Lechici zakończyli wrześniowe obowiązki w kadrach

Podczas wrześniowej przerwy na kadrę szansę gry w reprezentacjach swoich krajów otrzymało 7 z 8 powołanych piłkarzy Lecha Poznań występujących na co dzień w pierwszej drużynie Kolejorza. Zadowoleni do klubu wrócili lub wkrótce wrócą m.in. Christian Gytkjaer, Lubomir Satka, Kamil Jóźwiak czy Paweł Tomczyk.

Christian Gytkjaer grając przez 90 minut w meczu z Gibraltarem 6:0 zdobył 2 gole między 73 a 78 minutą gry. W Gruzji kadrze Danii poszło już gorzej. Duńczycy zremisowali 0:0, Gytkjaer wszedł w II połowie, a jego reprezentacja po 2 wrześniowych meczach eliminacyjnych jest na 2. miejscu w swojej grupie. Gorzej poszło Słowakom (0:4 z Chorwacją i 2:1 z Węgrami). W tym drugim spotkaniu przez 90 minut na prawej obronie wystąpił Lubomir Satka.

Nawet minuty w meczach Polski ze Słowenią i z Austrią nie otrzymał Robert Gumny. W kadrze U-20 w towarzyskich potyczkach z Włochami 0:2 oraz z Portugalią 0:1 pokazał się za to Tymoteusz Puchacz grając 2 razy po 73 minuty. Średnio wypadła towarzyska wizyta Polski do lat 19 na Kaukazie (2:0 z Armenią, 1:2 z Gruzją). Okazję gry w tych meczach dostali Filip Marchwiński wraz z Jakubem Kamińskim.

Udany start w kwalifikacjach do Euro U-21 ma kadra Czesława Michniewicza. Polacy pokonali Łotwę 1:0 i Estonię 4:0. Po asyście w obu tych meczach zanotował Paweł Tomczyk, który w sumie rozegrał 90 minut. Odpowiednio 87 oraz 90 minut grał Kamil Jóźwiak zdobywając bramkę w pojedynku z Estończykami U-21.

Przypomnijmy, że Lech Poznań wróci do zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę w sobotę, 14 września. Wówczas o 17:30 zmierzy się w Gdańsku z miejscową Lechią.

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – wrzesień 2019:

Christian Gytkjaer (1-90 + 2 gole i 67-90)

Tow, Polska U-20 – Portugalia U-20 0:1

Kamil Jóźwiak (1-90 i 1-87 + gol) oraz Paweł Tomczyk (1-46 + asysta i 46-90 + asysta)
eMME, Łotwa U-21 – Polska U-21 0:1
eMME, Polska U-21 – Estonia U-21 4:0

Filip Marchwiński (1-72) oraz Jakub Kamiński (61-90)
Tow, Armenia U-19 – Polska U-19 0:2
Tow, Gruzja U-19 – Polska U-19 2:1