II-liga: Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 1:0

W meczu 6. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:1 (0:0). Rezerwy Kolejorza w pierwszej połowie rywalizowały jak równy z równym. W drugiej połowie przewagę miał już spadkowicz z I-ligi, który po 70 minucie zaczął dominować aż w końcu dopiął swego i dzięki bramce w 87 minucie gry wygrał 1:0.

Pierwsze minuty meczu w Krakowie były wzajemnym badaniem się obu drużyn. Dopiero w 13 minucie po niezłej akcji Szymczaka w ostatniej chwili zatrzymał stoper Garbarni. W odpowiedzi w 18 minucie gry Wyjadłowski uderzył minimalnie nad bramką Szymańskiego. Lech miał kolejne okazje i w 26 minucie po strzale Modera z rzutu wolnego był bliski strzelenia gola. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony należał już do Garbarni, która oddała na bramkę rezerw 3 groźne uderzenia trafiając raz w słupek. Ostatecznie pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na krakowian zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zaraz po zmianie stron na listę strzelców mógł wpisać się Wojtkowiak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. W 54 minucie znów bliski zaskoczenia Szymańskiego był Wyjadłowski po którego uderzeniu piłka uderzyła w słupek. Garbarnia nie zatrzymywała się oddając w ciągu paru kolejnych kolejne 2 groźne strzały. Dopiero w 69 minucie Lech starał się odpowiedzieć za sprawą niecelnego uderzenia Szymczaka. Po 70 minucie trwało oblężenie bramki rezerw Kolejorza, które już 3 raz uratował słupek oraz ponownie dobrze broniący Szymański. W końcu Garbarnia dopięła swego zdobywając bramkę w 87 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To trafienie dało gospodarzom skromne zwycięstwo.

Rezerwy Lecha Poznań po 6. kolejce II-ligi 2019/2020 z 7 punktami na swoim koncie zajmują na razie 11. miejsce w ligowej tabeli i są jedynym zespołem, który na wyjeździe nie zdobył jeszcze gola. Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają w sobotę, 31 sierpnia, o godzinie 16:00 na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

6. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 24 sierpnia, godz. 17:30
RKS Garbarnia Kraków – KKS Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 87.Szewczyk

Żółte kartki: Marszalik, Wójcik – Wojtkowiak, Smajdor