Wokół meczu: Lech – Wisła 4:0

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Poprawiony bilans

Lech poprawił dziś swój minimalnie korzystny bilans z Wisłą. Zwycięstwo 4:0 robi wrażenie bez względu na to w jakim składzie grał rywal. Wisła to jednak Wisła.

Ogólny bilans: 48-31-45, 164:173 (124 mecze)
W Ekstraklasie: 41-28-40, 144:154 (109 meczów)
U siebie: 31-13-12, 97:53 (56 meczów)

Udany rewanż

Lech udanie zrewanżował się Wiśle za zeszłoroczny wynik 2:5. Kolejorz zrobił swoje, wygrał aż 4:0 i zapewnił sobie spokojną przerwę na kadrę. Takie zwycięstwo robi wrażenie, a tym bardziej, że po 30 minutach nic na to nie wskazywało. To przeciwnik długo był bliższy gola.

Wykorzystane problemy Wisły

Lech doskonale wykorzystał dziś wszystkie kadrowe problemy Wisły, która dodatkowo straciła w przerwie Janickiego muszącego zejść z boiska przez uraz. Lechici zrobili to co powinien zrobić silniejszy zespół w takiej sytuacji i rozbili rywala w drugich 45 minutach.

Nieudany powrót byłych lechitów

Nie tylko Janicki nie zaliczył dziś udanego występu. Z grupy byłych lechitów zagrali jeszcze Wasilewski oraz Grabowski, który miał spory udział przy pierwszym straconym golu przez Wisłę.

Przełamanie

Lech Poznań po 3 kolejnych meczach bez zwycięstwa u siebie w końcu wygrał. Kolejorz zwyciężył przy Bułgarskiej pierwszy raz od 26 lipca i ponownie rezultatem 4:0.

Lech jeszcze wyżej

Lech w ostatnich 3 kolejkach ugrał 7 oczek. Na razie jest piąty ze stratą 3 oczek do lidera. To nie jest dużo, wszystko da się odrobić w III etapie jesieni.

Gytkjaer nadal z patentem

Christian Gytkjaer zagrał dziś z Wisłą po raz 6. Strzelił krakowianom 6 bramkę mając patent na ekipę „Białej Gwiazdy”. Sobotniego gola strzelił w podobny sposób co tydzień temu w Zabrzu.

Lechici poprawiają liczby

Christian Gytkjaer strzelił dziś swojego 8 gola w tym 7 w lidze. Kamil Jóźwiak zanotował 3 bramkę i 2 asystę, Filip Marchwiński 1 trafienie w tym sezonie, a Joao Amaral po sobocie ma na swoim koncie już 3 asysty w trwającym sezonie ligowym.

Muhar zagrożony

Karlo Muhar otrzymał dzisiaj 3 żółtą kartkę w tym sezonie i jest zagrożony. Po 1 kartoniki obejrzeli Puchacz z Gytkjaerem.

Mocna ofensywa

Po 11. kolejkach Lech ma 1 punkt więcej niż w zeszłym sezonie o tej samej porze. Wynik 21 zdobytych goli jest na razie najlepszy w lidze. Kolejna okazja do poprawy liczb po przerwie na kadrę 19 października w Warszawie.

6 zwycięstwo

Lech wygrał dzisiaj 6 mecz w tym sezonie, które trochę poprawiło bilans tego sezonu. Szału nie ma, tragedii też nie. Jest średnio.

DOM: 2-1-2, 11:6
WYJAZD: 4-2-1, 12:7 (1-0-0, 2:0 w PP)
OGÓŁEM: 6-3-3, 23:13 (1-0-0, 2:0 w PP)

1:0 jak zwycięstwo

Wliczając wszystkie fronty od sezonu 2015/2016 zespół Lecha prowadził dziś w 104 meczu. Wygrał 88 raz. W tym sezonie Lech prowadził 1:0 łącznie 6 razy (5 w lidze) zwyciężając za każdym razem.

Lech przy wyniku 1:0
88-11-5

Lech przy wyniku 0:1
6-13-60

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2019/2020)