Po 5. kolejce II-ligi

W środę, 21 sierpnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 5. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020. Ta seria spotkań była bardzo udana dla rezerw Lecha Poznań, które w swoim 2 meczu u siebie wygrały 2 raz pokonując niżej notowanego rywala. Znów zawiódł Widzew Łódź, natomiast na 2 obiektach ważne gole padały w ostatniej minucie gry.

Lech II Poznań po pokonaniu we Wronkach innego beniaminka, Legionovię Legionowo 2:1 awansował na 11. miejsce w tabeli. Kolejorz z 7 punktami po 5 meczach ma obecnie 4 oczka przewagi nad strefą spadkową. W środę, 21 sierpnia łódzki Widzew na oczach prawie 17 tysięcy widzów przegrywał u siebie do 78 minuty z Górnikiem Łęczna 0:2, jednak ostatecznie zdołał zremisować.

Dzięki bramce w 90 minucie remis z Rzeszowa wywiozła Bytovia Bytów, a Elana Toruń za sprawą gola w ostatniej minucie gry zdołała uniknąć domowej porażki w starciu ze Skrą Częstochowa. Wciąż w roli gospodarza zwyciężyć nie potrafi GKS Katowice, który raptem zremisował z Olimpią Elbląg 1:1.

Znów swoje mecze w 5. kolejce przegrały ekipy Stali Stalowa Wola oraz Gryfa Wejherowo, które z 1 punktem zamykają tabelę II-ligi. W strefie spadkowej są też 2 beniaminki – Górnik Polkowice oraz Legionovia Legionowo. W tabeli prowadzi na razie Stal Rzeszów przed Zniczem Pruszków, Resovią Rzeszów i Bytovią Bytów.

Garbarnia Kraków z którą Lech II Poznań zagra już w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 17:30 na wyjeździe na razie jest piąta. Spadkowicz z I-ligi wczoraj zremisował przed własną publicznością z Pogonią Siedlce 0:0 i był to jedyny mecz w 5. kolejce II-ligowych zmagań w którym nie padł żaden gol.

Najlepsi strzelcy po 5. kolejce II-ligi 2019/2020:

4 gole – Karol Czubak (Bytovia Bytów), Marcin Robak (Widzew Łódź), Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg)