Warto wiedzieć: Lech – Cracovia (01.09.2019)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Cracovia Kraków (01.09.2019):

O poprawę bilansu – Lech ma niekorzystny bilans gier z Cracovią, który jutro będzie mógł poprawić. Z „Pasami” zagra 62 raz mogąc wygrać 25 mecz, 21 ligowy i 16 u siebie.

Ostatnie zwycięstwo za sprawą najlepszych – Ostatni raz Lech rywalizował z Cracovią u siebie w lipcu 2018. Wtedy przy pustych trybunach wygrał 2:0 po golach Jevticia i Gytkjaera, którzy są teraz w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej.

Ostatnio wygrywał tylko Lech – Lech wygrał 4 ostatnie mecze z Cracovią u siebie odpowiednio 2:0, 1:0, 2:1 i 2:1.

Obie strzelą? – W 5 minionych meczach gole strzelał tylko Lech albo tylko Cracovia. Nie było ostatnio spotkania w którym do siatki trafiłyby obie drużyny. Tym razem będzie inaczej?

13 lat bez porażki – Kolejorz ostatni raz przegrał z „Pasami” przed własną publicznością w pamiętnym meczu zakończonym wynikiem 3:4 już 13 lat temu. Od tamtej pory Cracovia nie umiała wygrać w Poznaniu w żadnym z 11 kolejnych spotkań.

Bój ofensywnych drużyn – Niedzielny mecz będzie spotkaniem dwóch ekip stawiających na ofensywę. Czwarty Lech legitymuje się bilansem goli 11:7, natomiast szósta Cracovia bilansem bramek 10:7. Emocji jutro na pewno nie zabraknie.

Będzie dużo sprintów – Zarówno Lech jak i Cracovia są w czołówce wykonywanych sprintów przez piłkarzy. Lechici notują średnio 99 sprintów na mecz, a zawodnicy z Krakowa 100. Z kolei Mateusz Wdowiak to na razie 2 najszybszy piłkarz w tym sezonie. W pojedynku z Koroną biegł z prędkością 34,60 km/h.

Skuteczny Hanca – Lech musi jutro uważać szczególnie na prawego pomocnika Sergiu Hancę. Rumun strzelił w tym sezonie ligowym już 2 gole tak jak Rafael Lopes.

Cracovia zawsze trafia – Cracovia to jedyny zespół w lidze, który w tym sezonie w każdej kolejce strzelał co najmniej 1 gola. Lech nie trafił tylko w Gdyni.

Bramki będą niemal na pewno – Jak dotąd tylko 2 razy na 61 meczów Lecha z Cracovią nie został strzelony żaden gol. Tak było w 1952 roku w Poznaniu i wiosną 2015 roku w Krakowie.

Średni bilans Probierza – Jutro Michał Probierz po raz 31 w historii stanie na drodze Lecha. Jak na razie ma z Kolejorzem niekorzystny bilans – 13-3-14, gole: 32:43

Odbudować twierdzę – Lech na razie lepiej spisuje się na wyjazdach niż u siebie. W 4 wyjazdowych meczach zaliczył bilans 2-2-0 a u siebie 1-0-1. Kolejorz jutro zechce się odegrać za ostatnią domową porażkę ze Śląskiem 1:3.

Crnomarković zagrożony – W niedzielę na kartki musi uważać Djordje Crnomarković. Serb ma już 3 napomnienia. Jeśli ujrzy kolejny kartonik wtedy 14 września nie zagra w Gdańsku.

Będą tłumy – Na niedzielnym meczu zjawią się tłumy kibiców. Spodziewana frekwencja to około 30 tysięcy ludzi. Dla porównania rok temu mecz z Piastem 1 września oglądało tylko nieco ponad 8 tysięcy widzów.

Śledźcie nas – Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy zostają jutro w domu zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Ruszamy już o 16:00. Zdjęć na żywo szukajcie na naszym Twitterze (@KKSLECHcom)

Frankowski rozjemcą – Arbitrem spotkania przy Bułgarskiej będzie Bartosz Frankowski z Torunia. Lech z nim na murawie zaliczył w zeszłym sezonie bilans 2-1-2, gole: 6:8.

Lech faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej jutro będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 2.00, na remis 3.55, natomiast na triumf Cracovii 3.80.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <