Ostatni mecz tego lata

W najbliższy weekend Lech Poznań zakończy w swoim wykonaniu pierwszy letni etap rundy jesiennej sezonu 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu podczas wakacji ekipa Kolejorza w niedzielę, 1 września, o godzinie 17:30 zmierzy się przy Bułgarskiej z sąsiadem w ligowej tabeli, Cracovią Kraków mającą na razie 1 punkt mniej.Zespół Cracovii leżący ostatnio Lechowi w Poznaniu gra w tym sezonie podobnie jak Kolejorz. Bilans bramkowy naszej drużyny to 11:7, natomiast zespołu „Pasów” 10:7. Podopieczni Dariusza Żurawia po wygranej w Bełchatowie otrzymali od sztabu szkoleniowego 2 dni wolnego. Lechici do zajęć wrócą we wtorek i do niedzieli odbędą łącznie pięć jednostek treningowych. Dla poznaniaków będzie to spokojny tydzień zajęć, bowiem po 2 meczach bez wygranej, w Bełchatowie udało się zrealizować cel, zwyciężyć i nie wpaść w żaden dołek.

Niewykluczone, że skład Lecha Poznań na niedzielny mecz z Cracovią będzie taki sam jak w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Wielu zawodników dało sobie radę w Bełchatowie pokazując dobrą formę. Szansę na prawej flance wykorzystał Tymoteusz Puchacz będący na razie wyżej w hierarchii od Tymoteusza Klupsia, Maciej Makuszewskiego czy Joao Amarala, który został obwiniony za utratę goli w pojedynku ze Śląskiem Wrocław i w ostatnich 2 meczach nie zaliczył ani minuty.

Od wyniku starcia z krakowianami 1 września na koniec wakacji będzie zależała ocena letniego etapu rundy jesiennej 2019. Jeśli Lech Poznań wygra wtedy pierwszą część składającą się z 7 kolejek będzie można uznać za przyzwoitą, a nasz zespół po 7. kolejkach nie będzie niżej niż na 4. pozycji. Kolejorz to oczywiście faworyt spotkania z Cracovią m.in. za sprawą indywidualności takich jak Pedro Tiba, Christian Gytkjaer czy Darko Jevtić.

Duńczyk powołany dzisiaj do reprezentacji swojego kraju z 4 trafieniami jest na razie wiceliderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy. Z kolei liderem klasyfikacji kanadyjskiej (3 gole, 4 asysty) jest Darko Jevtić, który zajmuje 1. miejsce w tym zestawieniu wraz z Jesusem Imazem z Jagiellonii Białystok. W niedzielę na trybunach stadionu Miejskiego zjawi się więcej niż 20 tysięcy osób.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <