Przygnębiająca porażka

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 7. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Cracovii Kraków. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Lech – Cracovia (01.09.2019):

16:00 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. W upalny dzień Lech kończy pierwszy letni etap jesieni.

16:02 – Poniżej skład Lecha. Nie ma niespodzianek. Zestawienie identyczne jak tydzień temu.

16:04 – Murawa gnije i nawet wizualnie prezentuje się średnio. Na stadionie śmierdzi wilgocią.

16:06 – Obie drużyny od kilkunastu minut są już na stadionie.

16:10 – Warunki do oglądania meczu dobre. Piłkarzom będzie się grało już dużo trudniej. W środku stadionu jest bardzo duszno.

16:16 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Mickey van der Hart.

16:25 – Frekwencja będzie dzisiaj trochę mniejsza niż podczas meczu ze Śląskiem. Wyniesie około 28 tysięcy ludzi.

16:26 – Przed meczem warto przypomnieć o 4 kolejnych zwycięstwach jakie odniósł Lech nad Cracovią. W razie dzisiejszej wygranej Kolejorz odskoczyłby krakowianom na 4 punkty i był po tym weekendzie blisko lidera.

16:32 – Poniżej skład Cracovii. Nie ma Jablonskiego na środku obrony, jest Datković.

17:00 – Śląsk – Pogoń 1:1 więc jeśli Lech wygra, to będzie na podium ze stratą tylko oczka do lidera.

17:18 – 12 minut do meczu. Trybuny zapełniają się coraz szybciej. Murawa jest jeszcze ostatni raz zraszana.

18:19 – Spiker czyta składy.

17:23 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:30 – Przed meczem odśpiewano jeszcze hymn.

17:44 – W Kotle oprawa: „W przyjaźni mijają lata, tu brat wspiera brata”

5 min. – Bardzo spokojny początek meczu. Gra toczy się w środku pola.
8 min. – Lech zyskuje powoli przewagę.
9 min. – Bardzo źle wykonany rzut rożny przez poznaniaków.
14 min. – Tempo meczu na razie senne.

18 min. – Pierwszy strzał poznaniaków obroniony przez Peskovicia.
19 min. – Kontra gości zakończona niecelnym strzałem.
26 min. – Mało się dzieje. Cracovia gra z kontry, Lechowi nie klei się dziś gra.
28 min. – 0:1. Cracovia usypiała, usypiała aż zdobyła gola po rzucie rożnym. Znów Lech łatwo dał się zaskoczyć. Znów Van der Hart mógł zachować się lepiej.

33 min. – Po dośrodkowaniu z lewej strony źle w piłkę trafił Gytkjaer. Tu powinien być gol!
34 min. – Tym razem po płaskim podaniu z prawej flanki bardzo źle w piłkę trafił Jóźwiak.
38 min. – Dobra obrona Van der Harta po płaskim strzale.
42 min. – Gra przerwana. Dwóch piłkarzy ucierpiało i są opatrywani.
44 min. – Stałe fragmenty gry w wykonaniu Lecha nie przynoszą na razie żadnego efektu.
45 min. – Kolejne słabe dośrodkowanie. Tym razem Gumnego.
45+2 min. – Niepotrzebny strzał Jevticia. Oczywiście niecelny.
45+5 min. – Do przerwy 0:1.

48 min. – Lech prowadził grę po przerwie, groźny strzał oddał rywal.
49 min. – Niezłe podanie Gumnego z prawej strony do którego nikt nie doszedł.
57 min. – Obraz gry nie zmienia się. Lech bez pomysłu.
59 min. – Kolejny zmarnowany rzut wolny przez Kolejorza. Jevticiowi dzisiaj ta piłka nie siedzi na nodze.

61 min. – Indywidualna akcja Gumnego powstrzymana przez obrońcę.
64 min. – Szybka kontra prawą flanką nie zakończyła się golem.
65 min. – Dwa strzały Jóźwiaka w tym jeden w słupek! To była najlepsza okazja Lecha w tym meczu.
68 min. – Po kontrze Cracovia strzela bramkę na 2:0. Chyba po meczu.
72 min. – Klupś ograny jak dziecko, w polu karnym nikt nie krył napastnika gości.
75 min. – Kolejna szybka kontra gości zakończona celnym strzałem. Lech w obronie dziś nie istnieje.

81 min. – W tym meczu nic nie ma prawa się udać. Lech po prostu jest dziś bardzo słaby.
83 min. – Jevtić dobrze wypuścił Amarala, lecz Portugalczyk nie miał szans dojść do piłki. Szybszy był Peskovic.
89 min. – Gol! Tomczyk płasko po ziemi po podaniu Amarala!

90 min. – Lechici 2 razy wybijają piłkę z pustej bramki! Bramkarza Lecha w niej nie było.
90+1 min. – Jeszcze 5 minut.
90+4 min. – Szkoda, że dopiero w końcówce piłkarze Lecha zaczęli grać szybciej i biegać. Wcześniej się nie dało?!
90+6 min. – Koniec. 1:2.

7. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, niedziela, 1 września, godz. 17:30
KKS Lech Poznań – MKS Cracovia Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 89.Tomczyk – 28.Rapa 68.Amersfoort

Asysty: 1:2 – Amaral

Żółte kartki: Ferraresso, Lopes, Lusiusz, Hamca, Wdowiak

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 25768

Lech: Van der Hart – Gumny, Satka, Crnomarković, Kostevych – Muhar (74.Amaral), Tiba – Puchacz (63.Klupś), Jevtić (86.Tomczyk), Jóźwiak – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, Skrzypczak, Rogne, Cywka, Klupś, Makuszewski, Amaral, Tomczyk, Zhamaletdinov.

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytyatev, Datković, Ferraresso (63.Pestka) – Gol, Lusiusz (70.Dimun) – Hanca, Amersfoort, Wdowiak (79.Vestenicky) – Lopes.

Rezerwowi: Hrosso, Pestka, Helik, Dimun, Cecarić, Pik, Strózik, Vestenicky, Piszczek.

Kapitanowie: Jevtić – Gol

Trenerzy: Żuraw – Probierz

Stan murawy: Średni (grząska płyta boiska)

Pogoda: +28°C, pogodnie, upalnie

Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski