Sześciu piłkarzy z pierwszej drużyny wyjedzie na kadrę

Po 7. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 i po niedzielnym meczu z Cracovią rozpocznie się pierwsza tej jesieni 2-tygodniowa wrześniowa przerwa na kadrę. Podczas niej szansę występu w swoich reprezentacjach będzie mogło otrzymać łącznie sześciu zawodników grających na co dzień w seniorskim Kolejorzu oraz trenujących z pierwszą drużyną Lecha Poznań.Z zagranicznych piłkarzy nominację odpowiednio do kadry Danii oraz Słowacji otrzymali Christian Gytkjaer i Lubomir Satka. Duńczyków czekają teoretycznie łatwe mecze z Gibraltarem i Gruzją, więc wykluczone, że napastnik Kolejorza zagra nawet w obu tych spotkaniach eliminacyjnych. Słowaków z Satką w kadrze czekają we wrześniu już trudniejsze pojedynki z Chorwatami oraz z Węgrami.

W seniorskiej kadrze Polski na kwalifikacyjne mecze ze Słowenią i Austrią znalazło się miejsce dla Roberta Gumnego, który nadal jest zawodnikiem Kolejorza. Pozostali lechici z pierwszej drużyny będą mogli we wrześniu zagrać w juniorskich reprezentacjach. Kadra do lat 21 rozpoczyna kwalifikacje do Mistrzostw Europy meczami z Łotyszami i z Estończykami. Nominacji nie otrzymał Paweł Tomczyk, ale jest za to Kamil Jóźwiak.

Ciekawe towarzyskie spotkania czekają reprezentację U-20, która zmierzy się z Włochami i z Portugalczykami. Nominację otrzymał Tymoteusz Puchacz. W składzie Jacka Magiery są też wypożyczeni – Dawid Kurminowski oraz Michał Skóraś. Dalekie gry kontrolne na Kaukazie z Ormianami oraz Gruzinami odbędzie reprezentacja U-19. Do kadry Polski został powołany Filip Marchwiński i Karol Smajdor z rezerw.

Przypomnijmy, że Lech Poznań wróci do zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę w sobotę, 14 września. Wówczas o 17:30 zmierzy się w Gdańsku z miejscową Lechią.Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – wrzesień 2019:

Christian Gytkjaer
eME, Gibraltar – Dania (czwartek, 5 września, godz. 20:45)
eME, Gruzja – Dania (niedziela, 8 września, godz. 18:00)

Lubomir Satka
eME, Słowacja – Chorwacja (piątek, 6 września, godz. 20:45)
eME, Węgry – Słowacja (poniedziałek, 9 września, godz. 20:45)

Robert Gumny
eME, Słowenia – Polska (piątek, 6 września, godz. 20:45)
eME, Polska – Austria (poniedziałek, 9 września, godz. 20:45)

Kamil Jóźwiak
eMME, Łotwa U-21 – Polska U-21 (piątek, 6 września, godz. 16:00)
eMME, Polska U-21 – Estonia U-21 (wtorek, 10 września, godz. 18:00)

Tymoteusz Puchacz
Tow, Włochy U-20 – Polska U-20 (czwartek, 5 września, godz. 17:00)
Tow, Polska U-20 – Portugalia U-20 (poniedziałek, 9 września, godz. 15:00)

Filip Marchwiński
Tow, Armenia U-19 – Polska U-19 (piątek, 6 września, godz. 18:00)
Tow, Gruzja U-19 – Polska U-19 (poniedziałek, 9 września, godz. 19:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Zuku pisze:

    Cieszą te powołania, które świadczą o tym, że siła Kolejorza rośnie. Mam nadzieję, że w końcu Guma zadebiutuje