Lechowa młodzież – tydzień 5

Wrześniowa przerwa na kadrę została już zakończona, w miniony weekend i jeszcze przed nim z różnym szczęściem rywalizowały trzy najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dwa zespoły odniosły przekonujące zwycięstwa. Jedna z ekip po wygranej różnicą aż pięciu goli umocniła się po tej kolejce na fotelu lidera.W 6. kolejce CLJ w końcu nie zawiedli juniorzy starsi Lecha Poznań. Podopieczni Huberta Wędzonki po 3 meczach bez wygranej sprali we Wronkach ekipę Escolii Warszawa 4:0. Po tym zwycięstwie drużyna U-18 awansowała na 5. miejsce w ligowej tabeli tracąc teraz do liderującego Zagłębia Lubin 4 punkty. W najbliższą niedzielę o 15:00 juniorzy starsi zagrają na wyjeździe z przedostatnim Hutnikiem Kraków będącym beniaminkiem ligi.

Po 4 zwycięstwach z rzędu tym razem w grupie B CLJ U-17 polegli juniorzy młodsi. Gracze Bartosza Bochińskiego po zaciętych zawodach jeszcze przed weekendem przegrali w Gdyni z Arką 2:3 i spadli na 2. miejsce. Lech Poznań do lat 17 traci teraz do „Arkowców” 1 oczko. W sobotę o 12:00 lechici na swoim boisku zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz będącym beniaminkiem ligi, który na razie zamyka tabelę.

Z czego cieszyć po sobocie ma się zespół trampkarzy starszych do lat 15. W meczu na szczycie grupy B Lech Poznań U-15 rozgromił dotychczasowego lidera FASE Szczecin aż 5:0. Po tym zwycięstwie podopieczni trenerskiego duetu Kardela & Łągiewka z 12 punktami po 5 meczach prowadzą mając 3 oczka przewagi nad Lechią Gdańsk. Teraz w sobotę o 11:00 trampkarzy czeka derbowy pojedynek z Wartą Poznań na jej terenie.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Elana Toruń – Lech II Poznań 2:4
CLJ U-18: Lech Poznań – Escola Warszawa 4:0
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań 3:2
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 5:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Górnik Polkowice (środa, 18.09, godz. 17:00)
II-liga: Lech II Poznań – Widzew Łódź (sobota, 21.09, godz. 17:00)
CLJ U-18: Hutnik Kraków – Lech Poznań (niedziela, 22.09, godz. 15:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Chemik Bydgoszcz (sobota, 21.09, godz. 12:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 21.09, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <