Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Jagiellonią

W piątek o godzinie 20:30 zespół Lecha Poznań powróci na swój obiekt na którym w 4 domowym meczu w tym sezonie zmierzy się z niewygodną ostatnio Jagiellonią Białystok. Sytuacja w tabeli nie jest obecnie dobra. Sytuacja kadrowa Kolejorza przed kolejnym spotkaniem także mogłaby być lepsza. Trener Wielkopolan, Dariusz Żuraw ma problemy przede wszystkim w obronie.W piątek z Jagiellonią Białystok nie zagra pauzujący za kartki stoper Djordje Crnomarković, który w Gdańsku ujrzał odpowiednio 4 i 5 żółtą kartkę w tym sezonie opuszczając już 2 raz boisko przed końcem meczu. Nie wystąpi też lewy obrońca Volodymyr Kostevych wyłączony z zajęć przez uraz mięśniowy i wstrząs mózgu, którego doznał w powietrznym starciu ze Sławomirem Peszko. Inni zawodnicy Lecha Poznań są zdrowi oraz gotowi do gry w tym rekonwalescent Juliusz Letniowski, który wczoraj wystąpił w II-ligowych rezerwach wchodząc na murawę na ostatnie minuty.

Dobrą wiadomością jest na pewno uczestnictwo w ostatnich treningach Lubomira Satki, który nie pojechał tydzień temu do Gdańska, bowiem wrócił do klubu poobijany po meczu w reprezentacji Słowacji. On jak i Tymoteusz Puchacz wydają się być naturalnymi zastępcami za nieobecnych Djordje Crnomarkovicia i Volodymyra Kostevycha. Zagadką przed piątkowym meczem z Jagiellonią Białystok jest to, kto wystąpi na skrzydłach. Joao Amaral grą w defensywie nie zachwyca, lecz z przodu notuje niezłe liczby zaliczając choćby asystę w starciu z Lechią.

W tygodniu Lech Poznań pracował nad poprawą gry w defensywie, na odbiorem piłki w środku pola oraz nad finalizacją akcji. Kolejorz wciąż chce grać ofensywnie, jednak z lepszą skutecznością w odbiorze już w centrum boiska. Po czwartkowych zajęciach w piątek „niebiesko-białych” czeka już tylko poranny rozruch oraz wieczorny mecz z Jagiellonia Białystok przy Bułgarskiej (start o 20:30). Sobota dla części piłkarzy, którzy nie zagrają we Wronkach z Widzewem Łódź (spotkanie o 17:00) będzie dniem wolnym. W niedzielę zawodnicy wrócą do zajęć rozpoczynając przygotowania do pucharowej potyczki z Chrobrym w Głogowie (we wtorek o 17:30).PRZEWIDYWANA meczowa „20” na mecz z Jagiellonią:

Bramkarze: Mickey van der Hart, Karol Szymański

Obrońcy: Robert Gumny, Thomas Rogne, Lubomir Satka, Tomasz Dejewski, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Karlo Muhar, Pedro Tiba, Mateusz Skrzypczak, Filip Marchwiński, Tomasz Cywka, Darko Jevtić, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Joao Amaral, Maciej Makuszewski, Tymoteusz Klupś

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Paweł Tomczyk

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Jagiellonią:

Van der Hart – Gumny, Rogne, Satka, Puchacz – Muhar, Tiba – Jóźwiak, Jevtić, Amaral – Gytkjaer

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <