszy mecz w rundzie jesiennej 2019/2020 grupy B Centralnej Ligi Juniorów U-17 mają za sobą juniorzy młodsi. Gracze Bartosza Bochińskiego na start pokonali u siebie Akademię Reissa Poznań 4:2. Juniorzy młodsi na razie samodzielnie liderują w swojej grupie. W sobotę, 24 sierpnia o 12:00 ponownie u siebie czeka ich mecz z Lechią Gdańsk.

Porażkę na inaugurację jesiennych zmagań grupy CLJ do lat 15 zanotowali w sobotę trampkarze starsi Kolejorza. Młodzi lechici prowadzeni przez trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka dość niespodziewanie ulegli na swoim boisku gdańskiej Lechii wynikiem 1:3. W 2. kolejce w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 11:00 „niebiesko-białych” czeka wyjazdowy mecz z Arką w Gdyni.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań 2:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:2
CLJ U-17: Lech Poznań – AP Reissa Poznań 4:2
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Legionovia Legionowo (środa, 21 sierpnia, godz. 17:00)
II-liga: Garbarnia Kraków – Lech II Poznań (sobota, 24 sierpnia, godz. 17:30)
CLJ U-18: Wisła Kraków – Lech Poznań (niedziela, 25 sierpnia, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 24 sierpnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Arka Gdynia – Lech Poznań (sobota, 24 sierpnia, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

6 komentarzy

  1. kibit pisze:

    Wiem ,że trochę nie w temacie ale Jestem mega podirytowany niusem ,że śledzie próbują nawiązać współpracę z Sokołem Damasławek i wykorzystać potencjał jaki wynika z sukcesu jaki odniósł Karol Linetty pochodzący z Damasławka. Dzieciaki na prawdę chcą być jak on! Mam nadzieje ,że ktoś zobaczy z klubu tą wiadomość i się obudza bo śledzie im szkółkę pod nosem otworzą.

  2. Ostu pisze:

    O…
    Wróciły wspomnienia…