II-liga: Lech II Poznań – Górnik Polkowice 0:3

W zaległym meczu 8. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań przegrał we Wronkach z innym beniaminkiem – Górnikiem Polkowice 0:3 (0:1). Po 2 wyjazdowych zwycięstwach z rzędu w środę rezerwy Kolejorza niespodziewanie uległy niżej notowanemu rywalowi nie wykorzystując tym samym szansy awansu na 6. miejsce. W zamian będący w strefie spadkowej górnicy zbliżyli się do Lecha II Poznań na raptem 3 oczka.

Zaległy mecz we Wronkach od początku był bardzo otwarty, obie drużyny postawiły na atak chcąc szybko strzelić gola. W 13 minucie gry po wrzutce z prawej flanki Karbownika w polu karnym głową celnie uderzył Zhamaletdinov, jednak jego strzał z 2 metrów obronił bramkarz. Po pierwszym kwadransie spotkania tempo gry mocno spadło. Lech prowadził co prawda grę, ale nie stwarzał zbyt wielu okazji. Dopiero w 25 minucie niebezpieczny strzał oddał Bancewicz, którego strzał dobrze wybronił Mleczko. W 29 minucie świetnym uderzeniem popisał się ponownie Bancewicz, który tym razem nie dał naszemu bramkarzowi żadnych szans. Po tym golu nadal atakowali polkowiczanie oddając kolejne celne strzały. Lechowi po stracie bramki nie kleiła się gra, słabo wyglądał przede wszystkim środek pola, który nie radził sobie z dobrze dysponowanym dziś rywalem. Pierwsza połowa była pod kontrolą Górnika, który prowadził 1:0.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Lech nic nie grał, Górnik przeważał otrzymując w 53 minucie rzut karny po ewidentnym faulu Bartkowiaka. Jedenastkę pewnie na gola zapewnił Bednarski podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu. W 60 minucie ponownie zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale Bednarski z kilku metrów nie umiał zdobyć bramki. 5 minut później powinien być karny dla poznaniaków po tym jak jeden z rywali trafił w nogę Bartkowiaka zamiast w piłkę. Sędzia tego nie zauważył dając jeszcze kartkę zawodnikowi Kolejorza. Po chwili było już 0:3, gdy górnicy poklepali w polu karnym strzelając bramkę po płaskim uderzeniu Wacławczyka. W 73 minucie Letniowski nieźle wypuścił Tupaja, ten ładnie przedryblował w polu karnym, piłka trafiła do innego rezerwowego – Yatsenki, którego lekki strzał z paru metrów obronił golkiper Górnika. Polkowiczanie w końcówce trochę się rozluźnili co pomogło Lechowi II stwarzać więcej okazji. W 77 minucie Tupaj podał do Janiaka, którego mocny strzał sparował bramkarz. Ostatecznie rezerwy nie zdobyły chociaż jednego gola niespodziewanie przegrywając z niżej notowanym rywalem aż 0:3.

Rezerwy Lecha Poznań po 9 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 13 punktami na swoim koncie są na 11. miejscu w ligowej tabeli mając 3 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 21 września, o godzinie 17:00. Wtedy przeciwnikiem „niebiesko-białych” we Wronkach będzie łódzki Widzew.

8. kolejka II-ligi 2019/2020, środa, 17 września, godz. 17:00
KKS Lech II Poznań – KS Górnik Polkowice 0:3 (0:1)

Bramki: 29.Bancewicz 55.Bednarski – k. 68.Wacławczyk

Żółte kartki: Pawlicki, Bartkowiak, Skrzypczak

Widzów: ok. 150

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Lech II: Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Bartkowiak (72.Letniowski), Kryg, Moder (46.Skrzypczak) – Karbownik (77.Janiak), Zhamaletdinov (68.Yatsenko), Tupaj.

Rezerwowi: Radliński, T.Kaczmarek, Kaczmarek, Niewiadomski, Białczyk, Janiak, Skrzypczak, Letniowski, Yatsenko.

Górnik P.: Kopaniecki – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz – Bancewicz, Mucha, Wacławczyk, Baranowski (72.Szymkowiak) – Szuszkiewicz (75.Karmelita), Bednarski (84.Osiadły).