Wszyscy wypożyczeni zaczęli grać regularnie

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród siedmiu wypożyczonych graczy dwóch piłkarzy występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.Podczas jesieni 2019 roku raz na 2 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś V część w sezonie 2019/2020, kolejna po 13 października.

Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

Wiktor Pleśnierowicz zagrał dotąd w 2 meczach włoskiej Primavery (do 67 minuty i przez 90). Roma z 18-latkiem na murawie przegrała z Torino 2:3 oraz z Fiorentiną 0:3.

Minuty: 167
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski opuścił na razie 2 mecze rezerw. W 9 spotkaniach zdobył 8 goli w tym 4 bramki w ostatnich 2 spotkaniach. W ostatni weekend „Kurmin” zaliczył hat-tricka. Rezerwy Ziliny w II-lidze słowackiej są na 5. pozycji z 9 oczkami straty do lidera.

Minuty: 658
Mecze: 9
Gole: 8
Asysty: 3
Kartki: 1

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

Michał Skóraś we wrześniu w końcu zaczął grać więcej. Zaliczył 2 asysty, jednak przy okazji zdobył gola samobójczego w Gliwicach i miał swój udział przy straconej bramce na 1:2 w meczu z Wisłą Płock w ostatniej minucie. 19-latek w 3 ostatnich spotkaniach Rakowa w tym 2 ligowych grał przez pełne 90 minut.

Minuty: 336
Mecze: 7 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 2

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol przez uraz mięśnia stracił końcówkę letniego okresu przygotowawczego i opuścił początek sezonu. W końcu wrócił do zdrowia i od razu zaczął częściej występować. Dotąd zaliczył 7 meczów (6 ligowych). Odra Opola jest ostatnia w I-lidze, ale w Pucharze Polski wyeliminowała Arkę dzięki czemu w październiku czeka ją mecz z rezerwami Legii. Sobol ostatnie 2 spotkania zaczynał w pierwszym składzie.

Minuty: 359
Mecze: 7 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski cały czas nieźle radzi sobie w I-lidze będąc podstawowym defensywnym pomocnikiem GKS-u Jastrzębie, który zajmuje 7. miejsce po 11 kolejkach. „Norek” zagrał dotąd we wszystkich spotkaniach notując w nich 2 asysty. Jego GKS awansował do 1/16 Pucharu Polski.

Minuty: 747
Mecze: 12 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 3

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

25-letni defensor jest w tym sezonie podstawowym prawym obrońcą w Górniku Łęczna. Zagrał we wszystkich 11 meczach II-ligi (w 10 spotkaniach od 1 do 90 minuty). Maciej Orłowski zaliczył dotąd 2 asysty. W Pucharze Polski odpoczywał, Górnik awansował do 1/16 finału, w II-lidze jest wiceliderem.

Minuty: 966
Mecze: 11
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w spadkowiczu z I-ligi gra cały czas zbierając w dodatku dobre opinie. W 12 meczach puścił 11 goli zachowując 4-krotnie czyste konto. Dobre interwencje Mrozka w karnych pozwoliły wyeliminować w Pucharze Polski poznańską Wartę. GKS jest piąty w II-lidze z raptem 1 oczkiem straty do lidera.

Minuty: 1110
Mecze: 12 (1 w PP)
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 4
Kartki: 2

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

 1. 07 pisze:

  Powiem tak – to ze Christian niebawem odejdzie wiemy wszyscy. Pytanie kto ma go zastąpić skoro Timur to nie ta półka? Kto wie czy nie dobrym rozwiązaniem byłoby sprowadzenie Kurminowskiego i Sobola którzy rywalizowaliby z Tomczykiem. Moim zdaniem do tej grupy warto byłoby dodać jeszcze jakiegoś innego zawodnika o innej charakterystyce.

 2. John pisze:

  Dobrze, że grają, nabierają doświadczenia.
  Zobaczymy czy któryś z nich jeszcze zaistnieje w Lechu.
  Na dobrą sprawę to wszyscy już mogliby znajdować się w kadrze Lecha a może i walczyć o wyjściową 11 co niektórzy na pewno.
  Przykładowo:
  Skóraś>Makuszewski,a czy z Jóźwiakiem i Puchaczem nie mógł by powalczyć?Na PO też w Rakowie występuje,ale dopiero zaczyna się przebijać w Rakowie, notować liczby,regularne występy dadzą mu więcej.
  Norkowski>Zbędny Cywka,a piłkarsko nie wiem czy nie lepszy niż Skrzypczak.
  Kurminowski,Sobol>Zhamaledtimov ,dali by więcej Lechowi, choćby w rezerwach.

Dodaj komentarz