Za rok kolejna rewolucja

W minionym letnim okienku transferowym z Lecha Poznań odeszło aż 13 piłkarzy w tym tak ważni i podstawowi zawodnicy starej drużyny jak Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Nikola Vujadinović czy Jasmin Burić. Zimą 2020 a przede wszystkim latem 2020 kibice muszą być przygotowani na kolejne ruchy z klubu wynikające m.in. z kończących się umów.Podczas 2 najbliższych okienek transferowych mogą odejść zarówno podstawowi jak i rezerwowi zawodnicy Lecha Poznań. Z końcem sezonu wygasają umowy Tomasza Cywki, Timura Zhamaletdinova, Karola Szymańskiego, Macieja Makuszewskiego, Christiana Gytkjaera oraz Darko Jevticia. Kolejorz najbardziej odczułby stratę 2 ostatnich piłkarzy stanowiących aktualnie o sile naszej drużyny.

Wiosną kontrakt Duńczyka został automatycznie przedłużony przez klub, który nie zdecydował się sprzedać latem swojego najlepszego strzelca woląc zaczekać aż umowa „Gyta” dobiegnie końca. Pozostanie 29-latka w klubie na sezon 2020/2021 jest na razie mało realne. Jeśli w 3 kolejnym sezonie reprezentant Danii przekroczy liczbę 10 strzelonych goli i nadal będzie występował w reprezentacji wówczas bez trudu znajdzie się ktoś kto da Christianowi Gytkjaerowi jeszcze większe pieniądze niż w Lechu Poznań choćby w Turcji, Rosji czy w Azji.

Drugim podstawowym zawodnikiem na którym zarząd może nie zarobić ani grosza jest Darko Jevtić. Nie będzie niespodzianką jeżeli Szwajcar po dobrym sezonie 2019/2020 latem po prostu odejdzie sobie za darmo lub zostanie sprzedany już zimą w razie dobrych ofert. Odejście zarówno Gytkjaera jak i Jevticia po zakończeniu bieżących rozgrywek jest bardzo, bardzo realne, a wtedy Kolejorz zostałby bez zębów stając się jeszcze słabszy niż teraz. Odejście takich piłkarzy jak Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Karol Szymański i Timur Zhamaletdinov, którym 30 czerwca 2020 roku kończą się kontrakty byłoby już niezauważalne.

Oprócz wyżej wspomnianych zawodników nie jest jasna sytuacja w klubie 3 innych podstawowych piłkarzy. Robert Gumny w końcu z Lecha Poznań odejdzie na co trzeba być gotowym już teraz. Z kolei Volodymyr Kostevych (kontrakt do grudnia 2020) mógł odejść już tego lata, jednak zarząd z braku następcy zablokował transfer. W dodatku jeśli Joao Amaral wciąż będzie pomijany przez trenera szybko może zapragnąć wracać do Portugalii już podczas najbliższej zimy. Odejście każdego z tych zawodników będzie lub może być sporym osłabieniem kadry Lecha Poznań, która przecież już w tej chwili potrzebuje wzmocnień choćby na skrzydłach.

Zarząd klubu po nieudanym sezonie 2018/2019 coraz mocniej zaciska pasa, odpuszcza konkretne ruchy do Kolejorza w zimowych okienkach transferowych, tego lata po rozstaniu się z 13 zawodnikami, którzy zeszli z pensji zakontraktował tylko 5 piłkarzy uzupełniając kadrę pierwszego zespołu tanimi juniorami oraz innymi wychowankami wracającymi z wypożyczeń. Obecny sezon jest już 2 tzw. „sezonem przejściowym”, który będzie kontynuowany również w kolejnych rozgrywkach.Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda jesienna sezonu 2019/2020 (28 zawodników) i termin ich kontraktów:

Bramkarze (4):

1. Mickey van der Hart – 30.06.2022
31. Krzysztof Bąkowski
33. Karol Szymański – 30.06.2020
99. Miłosz Mleczko – 30.06.2023

Obrońcy (6):

2. Robert Gumny – 30.06.2021
4. Thomas Rogne – 31.12.2021
5. Djordje Crnomarković – 30.06.2022
13. Tomasz Dejewski – 30.06.2021
22. Volodymyr Kostevych – 31.12.2020
37. Lubomir Satka – 30.06.2023

Pomocnicy (14):

6. Karlo Muhar – 30.06.2023
7. Kamil Jóźwiak – 30.06.2021
10. Darko Jevtić – 30.06.2020
15. Jakub Moder – 30.06.2023
16. Juliusz Letniowski – 30.06.2022
17. Maciej Makuszewski – 30.06.2020
19. Tomasz Cywka – 30.06.2020
20. Mateusz Skrzypczak – 30.06.2022
24. Joao Amaral – 30.06.2022
25. Pedro Tiba – 30.06.2021
27. Tymoteusz Puchacz – 30.06.2021
34. Tymoteusz Klupś – 30.06.2022
36. Filip Marchwiński – 30.06.2022
38. Jakub Kamiński – 30.06.2021

Napastnicy (4):

8. Paweł Tomczyk – 30.06.2021
9. Christian Gytkjaer – 30.06.2020
11. Timur Zhamaletdinov – 30.06.2020 (wypożyczenie)
23. Filip Szymczak

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <34 komentarze

 1. anonimus pisze:

  Przy obecnej sytuacji opuszczenie Gytkjaera i Jevtica i brak sensownych następców spowoduje walkę o utrzymanie się w ekstraklasie. Brak gry w pucharach spowoduje utratę punków w rankigu UEFA i kolejna dziura finansowa. I Co Wy na to zwolennicy Pjotera i Gargamela?? Szykuje się ciekawa przyszłość ..

  • bombardier pisze:

   Poszły hejty na bezjimiennego i tolepa. Wg mnie żaden nie jest sługusem zarządu. Z ich strony to tylko
   postawienie się większości na tym forum. Kto jest zwolennikiem zarządu?
   Wg mnie nikt, ale jeżeli się znajdzie – niech napisze i wyjaśni dlaczego popiera?

   • anonimus pisze:

    Patrzę na tabelę i widzę że Skisła ma 1 pkt mniej niż Lech; będąc praktycznie bankrutem, mając 2 parodystów na środku obrony i kilku zawodników przed 40-tą. Źe tej Niedojdzie z Wronek nie jest wstyd do czego doprowadził swoją głupotą i nieuctwem przez tyle lat bycia właścicielem klubu. Mieć taką bazę kibicowską, brak konkurencji na lokalnym rynku i tak to spier..ić. Niepojęte

   • Pawel1972 pisze:

    Co do tolepa – nie wypowiadam się. Co innego bezjimienny, to przedstawiciel grupy zblatowanej z Rutkami, grupy od kanciap, handlu giętą itd. itp. Tej grupy, ktora ponosi współodpowiedzialność za stan Kolejorza, bo firmowała politykę Rutków przez lata, pacyfikowała nastroje wśród kibiców, dawała kolejne szanse po spotkaniach z Papą i zarządem, pozwalała sobie pluć w gęby (jak choćby nominacją Rząsy).

 2. inowroclawianin pisze:

  Jeżeli Jevtic i Gytkjaer zaliczą udany sezon to powinno się przedłużyć z nimi umowy. To samo z Gumnym i Szymańskim. Makuszewski, Cywka, Timur powinni odejść jak najszybciej bo nic nie wnoszą do zespołu. Lech cały czas potrzebuje graczy z jakością, niestety Rutkowscy mają to w d… dlatego z roku na rok jest coraz słabsza kadra.

  • tomasz1973 pisze:

   Żeby przedłużyć kontrakt trzeba zawodnik czymś przekonać. Czym? Puchary-brak, poziom- brak, atmosfera-brak, zostaje kasa. Gdyby to nie był rutek, to napisałbym „da sie”, ale że mamy za właściciela facia z wężem w kieszeni i pustką w głowie, napiszę „nie da sie”.

 3. John pisze:

  Kto wie czy ta kolejna rewolucja nie będzie miała miejsca już zimą.
  Jeśli do zimowego okienka nie wyjaśni się sytuacja Gytkjaera i Jevticia ,to mogą zostać opchnięci żeby jakiś grosz wpadł.
  Będzie nacisk na spotkanie Gumnego, może Jóźwiaka jak się chętny pojawi.
  Makuszewski, Cywka,Timur po sezonie,bo kto ich weźmie, chyba, że Lech ma opcję skrócenia wypożyczenia Timura,to należało by z niej skorzystać.

 4. macko9600 pisze:

  Kontrakty Jevtica i Gytkjaera powinny być już przedłużone, choćby dlatego by zimą, najdalej latem nie zostać na lodzie. Nie oszukujmy się, jeśli Gytkjaer strzeli w sezonie chociażby 10 bramek, co jest prawdopodobne to on odejdzie, nie koniecznie w kierunku w którym będzie się liczyć awans sportowy. Jevtic zasiedział się w Poznaniu, gdyby utrzymał formę z pierwszego półrocza w Lechu, to już dawno by go tutaj nie było. Teraz jest bliski by dorównać formą do wspomnianej rundy. Jest w wieku, w którym może jeszcze wybrać ciekawy kierunek piłkarski.

  • leftt pisze:

   Do przedłużenia kontraktu musi być chęć obu stron.

   • macko9600 pisze:

    Masz rację. Co do Jevtica to nie wiem, ale Gytkjaer chyba za bardzo nie ma chęci na przedłużenie kontraktu.

 5. TheQ pisze:

  Ogólnie fakt, że nie będziemy w stanie zatrzymać Gyta, najlepiej o nas nie świadczy. Brak sukcesu zapewne sprawi, że z klubem rozbratu zapragnie także i Tiba. Pieprzona akademia rozwala klub. Rutek jest chory, i naczytal sie za duzo podrecznikow pseudonaukowych o budowaniu zespolu. Najpierw stawiamy na mlodych, potem na starych, potem na wariatów, a potem na glodnych sukcesow. Bzdura. W pilce noznej liczy sie tylko to, jakie zawodnik ma umiejetnosci! Koniec!

  • tomasz1973 pisze:

   „Najpierw stawiamy na mlodych, potem na starych, potem na wariatów, a potem na glodnych sukcesow. Bzdura. W pilce noznej liczy sie tylko to, jakie zawodnik ma umiejetnosci! Koniec!”

   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!100/100

 6. Ostu pisze:

  Czyli sezon 19/20 sezonem kończącym…?

  I tak wypełni się plan 2020…

 7. Michu87 pisze:

  Brzęczek to taki sam amator jak te nasz pi… w zarządzie.

 8. Grossadmiral pisze:

  Kończą się kontrakty też kilku ciekawym zawodnikom w ekstraklasie Mladenovic z lechii Starzyńskiemu zagłębia Jorge Felixowi z piasta kązdy z nich by się u nas przydał

 9. Luna23 pisze:

  Ale, że skrzydłowych, napastnika i kogoś na lewą obronę latem nie kupili… klub z drugim budżetem w lidze, taką bazą kibicowską, bez konkurencji na lokalnym rynku, najbardziej sprzedawalny klub– bardziej niż Legi, do której właściciel wciąż dokłada-to wygląda na wiekszy przekręt niż te 600cystern z lewym paliwem dziennie, które za PO wjeżdzalo do Polski? panie Rutek oddawaj nasze milionyyyy, gdzie są te piniondze ja sie pytam? Lepiej juz pukajcie do drzwi prokuratora, bo po wyborach to prokurator zapuka na Bułgarską

 10. tomasz1973 pisze:

  Lech rutków się po prostu zwija…Rutkowski spienięży co się da i sie wycofa. Oby jak najszybciej, dla dobra samego Lecha, bo jeżeli te okresy przejściowe potrwają jeszcze z 3, 4 lata, możemy znaleźć się w I lidze.

  • inowroclawianin pisze:

   Myślę, że mogą wkrótce sprzedać Lecha.

  • inowroclawianin pisze:

   Myślę, że w najbliższym roku mogą sprzedać Lecha. Jest słaba koniunktura.

