Plusy i minusy: Lech – Jagiellonia 1:1

Mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok zakończony remisem 1:1 był kolejnym spotkaniem, które należy zapisać po stronie minusów. Kolejorz grą nie zasłużył na zwycięstwo. W pełni zasłużenie za to stracił punkty wpadając w coraz to większy dołek. Postawa Kolejorza w drugiej połowie była bardzo zła i nastawiona na obronę bramkowego remisu.

Największym minusem wczorajszego meczu jest 3 kolejne spotkanie bez zwycięstwa. Przy okazji Lech nie wygrał już 3 kolejnego meczu przed własną publicznością czekając na domowe zwycięstwo od 26 lipca. Poznaniacy po zdobyciu zaledwie 1 oczka w ostatnich 3 kolejkach mogą wylecieć z górnej ósemki. Strata do czołowych miejsc po 9. kolejce na pewno zrobi się jeszcze większa na co kibice muszą być przygotowani.

Kolejnym minusem jest chyba najsłabsza w tym sezonie druga połowa w wykonaniu lechitów. Jeszcze żaden zespół w bieżących rozgrywkach nie zdominował poznaniaków tak mocno, jak zrobiła to wczoraj Jagiellonia będąc po przerwie bliżej wygranej i mając większe posiadanie piłki w każdym kwadransie. Kolejorz w drugich 45 minutach oddał na bramkę białostoczan raptem 3 strzały w tym ani jednego celu. W grze drużyny mającej spore problemy z grą w środku pola i z wyprowadzaniem kontr nie było widać chęci odniesienia zwycięstwa za wszelką cenę. Remis zespołowi wystarczał.

Kolejnym minusem jest widoczne coraz gorsze przygotowanie fizyczne. Na początku sezonu nie było z tym problemów, teraz problem się pogłębia. Mimo mniejszego posiadania piłki Lech pokonał dystans o ponad 5 kilometrów krótszy od Jagiellonii notując jeszcze mniej sprintów i szybkich biegów. W końcówce zawodów piłkarze grający ostatnio tylko raz w tygodniu mieli nawet zauważalne problemy fizyczne. Thomasa Rogne łapały skurcze przez co został zniesiony z boiska. Problemy miał także Karlo Muhar. Na szczęście urazy obu lechitów nie są poważne i być może będą oni nadawali się do gry już we wtorek.

W piątek wieczorem do szpitala został odwieziony Paweł Tomczyk, który w końcówce meczu oberwał z piłki. „Pawka” noc spędził w szpitalu na obserwacji, w sobotę czuł się dobrze i został wypisany do domu. Plusy w piątkowym spotkaniu dałoby się dostrzec tylko na siłę. Nie najgorszy debiut zaliczył 17-letni Jakub Kamiński, który przynajmniej nie odstawał od przeciętniej a momentami słabej drużyny w której tym razem zawiedli liderzy tacy jak Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak czy Darko Jevtić, który po wejściu z ławki nic nie pokazał.

Plusy meczu z Jagiellonią 1:1