II-liga: Elana Toruń – Lech II Poznań 2:4

W meczu 9. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań sprawiły bardzo miłą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Elaną Toruń 4:2 (2:1). W szalonym, ofensywnym spotkaniu arbiter sobotnich zawodów podyktował aż 3 rzuty karne tym 2 dla rezerw Kolejorza. Dzięki temu zwycięstwu „niebiesko-biali” mocno zbliżyli się do strefy barażowej mając jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Mecz w Toruniu od początku toczył się w szybkim tempie a oba zespoły postawiły na atak. W 16 minucie gry Lech wyszedł z niezłą akcją powstrzymaną na końcu przez zawodników gospodarzy. W 21 minucie sędzia podyktował rzut karny dla poznaniaków. Do piłki podszedł Eryk Kryg, który nie dał w tej sytuacji szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Po golu dla rezerw od razu do ataku rzuciła się Elana doprowadzając 5 minut później do remisu także po uderzeniu z 11 metrów. Lech na szczęście nie ograniczał się tylko do obrony stawiając w sobotę na ofensywę. To opłaciło się 35 minucie, gdy po ładnej akcji Kolejorz ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia Filipa Szymczaka. Do końca pierwszej odsłony przewagę miała Elana, jednak nie potrafiła wyrównać.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze mocniej zaatakowali. W 53 minucie rezerwy przed utratą drugiej bramki dobrą interwencją uratował Miłosz Mleczko. Później do głosu ponownie doszli lechici. Najpierw zakotłowało się w polu karnym Elany po stałym fragmencie gry, a później poznaniacy zdobyli 3 gola. Pressing i odbiór piłki okazał się skuteczny, przytomnie pod bramką Elanowców zachował się Bartkowiak podwyższając prowadzenie rezerw Lecha Poznań. Przy stanie 3:1 podopieczni Rafała Ulatowskiego nie grali już tak dobrze, jak wcześniej. Zespół cofnął się co skończyło się bramką dla Elany w 81 minucie spotkania. Po 5 minutach sędzia podyktował 3 rzut karny w tym meczu oraz 2 dla rezerw. Jedenastkę zmarnował Kryg, po odbiciu strzału lechici szybko ruszyli do piłki, którą na samym końcu do siatki wepchnął ten, który sekundy wcześniej nie trafił karnego. Ostatecznie po szalonym, ofensywnym meczu rezerwy sprawiły niespodziankę triumfując w Toruniu nad Elaną wynikiem 4:2.

Rezerwy Lecha Poznań po 9. kolejce II-ligi 2019/2020 z 13 punktami na swoim koncie są na niezłym 8. miejscu w ligowej tabeli. Kolejny i zaległy pojedynek rezerwy rozegrają w środę, 18 września o 17:00 we Wronkach z Górnikiem Polkowice. Następnie w sobotę, 21 września, o godzinie 17:00 rywalem Lecha II Poznań też we Wronkach będzie Widzew Łódź.

9. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 14 września, godz. 15:00
TKP Elana Toruń – KKS Lech II Poznań 2:4 (1:2)

Bramki: 26.Kryszak – k. 81.Kozłowski – 21.Kryg – k. 35.Szymczak 62.Bartkowiak 86.Kryg

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:1 – bez asysty 3:1 – Tupaj 4:2 – bez asysty

Żółte kartki: Sokół, Kryszak, Stryjewski, Kołodziej – Pawlicki, Kryg, Wojtkowiak

Widzów: ok. 1000

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Elana: Nowak – Świeciński, Onsorge, Urbański, Andrzejewski – Boniecki (46.Stryjewski), Lenkiewicz (62.Jóźwicki), Sokół (68.Kozłowski), Kryszak, Kościelniak – Kołodziej.

Lech II: Mleczko – Kaczmarek (75.Smajdor), Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Cywka, Kryg, Bartkowiak – Klupś (90.Karbownik), Szymczak (80.Yatsenko), Tupaj (89.T.Kaczmarek).

Rezerwowi: Radliński, Tkocz, Białczyk, Smajdor, T.Kaczmarek, Burman, Karbownik, Durda, Yatsenko.

Trenerzy: Jakubowski – Ulatowski

Pogoda: +18°C, pogodnie

Miejsce: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego (ul. gen. J. Bema 23/29, Toruń)