Rywal rezerw: Pogoń Siedlce

W sobotę, 31 sierpnia, o godzinie 16:00 rezerwy Lecha Poznań rozegrają kolejny mecz wyjazdowy w II-lidze. Pojutrze podopiecznym Rafała Ulatowskiego przyjdzie się zmierzyć z Pogonią Siedlce w której przed laty grali późniejsi zawodnicy Kolejorza zdobywający wraz z naszym klubem nawet Mistrzostwo Polski czy Puchar Polski.Pogoń Siedlce jeszcze 2 lata temu rywalizowała w I-lidze. Teraz drużyna ze wschodu kraju to jeden z najpoważniejszych przeciwników Lecha II Poznań w walce o uniknięcie degradacji.

Ogólny rys

Miejski Klub Sportowy Pogoń Siedlce został założony w 1944 roku jako Ognisko Siedlce. Obecna Pogoń to jeden z polskich klubów kolejowych, który obecnie nie utożsamia się zbyt mocno z koleją. „Biało-niebiescy” nigdy nie zaliczali się nawet do przeciętnych polskich drużyn. Największym sukcesem maleńkiego klubu z Siedlec jest dojście do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 1987/1988. Przez lata klub w którym grał m.in. Artur Boruc, Jerzy Krzyżanowski (powinni kojarzyć go starsi kibice) oraz Jacek Kiełb grał m.in. w III-lidze lubelskiej. Od sezonu 2014/2015 do końca rozgrywek 2017/2018 sobotni przeciwnik rezerw miał nawet okazję występować w I-lidze, lecz nie notował zbyt dobrych rezultatów. Od 7 lat maskotką Pogoni Siedlce jest miś Pogi.

Stadion

Stadion ROSRRiT (Regionalny Ośrodek Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki) został wybudowany w latach 2010-2011 za kwotę prawie 29 milionów złotych. Składa się z jednej zadaszonej trybuny na 2901 miejsc. Obiekt będący własnością miasta jest zaopatrzony w boisko z podgrzewaną trawą, jupitery o mocy 2000 luxów i w tablicę świetlną. Ponadto przy stadionie znajduje się baza treningowa na którą składają się 4 boiska treningowe w tym 2 pełnowymiarowe ze sztucznym oświetleniem i 1 ze sztuczną trawą.

Fot. Pogoń Siedlce
null
null
null

Kadra i trener

Trenerem Pogoni jest 48-letni Kamil Socha pracujący przez lata m.in. jako asystent Dariusza Banasika, a także w Unii Skierniewice, MKS Kutno czy Akademii Legii Warszawa. Jako samodzielny szkoleniowiec Socha na wyższym szczeblu niewiele dotąd osiągnął. Prowadził tylko Piasta Żmigród i Wigry Suwałki z których został zwolniony rok temu w trakcie rundy jesiennej. Ekipę z Siedlec objął latem.

Pogoń to młody zespół w którego kadrze jest tylko 3 piłkarzy urodzonych w latach 80-tych. Doświadczenie ekstraklasowe mają boczni obrońcy Adam Pazio oraz Adam Mójta, którzy m.in. w klubach z Górnego Śląska rozegrali na najwyższym froncie w naszym kraju prawie 200 spotkań strzelając razem 12 bramek. 8 razy w Ekstraklasie grał jeszcze 23-letni były pomocnik Górnika Zabrze, Bartłomiej Olszewski.

Początek sezonu

Pogoń Siedlce przeciętnie rozpoczęła sezon 2019/2020. Po 6. kolejkach II-ligi jest tuż przed Lechem II Poznań na 10. pozycji z 8 punktami. Podopieczni Kamila Sochy zanotowali dotąd bilans 2-2-2, gole: 6:5 w tym 1-1-1, bramki: 1:1 u siebie. Pogoń w ostatnich 2 spotkaniach nie straciła gola. Tydzień temu wygrała na własnym boisku z Gryfem Wejherowo 1:0, natomiast wcześniej zremisowała z Garbarnią w Krakowie 0:0. Najlepiej drużynie z Siedlec poszło w 3. kolejce w której sobotni rywal rezerw zwyciężył na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:1.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <