Sparing: KSZO – Lech 0:1

W sparingowym meczu rozegranym w sobotę, 7 września po godzinie 17:00 z okazji 90-lecia klubu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Lech Poznań wygrał z grającym w III-lidze KSZO 1:0 (1:0). Jedyną bramkę dla Kolejorza krótko przed przerwą strzelił Joao Amaral, który w drugiej połowie zmarnował rzut karny. Złą wiadomością jest kontuzja Pedro Tiby muszącego opuścić boisko w 52 minucie meczu.

Mecz od początku toczył się głównie w środku pola i w pierwszych minutach nie było widać, kto gra w Ekstraklasie a kto w III-lidze. Poznaniacy starali się atakować przede wszystkim prawą flanką na której biegali Cywka z Makuszewskim. W 10 minucie rzut karny próbował wymusić Amaral za co został ukarany żółtą kartką. Po okresie nudnej gry na strzał z daleka zdecydował się Muhar, który niemal wybił piłkę za stadion. 3 minuty później szczęśliwie lewą flanką przedarł się Moder, ale nie potrafił celnie dograć w pole karne. Po chwili w niezłej sytuacji znalazł się Zhamaletdinov, którego uderzenie zostało zablokowane. Lech z upływem pierwszej odsłony zyskiwał coraz większą optyczną przewagę grając jednak wolno i sennie. W 35 minucie niespodziewanie zaatakowało KSZO, a konkretnie syn Tomasza Rząsy – Patryk, którego strzał z ostrego kąta na rzut rożny szczęśliwie sparował Szymański. W 43 minucie Lech w końcu objął prowadzenie. Po wrzutce Tiby efektownie do strzału złożył się Amaral, który z powietrza zdobył ładną bramkę. Pierwsza połowa mimo przeciętnej gry zakończyła się wynikiem 1:0 dla poznaniaków.

Po zmianie stron od razu zaatakowali gospodarze, którzy mocno zagrozili bramce Mleczki. W 52 minucie gry kontuzji doznał Tiba, który musiał opuścić boisko. Po chwili zmiennik Portugalczyka – Tupaj zdecydował się na strzał, ale nie trafił. W 60 minucie faulowany był ten sam zawodnik, sędzia podyktował rzut karny, a gola z 11 metrów nie umiał strzelić Amaral uderzając fatalnie w bramkarza. W 76 minucie Portugalczyk powinien strzelić kolejnego gola, jednak w dobrej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. W drugiej połowie Lech cały czas kontrolował przebieg spotkania grając ponownie trochę za wolno, by stwarzać jeszcze więcej groźnych sytuacji pod bramką KSZO. W 81 minucie fajnie w środku pola poklepał Klupś z Szymczakiem, lecz żadnemu z lechitów nie udało się oddać strzału. Ostatecznie Lech po przeciętnych zawodach wygrał z III-ligowcem skromnie 1:0.

Lech Poznań zagrał dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim bez 8 kadrowiczów, a także bez m.in. Mickiego van der Harta, Darko Jevticia i Volodymyra Kostevycha. Największym minusem sobotniego sparingu z okazji 90-lecia KSZO jest kontuzja Pedro Tiby, który musiał opuścić boisko w 55 minucie gry. W przyszłą sobotę, 14 września o 17:30 drużyna Kolejorza o ligowe punkty powalczy w Gdańsku z Lechią.

Mecz towarzyski z okazji 90-lecia KSZO (sobota, 7 września, godz. 17:00)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

* – W 61 minucie Amaral nie wykorzystał karnego (bramkarz obronił)

Bramki: 43.Amaral

Asysty: 1:0 – Tiba

Widzów: ok. 4000

Skład Lecha: Szymański (46.Mleczko) – Cywka, Rogne, Crnomarković (46.Dejewski), Klupś – Muhar (46.Skrzypczak), Tiba (55.Tupaj) – Makuszewski (66.Karbownik), Amaral, Moder – Zhamaletdinov (66.Szymczak).

Rezerwowi: Mleczko, Dejewski, Skrzypczak, Karbownik, Tupaj, Szymczak.

Trenerzy: Majak – Żuraw

Stan murawy: Średni (miejscami nierówna płyta boiska)