Dogrywka: Lech – Jagiellonia 1:1

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

Mimo dokładnie 102 minut gry nie udało się znaleźć najlepszej akcji Lecha Poznań, która zostałaby przeprowadzona szybko, składnie, efektownie i po której Lech oddałby chociaż celny strzał. W piątek Kolejorz zaliczył tylko 3 celne uderzenia (wszystkie w pierwszej połowie). Po przerwie gra już się w ogóle nie kleiła, a w zespole nawet nie było chęci odniesienia zwycięstwa.

Najgorsza akcja meczu:

22 minuta – Miała być kontra dla Lecha, był gol dla Jagiellonii. Tiba wykonując podanie jeszcze z naszej połowy trafił w nogę zawodnika Jagiellonii. Piłka dość przypadkowo trafiła do Imaza, Hiszpan krótko podał ją do Bidy, który doskonałym podaniem z pierwszej piłki uruchomił Klimalę. Lech w tej sytuacji wyszedł już do przodu, chciał złapać napastnika Jagi na spalonym co nie udało się. Gumny zaspał, został z tyłu, o ofsajdzie nie było mowy, snajper z Białegostoku po otrzymaniu świetnego prostopadłego podania znalazł się w sytuacji 1 na 1 i nie mógł zmarnować tej setki. Jaga łatwo rozklepała Lecha wykorzystując prosty błąd w wyprowadzeniu piłki. Szkoda.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

3 – Wszyscy zawodnicy Lecha zagrali przedwczoraj słabo albo przeciętnie. Pozytywnie zaskoczył Tymoteusz Puchacz, który z prawej pomocy przeszedł na lewą obronę. 20-latek godnie zastąpił Volodymyra Kostevycha, stoczył 17 pojedynków wygrywając 10 z nich (wszystkie w powietrzu) mając 1 strzał i 81% celnych podań. Nie są to może oszałamiające liczby, ale nie są też złe. Puchacz na boku obrony spisał się lepiej aniżeli we wcześniejszych 2 meczach na prawej pomocy.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

1 – Joao Amaral tym razem rozczarował. Po niezłych ostatnich 2 meczach tym razem nie popisał się grając od początku na „10”. Przez 68 minut wykonał raptem 18 podań, jako jedyny spośród piłkarzy grających od początku nie oddał żadnego strzału i wygrał tylko 30% pojedynków 1 na 1 (słabszy pod tym względem był tylko Tomczyk). Szkoda, że Portugalczyk zawiódł akurat w tak istotnym meczu.

Ocena pracy trenera:

1 – Lech z meczu na mecz wygląda coraz gorzej. Winę za to ponoszą wszyscy. Zarząd, który nie zbudował odpowiednio mocnej kadry, piłkarze oraz trener. Lech w meczu z Jagiellonią nie miał żadnego stylu, po przerwie bronił wyniku, Dariusz Żuraw nie trafił z wyjściową jedenastką i późno przeprowadzał zmiany. W dodatku po spotkaniu mówił jakoby zawodnicy w drugich 45 minutach grali zachowawczo, ponieważ w głowie mieli ostatnie 2 ostatnie porażki.

Ocena pracy sędziego:

4 – Mecz sędziował Tomasz Musiał z Krakowa. Arbiter piątkowych zawodów mimo prawie 40 popełnionych fauli przez zawodników obu drużyn w miarę panował na boiskowymi wydarzeniami. Pokazał łącznie 6 żółtych kartek w tym 2 zawodnikom Lecha.

Poziom meczu:

2 – Słaby mecz w którym w pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, natomiast w drugiej odsłonie przeważali goście, którzy w przeciągu całego spotkania piłkarsko wyglądali trochę lepiej częściej utrzymując się przy piłce. Lech grą nie zasłużył na zwycięstwo nad Jagiellonią, która przyjechała do Poznania po 3 punkty co było widać szczególnie w drugiej połowie i czego nie ukrywał jej trener.