W przyszły weekend sparing z KSZO

W przyszłą sobotę, 7 września, o godzinie 17:00 podczas wrześniowej przerwy na kadrę Lecha Poznań czeka wyjazdowy mecz kontrolny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zapowiadane już wiosną spotkanie z III-ligowcem będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia klubu z miasta oddalonego od stolicy Wielkopolski o 450 kilometrów i leżącego na południowym-wschodzie kraju.Klub KSZO Ostrowiec Świętokrzyski został założony 11 sierpnia 1929 roku. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nigdy nie zaliczał się do czołowych polskich drużyn. „Pomarańczowo-czarni” dotąd 3 razy grali na szczeblu Ekstraklasy w tym po raz ostatni w sezonie 2002/2003. Oprócz tego największymi sukcesami KSZO jest 3-krotne dojście do 1/16 finału pucharu krajowego (ostatni raz w 2016 roku). Swego czasu obiekt Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim należał do najnowocześniejszych stadionów w Polsce, dlatego mecze na nim kilkanaście lat temu rozgrywała nawet piłkarska reprezentacja Polski.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rekord frekwencji (13 tysięcy) zanotowało podczas meczu z Lechem Poznań w 1997 roku. Oficjalnie na szczeblu Ekstraklasy i I-ligi Kolejorz rozegrał z tym rywalem łącznie 6 spotkań pomiędzy 1997 a 2003 rokiem. W nich Lech Poznań zanotował bilans 2-3-1, gole: 9:7. To właśnie KSZO było pierwszym przeciwnikiem Kolejorza po powrocie do Ekstraklasy w 2002 roku, a mecz zakończył się wówczas wygraną „niebiesko-białych” 2:0.

null

Aktualnie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego z 4 oczkami zajmuje dopiero 15. lokatę w grupie IV III-ligi mając już po 5. kolejkach aż 9 punktów straty do liderującej Siarki Tarnobrzeg. „Pomarańczowo-czarnych” reprezentuje aktualnie 28-letni boczny pomocnik Jakub Kapsa, który jako junior przed sezonem 2010/2011 trafił do akademii Kolejorza. Furory nie zrobił będąc do zimy 2014 wypożyczany do KSZO oraz Chojniczanki Chojnice. Kapsa w tej chwili występuje w Ostrowcu nieprzerywanie od rozgrywek 2014/2015.

Władze III-ligowca sprzedają już bilety na sparing z Kolejorzem, który zaplanowano na sobotę, 7 września na godzinę 17:00. Pojedyncza wejściówka kosztuje 10 złotych. W Ostrowcu na pewno nie zagrają kadrowicze – Christian Gytkjaer, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz, Kamil Jóźwiak, Filip Marchwiński i Robert Gumny. Tego samego dnia rezerwy zmierzą się we Wronkach z Górnikiem Polkowice, dlatego kilku graczy może być oddelegowanych na tamto spotkanie zamiast jechać do Ostrowca.

Przypomnijmy, że kibice Lecha Poznań mają zgodę z fanatykami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 7 lat temu przy Bułgarskiej została ukazana oprawa z okazji 20-lecia zgody, które przypadało w 2012 roku. Niewykluczone, że jeszcze tej jesieni Lech spotka się z KSZO nie tylko w meczu sparingowym. Zespół z Ostrowca w ubiegłym sezonie wywalczył Okręgowy Puchar Polski i teraz w 1/32 finału zagra we wrześniu z Sandecją Nowy Sącz. Jeśli Lech oraz KSZO przejdą dalej wtedy w kolejnym losowaniu mogą wpaść na siebie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <