14 zawodników wsparło dotąd rezerwy

W trwającym sezonie 2019/2020 na mecze rezerw w II-lidze oddelegowanych zostało dotąd aż 14 piłkarzy włączonych na stałe do pierwszej drużyny, którzy na co dzień trenują pod okiem Dariusza Żurawia. Wpływ lechitów z pierwszego zespołu na rezerwy Kolejorza jest spory. Gdyby nie ich bramki czy asysty ciężko byłoby chociaż o te 10 punktów w 7 kolejkach.Zawodnikami z pierwszego zespołu występującymi dotąd najwięcej w rezerwach są Tomasz Dejewski, Jakub Moder, Mateusz Skrzypczak, Jakub Kamiński i Filip Szymczak, który zagrali w 5-6 meczach. Dzięki grze w II-lidze umiejętności na szczeblu seniorskim może podnosić m.in. urodzony w 2002 roku Kamiński. Prawonożny pomocnik występujący na lewej flance zdobył dotąd w 2 gole. 2 bramki na swoim koncie strzelone w 1 spotkaniu ma też Timur Zhamaletdinov będący kolejnym piłkarzem z pierwszej drużyny ze sporym wpływem na bilans goli rezerw w II-lidze.

Tomasz Dejewski
null
Jakub Kamiński
null

Spośród graczy z seniorskiego Lecha Poznań dotąd 2 asysty zaliczył Maciej Makuszewski, a po 1 asyście Jakub Moder oraz Tymoteusz Klupś. Mało minut w rezerwach (237) zebrał do tej pory Filip Marchwiński, który w pierwszym zespole występuje w tym sezonie jeszcze mniej. Także wynik 180 minut w 2 meczach Miłosza Mleczki nie powala na kolana. Wolne od meczów ma praktycznie Tomasz Cywka. 31-latek próbowany ostatnio tylko na prawej flance defensywy w tym sezonie w Ekstraklasie jeszcze nie zagrał. O dziwo w rezerwach wystąpił raptem 1 raz przez 90 minut.

Mateusz Skrzypczak
null
Filip Szymczak
null

W II-lidze rozegrano dotąd 8 kolejek. Lech II Poznań przez przełożony mecz z Górnikiem Polkowice zaliczył na razie 7 spotkań w których zdobył 6 bramek. Gorszą ofensywę ma tylko Stal Stalowa Wola, ostatni Gryf Wejherowo i Skra Częstochowa. Trener Rafał Ulatowski posiłkował się ofensywnymi zawodnikami z pierwszej drużyny i będzie musiał posiłkować się dalej. Po odejściu Krzysztofa Kołodzieja do Elany Toruń w rezerwach Lecha II Poznań jest spory problem z wysuniętym napastnikiem, dlatego jeszcze w sierpniu pod koniec letniego okienka transferowego w Polsce postanowiono zatrudnić dodatkowego ofensywnego piłkarza.

W sierpniu do akademii Lecha Poznań trafił 19-letni Ukrainiec, Oleksandr Yatsenko. Piłkarz urodzony w 2000 roku przybył do Kolejorza z Escoli Warszawa wchodząc do tej pory w 3 meczach z ławki rezerwowych. Yatsenko już wcześniej był testowany w zespołach akademii. Pozytywnie przeszedł testy, ale nie mógł podpisać umowy ze względu na procedury. Z tego samego powodu nie trafił do innych klubów w których był testowany.Gole Lecha II Poznań w II-lidze:

2 – Kamiński, Zhamaletdinov
1 – Smajdor, Tupaj

Asysty Lecha II w II-lidze:

2 – Makuszewski
1 – Moder, Szramowski, Klupś, Tupaj

Piłkarze z pierwszej drużyny grający, którzy otrzymali szansę w rezerwach:

511 (6) – Tomasz Dejewski – 0/0
450 (5) – Jakub Moder – 0/1
450 (5) – Mateusz Skrzypczak – 0/0
432 (5) – Jakub Kamiński – 2/0
365 (6) – Filip Szymczak – 0/0
360 (4) – Karol Szymański
356 (4) – Wiktor Pleśnierowicz – 0/0
242 (3) – Timur Zhamaletdinov – 2/0
237 (3) – Filip Marchwiński – 0/0
221 (3) – Tymoteusz Klupś – 0/1
180 (2) – Miłosz Mleczko
90 (1) – Maciej Makuszewski – 0/2
90 (1) – Lubomir Satka – 0/0
90 (1) – Tomasz Cywka – 0/0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Grossadmiral pisze:

    Tak się zastanawiam po co ściągali Radlińskiego i po co w rezerwach jest rotacja bramkarzy albo niech się ogrywa Mleczko a jak chcemy doświadczenie to niech broni Szymański i pokazuje czy warto kontrakt nowy podpisywać a nie Radliński z szacunkiem do niego ale jego gra nie ma uzasadnienia