Czterech wypożyczonych w dobrej formie

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród sześciu wypożyczonych graczy dwóch piłkarzy występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.Podczas jesieni 2019 roku raz na 2 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś IV część w sezonie 2019/2020, kolejna po 22 września.

Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

18-letni obrońca na razie będzie występował w zespole Romy do lat 19 w Primaverze. Liga młodzieżowa we Włoszech startuje w najbliższy weekend. 16 września Roma zmierzy się u siebie z Chievo.

Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski opuścił na razie 2 mecze rezerw Ziliny w tym ostatnie weekendowe spotkanie ze względu na powołanie do reprezentacji. Dotąd w II-lidze słowackiej zdobył 4 gole w 6 meczach dokładając do tego dorobku 2 asysty. Jego ekipa jest czwarta w tabeli.

Minuty: 457
Mecze: 6
Gole: 4
Asysty: 2
Kartki: 1

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

Kariera Michała Skórasia w Ekstraklasie cały czas nie wygląda ciekawie. Tylko 36 minut w 3 meczach na kolana nie powala. W dodatku 19-letni skrzydłowy obejrzał już 2 kartki notując ostatni występ 18 sierpnia w 5. kolejce.

Minuty: 36
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol przez uraz mięśnia stracił końcówkę letniego okresu przygotowawczego i opuścił początek sezonu. W 4 ostatnich kolejkach już zagrał pojawiając się w ostatnich 2 meczach w wyjściowym składzie. Z upływem rundy 19-latek powinien dostawać jeszcze więcej szans w ostatniej Odrze Opole tracącej do bezpiecznej pozycji już 7 punktów.

Minuty: 165
Mecze: 4
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski podbija I-ligę. Zagrał we wszystkich 8 meczach zaczynając 3 ostatnie spotkania w wyjściowym składzie. 19-letni defensywny pomocnik zaliczył dotąd 1 asystę w GKS-ie Jastrzębie, który jest dziesiąty na zapleczu Ekstraklasy.

Minuty: 504
Mecze: 8
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 3

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

25-letni defensor jest w tym sezonie podstawowym prawym obrońcą w Górniku Łęczna. W miniony weekend zaliczył 2 asystę w tym sezonie II-ligi. „Orzełek” wraz ze swoim zespołem plasuje się na wysokim 3. miejscu w II-lidze.

Minuty: 696
Mecze: 8
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w spadkowiczu z I-ligi gra cały czas zbierając w dodatku coraz lepsze opinie. W 8 meczach puścił 9 goli zachowując 2-krotnie czyste konto. W 7. kolejce jego GKS Katowice wygrał u siebie pierwszy raz od ponad roku. Drużyna 19-latka zajmuje 10. lokatę.

Minuty: 720
Mecze: 8
Puszczone gole: 9
Czyste konta: 2
Kartki: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. bezjimienny pisze:

  W II lidze słowackiej…jaki żal. Może chociaż dzięki temu się przebije do pierwszej Żyliny.

 2. 100h2o pisze:

  Kurmiowski utknął. Nawet bardziej niż kiedyś Serafin. A szkoda bo razem z Tomczykiem kiedyś rządzili strzelając w juniorach sporo bramek.A strzelania się nie zapomina co najwyżej zaczyna brakować motywacji i tą chyba Kurmin stracił i pozozstanie ot takim sobie kopaczem. Może nawet wróci niedługo do Warty skąd przyszedł ( z Moderem) do Lecha.
  Co do SObola to on ma chyba nieco większe szanse coś ugrać. Może nawet wrócić do Lecha.
  To Skóraś,Sobol, Tupaj, Norkowski i Bartkowiak ( obecnie rezerwy) tak dobrze grali w juniorach Lecha zdobywając w 2018 tytuł MPolski. Ja liczę nardzo na nich wszystkich. Najbardziej na Sobola i Norkowskiego. Zresztą uważam , że to Norkowski LEPSZY od Skrzypczaka jako defensywny pomocnik.
  W każdym razie Norkowski był bardziej widoczny i „trzymał środek” juniorów starszych.

  • Ostu pisze:

   Jeśli tacy zawodnicy nie są gotowi by rywalizować o 1 skład to dajmy sobie spokój z tą całą akademią, albo…
   …albo rzeczywiście mocno postawmy na Młodych i zacznijmy ich odpowiednio, profesjonalnie szkolić – przy wykorzystaniu najlepszych, dostępnych fachowców zagranicznych…
   Bo skoro nakłady na akademię mają wzrosnąć dwokrotnie – zgodnie ze słowami Klimczaka – to chyba powinni je wyłożyć na szkolenie a nie na „mury”…

 3. inowroclawianin pisze:

  Niektóre wypożyczenia są kompletnie bez sensu. Taki Kurminowski, Orłowski powinni grać w drużynie rezerw.

  • Kosi pisze:

   Skóraś to samo. Myślę, że po awansie rezerw do II-ligi zima wroci chociaz Orlowski.