Ważny wrzesień

O godzinie 17:30 jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej tej jesieni przerwy na kadrę zespół Lecha Poznań rozpocznie rywalizację w miesiącu wrześniu, który będzie miał bardzo duży wpływ na nastroje panujące wokół klubu. Po pięciu spotkaniach w tym czterech ligowych będzie można określić choćby siłę drużyny, która na razie gra nieźle, jednak nie zawsze punktuje tak jak oczekiwaliby tego kibice.Nie wpaść w kryzys

Jeśli Lech dziś wygra wtedy będzie miał więcej punktów niż 12 miesięcy temu po 7. kolejkach, kiedy sezon zaczął od 4 wygranych. Rok temu o tej porze drużyna była już w kryzysie wygrywając we wrześniu raptem raz z Miedzią Legnica. Wcześniej w 3 wrześniowych meczach ligowych poznaniacy ugrali raptem 1 oczko. Teraz ważne będzie regularne punktowanie w 9 miesiącu w roku po to, aby nikt nie mówił o żadnym kryzysie, zespół był cały czas w czołówce i dodawał więcej optymizmu.

Trudniejsi rywale

We wrześniu Lech rozegra 5 meczów na 2 frontach i tylko 2 przed własną publicznością. Do 20 września rywalami będą czołowe ekipy zeszłych rozgrywek z którymi poznaniacy mieli ostatnio problemy. Cracovia wygrała z nami ostatnie 2 mecze wynikiem 1:0. Z Lechią w Gdańsku nasza drużyna przegrała 0:1, a w 3 spotkaniach z Jagiellonią nie wygrała ani razu ponosząc w dodatku porażkę w Poznaniu. Wkrótce w 3 najbliższych kolejkach zespół Kolejorza stanie przed szansą rewanżu.

Co 4 dni

Między 20 a 28 września kibiców Lecha Poznań czeka trochę więcej emocji. 20 września przy Bułgarskiej odbędzie się wspomniany już wyżej mecz z niewygodną ostatnio Jagiellonią. Po 4 dniach we wtorek, 24 września poznaniacy zawitają do Głogowa na spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski z Chrobrym, którego na razie prowadzi Ivan Djurdjević. Po kolejnych 4 dniach lechici zaprezentują się w Zabrzu w którym ostatni raz triumfowali ponad 3 lata temu. W starciach z Górnikiem nasz zespół ugrał w zeszłym sezonie tylko 1 oczko przegrywając przy Bułgarskiej za Nawałki aż 0:3. Na koniec krótkiego etapu gry co 4 dni zawodnicy Żurawia będą mieli świetną okazję do rewanżu.

Być w czołówce

Obowiązkiem Lecha Poznań w trwającym już miesiącu wrześniu jest wyeliminowanie Chrobrego. Oprócz tego celem jest tak dobre punktowanie, aby cały czas Kolejorz znajdował się w ścisłej czołówce Ekstraklasy z niewielką stratą do lidera. Mecze z Cracovią, Lechią czy Jagiellonią, a więc z bardziej wymagającymi rywalami od choćby Wisły Płock czy ŁKS-u Łódź pokażą nam rzeczywistość wartość drużyny w tym nowych piłkarzy.Lechowy plan września 2019:

7. kolejka: Lech Poznań – Cracovia Kraków (niedziela, 1 września, godz. 17:30)
8. kolejka: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (sobota, 14 września, godz. 17:30)
9. kolejka: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (piątek, 20 września, godz. 20:30)
1/32 PP: Chrobry Głogów – Lech Poznań (wtorek, 24 września, godz. 17:30)
10. kolejka: Górnik Zabrze – Lech Poznań (sobota, 28 września, godz. 20:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Rafik pisze:

  Mam przeczucie że wszystkie powyższe mecze wygramy i to będzie piękna seria bez porażki. Tylko LP!

 2. pewniak pisze:

  „Oprócz tego celem jest tak dobre punktowanie, aby cały czas Kolejorz znajdował się w ścisłej czołówce Ekstraklasy z wielką stratą do lidera.” – please poprawcie: Z NIEWIELKĄ STRATĄ do lidera.

 3. John pisze:

  Wrzesień tak samo ważny jak październik,trzeba punktować.
  Fajne sprawdziany się zapowiadają, choć to tylko ekstraklasa, pamiętajmy w jakim jesteśmy miejscu.

 4. Seth pisze:

  Cos mi sie wydaje ze na pierwsze punkty to my poczekamy do 5 pazdziernika ,pod warunkiem ze skisła nie bedzie w formie.
  Panie Zuraw w kazdej lidze gra sie o punkty i czy ktos gra ładni czy brzydko to trzy punkty za zwyciestwo sa trzema punktami ,chyba ze ma pan swoja prywatna tabele w raz z zarzadem i przyznajecie sobie punkciki za styl jak w łyzwiarstwie figurowym.

 5. anonimus pisze:

  Obstawiam przegraną w Gdańsku, pokonanie Chrobrego w PP, jakiś gownoremis z Jagą i wygranie z cienkim Górnikiem