  • anonimus pisze:

   Wg mnie nastąpi po w dłuższym okresie czasu. Nie po Stary Rutkowski pożycza kasę żeby się tak szybko wycofać. Ciekawe że sam nie widzi że jego syn Niedojda jest w stanie przecier..ić i 100 mln euro jakby dostał. Ja już się nie nabiorę na żadne nowe otwarcia, grę młodymi i inne pierdolamento Klimczaka z Rutkowskim

 11. slash pisze:

  A zostanie ktoś, kto zgasi światło?

 12. 07 pisze:

  Non stop czegoś brakuje. Zarząd nie myśli strategicznie tylko łata dziury. Mecze w Ostrowcu oraz w P.P. to idealny moment , aby sprawdzić Mleczko, Modera, Marchwińskiego czy Kamińskiego na skrzydle. Co gra Jóźwiak, Klupś już wiemy. Piach. A zarząd dopiero teraz budzi się z Nawałkowego snu o potędze…..

  • Siodmy majster pisze:

   No właśnie brakuje ZARZĄDU .Bo TO ,co go udaje to jest kpina i dno !

 13. Pawel1972 pisze:

  Pisałem, kiedy Rytki zapowiedzieli rewolucję, że powinniśmy się liczyć z tym, że stan „przejściowy” potrwa cztery okienka transferowe (biorąc pod uwagę skąpstwo Rutków i beznadziejny skauting) – myślałem, że będą sprowadzać pp 3-4 dobrych graczy w okienku. Teraz widzę, że cztery okienka nie wystarczą, bo już pierwsze zostało zmarnowane – dwóch jest za słabych dla Kolejorza (Van Der Hart i Muhar), jeden jest przeciętny, żadne wzmocnienie, tylko uzupełnienie (Czarny Marek), jeden może być wzmocnieniem (Satka).

  Piszecie, że Amaral może odejść – tylko w takim przypadku trzeba się zastanowić, czy to nie będzie w pakiecie z Tibą. Nie wiem czy Tiba będzie chciał zostać sam w drużynie, w której nikogo nie rozumie, bo po polsku czy angielsku ani be, ani me, ani kukuryku. Inna rzecz, że Tiba ma 31 lat i nie wiadomo jak długo jeszcze pogra na odpowiednim poziomie.

  Odejście zimą/latem Jevtica, Tiby, Amarala, Gytkjaera i Gumnego byłoby dramatem, bo ten zarząd i ten skauting nie będą w stanie ich zastąpić podczas jednego okienka. Odejście tej piątki wróży nam walkę o utrzymanie i nie postawiłbym, że walkę zakończoną powodzeniem.

 14. J5 pisze:

  Artykuł ten jest bardzo ważny, ale dla zarządu który jak zwykle przegapia kolejne okienka, transfery które przechodzą koło nosa. Natomiast większość z nas skupiona wokół serwisu oraz chyba Redakcja, nie powinniśmy być niczym zaskoczeni. Temat rewolucji której nie było, okienka transferowego które już w maju uważaliśmy że będzie zmarnowane co oczywiście miało miejsce, pozycje wymagające wzmocnienia które tradycyjnie nie zostały jakościowo obsadzone ,przewidzieliśmy i opisywaliśmy już setki razy. Tak samo w kontekście kontuzji takich pilkarzy jak Tiba, wołaliśmy na forum o jakościowych zmienników. Głaz w górach wołania te by usłyszał, ale nie zarząd. Czym się to może skończyć, łatwo przewidzieć. Lech będzie jeszcze większym średniakiem, niż teraz, bo kto z dobrych graczy przyjdzie do zespołu który będzie walczyć o górną ósemkę w bardzo przeciętnej lidze? Dla ambitnych będzie to za mało, może skuszą się jacyś piłkarze odstrzeleni na zachodzie, i nasz zarząd skompletuje kolejną drużynę przegrywów. Przykładem następnych okienek transferowych jest obecne. Ewidentnie przez nieudolność i brak chęci stworzenia mocnej drużyny zarząd z roku na rok degraduje na coraz gorsze miejsca naszą drużynę. Wniosek jest od lat ten sam, z tymi przegrywami z Wronek Kolejorz już nic nie ugra. Wroniarzy trzeba jak najszybciej wypędzić z naszego Lecha