Dziewięciu lechitów wyjedzie na kadrę

Na zbliżające się zgrupowania kadr narodowych powołania otrzymało łącznie dziewięciu piłkarzy z pierwszego zespołu Lecha Poznań. Po sobotnim meczu Kolejorza z Wisłą Kraków oraz niedzielnym rezerw ze Stalą Stalowa Wola na obozy reprezentacji wyjedzie jeden zawodnik więcej niż miesiąc temu.Po jednym meczu eliminacyjnym, a także towarzyskim czeka w październiku kadrę Danii z Christianem Gytkjaerem oraz Słowację z Lubomirem Satką. Obie reprezentacje zagrają u siebie. Jeśli chcą dostać się do Mistrzostw Europy powinny wygrać. Tylko towarzyskie potyczki czekają w tym miesiącu reprezentację Polski U-20 (Tymoteusz Puchacz) oraz kadrę Polski U-19 (Filip Marchwiński i Jakub Kamiński).

We wrześniu nieźle kwalifikacje do młodzieżowego Euro do lat 21 rozpoczęli podopieczni Czesława Michniewicza. Teraz „biało-czerwonych” czekają już trudniejsze boje z Rosją na wyjeździe oraz z Serbią u siebie. Do młodzieżówki dołączyli tym razem Robert Gumny, który miesiąc temu trenował z pierwszą reprezentacją Polski oraz Jakub Moder, który we wrześniu w ogóle nie był powołany.

Tym razem powrót wielu zawodników z obozów reprezentacji będzie późny. Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Paweł Tomczyk i Christian Gytkjaer pełny trening z Lechem Poznań wznowią dopiero 2 dni przed 12. kolejką w czwartek, 17 września. W październiku najszybciej obowiązki w kadrze, bo już w niedzielę, 13 października zakończy Lubomir Satka.

Przypomnijmy, że Lech Poznań wróci do zmagań po październikowej przerwie na kadrę w sobotę, 19 października. Wówczas o 17:30 zmierzy się w Warszawie z miejscową Legią. Skład na to spotkanie będzie zależał m.in. od formy fizycznej piłkarzy, którzy wrócą do klubu z obozów reprezentacji narodowych.Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – październik 2019:

Christian Gytkjaer
eME, Dania – Szwajcaria (sobota, 12 października, godz. 18:00)
Tow, Dania – Luksemburg (wtorek, 15 października, godz. 19:00)

Lubomir Satka
eME, Słowacja – Walia (czwartek, 10 października, godz. 20:45)
Tow, Słowacja – Paragwaj (niedziela, 13 października, godz. 20:45)

Tymoteusz Puchacz
Tow, Niemcy U-20 – Polska U-20 (czwartek, 10 października, godz. 18:00)
Tow, Polska U-20 – Holandia U-20 (poniedziałek, 14 października, godz. 17:00)

Filip Marchwiński i Jakub Kamiński
Tow, Polska U-19 – Anglia U-19 (piątek, 11 października, godz. 19:00)
Tow, Albania U-19 – Polska U-19 (poniedziałek, 14 października, godz. 14:00)

Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder i Paweł Tomczyk
eME, Rosja U-21 – Polska U-21 (piątek, 11 października, godz. 16:00)
eME, Polska U-21 – Serbia U-21 (wtorek, 15 października, godz. 18:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Czyli z legia pewna 1. Zespol odbedzie jeden wspolny trening przed tym meczem, jeszcze nie wiadomo czy ktos nie wroci z kontuzja

  • John pisze:

   Nie ma pewniaków,nie wszyscy zagrają 2 spotkania w pełnym wymiarze czasowym.
   Jeden,dwa wspólne treningi to nie pierwsza taka sytuacja, trenują że sobą na co dzień.
   Można trenować i trenować, wyciągać wnioski ,i ch*j z tego, wyników nie ma.
   Minimalnym faworytem będzie Legia,ale też wielu jedzie na reprezentację.
   Gra jak i nazwiska też na kolana nie rzucają.

 2. MaPA pisze:

  Nie zebym się czepiał ale Lech do gry wróci 19 ale pazdziernika a ne września:)

 3. Franco pisze:

  Moim zdaniem Tomczyk, Jóźwiak i Gumny nie powinni już być powoływani do U-21. Całej trójce leci już 22-gi rok życia. Euro U-21 za dwa lata. Jaki to ma sens ? Mieli już swoje Euro. Życie idzie do przodu. Ile można być przypiętym do młodzieżowej pępowiny ?