Po 6. kolejce II-ligi

W sobotę, 24 sierpnia oraz w niedzielę, 25 sierpnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 6. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020. Nadal jedynym zespołem, który na wyjeździe nie zdobył gola jest Lech II Poznań, znów zawiódł GKS Katowice i Widzew Łódź, a w tabeli po 6 spotkaniach niespodziewanie przewodzą ekipy z Rzeszowa.

W sobotę po 1:0 wygrały faworyzowane zespoły Stali Rzeszów, która po 6 kolejkach jest liderem oraz Garbarni Kraków aspirującej w tym sezonie do awansu. W niedzielę wiceliderem została Resovia Rzeszów, która na dalekim wyjeździe do Stargardu zdołała wygrać z miejscowymi Błękitnymi 2:1. O pechu mogą mówić po tym weekendzie w Bytowie oraz w Legionowie.

W pierwszym mieście Bytovia mimo prowadzenia po 75 minutach 2:0 ostatecznie zremisowała 2:2, a Legionovia prowadząc 1:0 przegrała z innym beniaminkiem, Górnikiem Polkowice wynikiem 1:2 po bramce w 90 minucie gry. Dużą niespodziankę w niedzielę sprawiła ostatnia dotąd Stal Stalowa Wola, która z nowym trenerem na ławce 1:0 triumfowała w Elblągu spychając dzięki temu zwycięstwu drużynę Gryfa Wejherowo na ostatnie miejsce w tabeli.

W pojedynku klubów, które jeszcze nie tak dawno grały w Ekstraklasie zespół Górnika Łęczna pokonał GKS Katowice 1:0, natomiast Widzew Łódź znów miał problemy na wyjeździe ulegając niespodziewanie Skrze Częstochowa 0:1. Po 6. kolejce II-ligi Lech II Poznań zajmuje 11. lokatę, ale ma tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Na dodatek w sobotę, 31 sierpnia znów zagra na wyjeździe. Tego dnia o 16:00 zmierzy się z Pogonią w Siedlcach.

5 goli – Karol Czubak (Bytovia Bytów)
4 gole – Marcin Robak (Widzew Łódź), Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna), Daniel Świderski (Resovia Rzeszów)