Kolejne wyróżnienia dla lechitów

Po odniesieniu trzeciego zwycięstwa w sezonie 2019/2020 oraz drugiego na wyjeździe kolejni zawodnicy Lecha Poznań zostali wyróżnieni przez kibiców innych klubów, dziennikarzy oraz futbolowych ekspertów. Na docenienie po 6. kolejce mogli liczyć przede wszystkim ofensywni piłkarze Kolejorza mający największy wpływ na zgarnięcie pełnej puli w minioną sobotę.Christian Gytkjaer znalazł się po raz 2 w tym sezonie w jedenastce kolejki TVP Sport. To efekt 2 goli zdobytych w Bełchatowie dzięki którym Duńczyk z 4 trafieniami jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców polskiej ligi. Już 3 wyróżnienie otrzymał Darko Jevtić, czyli asystent przy 2 bramkach w 6. kolejce.

Jednocześnie Christian Gytkjaer będący najlepszym zawodnikiem Lecha Poznań w meczu z Rakowem Częstochowa według internautów KKSLECH.com zajął 2. miejsce w głosowaniu na gracza 6. kolejki na stronie TVP Sport. Duńczyk musiał ustąpić Jesusowi Imazowi z Jagiellonii Białystok, który w piątek zdobył hat-tricka. Hiszpan był też najlepszym piłkarzem minionej serii spotkań według Canal Plus Sport.

Miejsce dla Christiana Gytkjaera powołanego niedawno do kadry znalazło się również w jedenastce 6. kolejki PKO Ekstraklasy według Ekstraklasy SA. Dla 29-latka również było to 2 wyróżnienie w tym sezonie.

Warto dodać, że po 6. kolejce Lech Poznań wciąż jest zespołem, który oddaje dotąd najwięcej strzałów w lidze. Liderem klasyfikacji kanadyjskiej z 3 trafieniami i 4 asystami jest Darko Jevtić. Kolejorz kolejny mecz rozegra w niedzielę, 1 września o 17:30 z Cracovią przy Bułgarskiej mając szansę jeszcze przed wrześniową przerwą na kadrę dogonić lidera oraz wskoczyć na podium.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <