Oni latem nie zawiedli

W letniej części rundy jesiennej sezonu 2019/2020 dobrze zaprezentowało się tylko trzech piłkarzy, którzy ciągnęli Lecha Poznań w ofensywie notując wiele ważnych liczb. Mowa tutaj przede wszystkim o Pedro Tibie i Darko Jevticiu do których nie można mieć większych uwag. Poniżej solidnego poziomu nigdy nie schodził jeszcze Robert Gumny.Najlepszy zawodnik Lecha Poznań w zeszłym sezonie i przy okazji ulubieniec kibiców Pedro Tiba zalicza się do czołowych postaci naszej drużyny również w tym sezonie. Zwykle to on miał podczas meczów najwięcej kontaktów z piłką i wykonywał najwięcej podań. Portugalczyk grający na „8” w każdym z 7 spotkań był wśród pięciu zawodników pokonujących najwięcej kilometrów a w meczu z Cracovią, Arką, ze Śląskiem i z ŁKS-em był pod tym względem nawet najlepszy. Sam Pedro Tiba był także najszybszym lechitą w pojedynku z Rakowem mając na swoim koncie już 2 asysty (tyle samo co przez cały zeszły sezon ligowy). Pomocnik, który parę dni temu obchodził 31 urodziny już 3 razy tej jesieni został uznawany przez internautów KKSLECH.com za najlepszego piłkarza Kolejorza.

Pedro Tiba
null

Żadnych pretensji nie można było mieć dotąd do innego pomocnika. Darko Jevtić w 7 meczach strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty mając dla porównania w zeszłych rozgrywkach ligowych w sumie 3 bramki oraz 6 asyst. 26-letni lewonożny pomocnik napędzał ofensywne ataki Kolejorza i to głównie dzięki niemu Lech Poznań z 12 trafień zaliczył aż 8 goli po akcjach środkiem boiska. Kapitan naszej drużyny po 7 kolejkach jest drugi w klasyfikacji kanadyjskiej PKO Ekstraklasy. Jego dobra gra w letnim etapie jesieni była możliwa też dzięki dobremu jak na Jevticia przygotowaniu fizycznemu. Rozgrywający Lecha Poznań w wielu meczach był w czołówce wśród zawodników z największą liczbą przebiegniętych kilometrów.

Darko Jevtić
null

Trzecim lechitą, który w letniej części rozgrywek robił co mógł dając z siebie wszystko był Robert Gumny. 21-latek to jedyny piłkarz Kolejorza obok Mickiego van der Harta oraz Pedro Tiby, który rozegrał komplet 630 minut w 7 meczach. Według ocen kibiców „Guma” nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu zaliczając się do czołowych zawodników Kolejorza w ostatnich spotkaniach. Na boisku w defensywie prezentował się solidnie, lecz bez większego błysku przez co o jego grze nie mówiło się ostatnio zbyt wiele. Będąc podstawowym i jedynym prawym obrońcą w kadrze Gumny nie zaliczył jak na razie żadnej asysty.

Robert Gumny
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <9 komentarzy

 1. Wlkp. pisze:

  Jeśli kadra Lecha liczy 29 zawodników a nie zawiodło tylko 3 to jest się czy szczycić, kiepskawe 10 % zawodników coś na dzień dzisiejszy sobą reprezentuje ! Panowie piłkarze brać się do roboty.

 2. John pisze:

  Do tej trójki można by dorzucić trochę na kredyt Tomczyka ,nie ma tych minut dużo,2 bramki, wywalczony karny.

  Większy wybór będzie ,kto zawiódł?
  Myślę, że Hart nr1 ,Kostevych nr2 dużo bramek na ich wspólne konto można zapisać.
  Co do niektórych trudno powiedzieć, że ktoś zawodzi ,jak z góry było wiadomo, że wiele spodziewać się po ich grz nie należało.

  • PAWEL pisze:

   Kostevych jestem na niego od pewnego czasu przeczulony. słaby fizycznie, niziołek, licho w obronie, brak kiwki i strty. Samo bieganie do przodu to za mało. oczywiście biorę pod uwagę, że Józiu też często mu nie pomaga, ale to nie tłumaczy do końca przeciętności Kostevycha

 3. Bart pisze:

  Ten Gumny to trochę z braku laku. Grał poprawnie i solidnie, ale bez większego błysku i dawania czegoś ekstra.

 4. inowroclawianin pisze:

  Pedro Tiba, Darko Jevtic, Robert Gumny to liderzy tej ekipy i latem należeli do najlepszych w Lechu. Z dobrej strony zaczął pokazywać się również Satka, a Tomczyk jest niezłym jockerem. Takich zawodników właśnie brakuje w Lechu, mamy ich za mało. W ogole nie mamy ławki na to wychodzi. Nie rozumiem dlaczego np. ostatnio trener wpuścił Klupsia, zamiast np. Kamińskiego lub Marchwinskiego? Klups na razie mam nic nie daje i można by go wymienić na Marchwinskiego bądź Kamińskiego na rezerwie.

 5. inowroclawianin pisze:

  Jestem ciekaw postawy Jevticia w kolejnych meczach tego sezonu.

 6. J5 pisze:

  Tomczyk jak na ilość minut ma niezłe statystyki. Trzeba też wziąć pod uwagę jego strzał z trudem obroniony przez Steinborsa. Myślę że Pawka też nie zawiódł

 7. bombardier pisze:

  Tytuł newsa jest przewrotny.
  Wg mnie nikt nie zawiódł. Wszyscy grali na swoim poziomie i nigdy nie zagrają JAKO DRUŻYNA lepiej.
  Cały czas piszę, że Lech jest średniakiem w tej bardzo słabej lidze. Nie ma cudów, Jevtic i Tiba byli też
  w kilku meczach najlepsi w ostatnim sezonie. Dla przypomnienia zajęliśmy WSPANIAŁE 8 miejsce.
  Tylko nieliczni TERAZ to PAMIĘTAJĄ. W Lechu GÓWNO się zmieniło, te same GŁUPOLE rządzą i jeszcze
  jeden jest – niewydarzony krakowiak – dyrektor niejaki Rząsa.
  Jakim prawem miało być lepiej?