Warto wiedzieć: Lechia – Lech (14.09.2019)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (14.09.2019):

O poprawę bilansu – Lech zagra dziś z Lechią po raz 71 w historii mając szansę na 33 zwycięstwo, 28 ligowe oraz 11 wyjazdowe.

10 mecz na nowym stadionie – Lech na nowym stadionie Lechii grał dotąd 10 razy wygrywając 4 mecze (4:1, 2:1, 2:1 i 1:0). Kolejorz swego czasu zwyciężył na nowym obiekcie w Gdańsku 3 razy z rzędu.

Cztery lata bez wygranej – Gdańsk to jedno z najdłużej niezdobytych miast przez Lecha w całej lidze. Poznaniacy ostatni raz triumfowali tam w listopadzie 2015 roku (1:0 po golu Hamalainena). Od tamtej pory Kolejorz przegrał z Lechią na wyjeździe 1:2, zremisował 3:3 i uległ 0:1.

Trzeci mecz w tym roku – Lech zagra z Lechią już 3 raz w tym roku. W kwietniu przegrał na wyjeździe 0:1, natomiast w maju wygrał u siebie 2:1.

Mało strzelają i mało tracą – Lechia mająca 1 punkt mniej od Lecha w tym sezonie gra bardzo efektywnie. Zremisowała 4 spotkania z 7 meczów zdobywając 7 goli i 6 tracąc. Lecha czeka mecz z rywalem, który może zagrać podobnie jak ostatnio Cracovia. Bardziej defensywnie oraz z kontry.

Byli lechici kontra Lech – Dziś przeciwko Lechowi mogą zagrać byli lechici – Maciej Gajos oraz Sławomir Peszko. Z kolei w Lechu gra były kapitan gdańszczan Maciej Makuszewski, który występując w Kolejorzu zdołał już strzelić bramkę w Gdańsku.

Średni bilans Stokowca – Piotr Stokowiec stanie dziś po raz 17 na drodze Lecha. Dotąd zaliczył minimalnie niekorzystny bilans z Kolejorzem – 7-1-8, 16:22.

Wygrać po kadrze – Lech ostatni raz wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę odniósł w 2012 roku. W ubiegłym sezonie po 4 przerwach na kadrę Kolejorz zanotował bilans 2-1-1 przegrywając właśnie po wrześniowej przerwie. Bilans od 2009 roku po przerwach na kadrę jest korzystny: 21-13-11.

Lechia u siebie bez zwycięstwa – Lechia to jedyny zespół w tym sezonie obok Korony i ŁKS-u, który u siebie jeszcze nie wygrał. Z drugiej strony lechiści jako jedyni obok Górnika oraz Śląska przed własną publicznością nie przegrali. Lechia czeka na domowy triumf w lidze od 19 maja

Crnomarković zagrożony – W sobotę na kartki musi uważać Djordje Crnomarković. Serb ma już 3 napomnienia. Jeśli ujrzy kolejny kartonik wtedy 20 września nie zagra z Jagiellonią.

Mecz w TVP 2 – Sobotni mecz nie będzie transmitowany w TVP Sport tylko na 2 kanale TVP. Telewizja Polska w tygodniu przeniosła transmisję na inny kanał dzięki czemu spotkanie Lechia – Lech obejrzy jeszcze więcej osób.

Tłumów nie będzie – Tłumów dzisiaj na stadionie nie będzie. Obiekt w Gdańsku nie zapełni się nawet w połowie, spodziewana frekwencja to kilkanaście tysięcy kibiców.

Kwiatkowski rozjemcą – Arbitrem spotkania nad morzem będzie Tomasz Kwiatkowski. Sędzia z Warszawy prowadził lipcowy mecz Piast – Lech 1:1.

Lechia faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Lechii wynosi 2.60, na remis 3.40, natomiast na triumf Lecha 2.80.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <