II-liga: Lech II Poznań – Stal Stalowa Wola 2:2

W meczu 12. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań tylko zremisował we Wronkach z ekipą Stali Stalowa Wola 2:2 (0:1). Kolejorz długo grał słabo, jego postawę ożywili dopiero zmiennicy, którzy w ciągu 2 minut zdobyli 2 gole co i tak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Mimo wzmocnień zawodnikami z pierwszej drużyny „niebiesko-biali” nie wygrali już 4 meczu z rzędu będąc cały czas w złej sytuacji.

Mecz we Wronkach rozpoczął się bardzo spokojnie. Dopiero w 8 minucie w kierunku bramki popędził Paweł Tomczyk, który nie dał rady oddać strzału. 3 minuty później lechici wyszli z szybką kontrą, którą zepsuli złym podaniem. Lech nadal atakował mogąc w 11 minucie zdobyć gola, ale strzał Tomczyka w dobrej sytuacji został zablokowany. W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Stal nie mogła przeprowadzić żadnej kontry, natomiast rezerwy stosując atak pozycyjny nie potrafiły sforsować defensywy przeciwnika. Dopiero w 28 minucie lewą stroną urwał się Mroziński, który oddał bardzo niecelny strzał. W 32 minucie faul w polu karnym popełnił Dejewski. Sędzia mimo faulu lechity przed polem karnym podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Dadok. Po stracie bramki poznaniacy w końcu zaczęli szybciej biegać. Szczególnie aktywni stali się Marchwiński, Szymczak oraz Tomczyk. Nikt nie potrafił zdobyć gola przez co słaba pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Stali.

Po zmianie stron w 49 minucie z kontrą po stracie Cywki w środku pola wyszła Stal. Piłka trafiła do Dadoka, który nie potrafił dobrze dograć do Zjawińskiego. Mimo złego wyniku Kolejorz długo nie był drużyną ambitną, która za wszelką cenę chciałaby strzelić gola na 1:1. Brakowało sytuacji, brakowało strzałów aż w 61 minucie Letniowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Tam zgrał ją Wojtkowiak a do siatki po zamieszaniu trafił Dejewski, który idealnie odnalazł się pod bramką przeciwnika. Po 2 minutach Lech odzyskał piłkę w środku pola i wyszedł z szybką kontrą. Piłka trafiła na prawą stronę do Karbownika, rezerwowy Kolejorza w tym meczu płasko zagrał w pole karne do innego zmiennika Yatsenki, który uderzeniem z 2 metrów wpakował piłkę do siatki, wyprowadził Lecha II Poznań na prowadzenie, a także zdobył swoją pierwszą bramkę w „niebiesko-białych” barwach. Lech po niespodziewanym wyjściu na prowadzenie kontrolował spotkanie ze Stalą, która mimo optycznej przewagi pokazywała niewiele jakości. Wszystko było dobrze aż do 78 minuty. Po stałym fragmencie gry i złym wybiciu piłki efektowną przewrotką popisał się Dadok doprowadzając do remisu. W ostatnich spotkaniach gra był bardzo otwarta, ale nikomu nie udało się zdobyć 3 gola przez co mecz zakończył się remisem 2:2.

Rezerwy Lecha Poznań po 12 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 14 punktami na swoim koncie są na 13. miejscu w ligowej tabeli mając tylko 1 oczko przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 12 października, o godzinie 15:00. Jego rywalem w Rzeszowie będzie obecny lider 3 frontu – Resovia, która jest także przeciwnikiem pierwszego zespołu w Pucharze Polski.

12. kolejka II-ligi 2019/2020, niedziela, 6 października, godz. 12:00
KKS Lech II Poznań – ZKS Stal Stalowa Wola 2:2 (0:1)

Bramki: 61.Dejewski 63.Yatsenko – 32 i 78.Dadok

Asysty: 1:1 – bez asysty 2:1 – Karbownik

Żółte kartki: Cywka, Wojtkowiak, Janiak – Jopek, Fidziukiewicz

Widzów: ok. 100

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)

Lech II: Mleczko – Kaczmarek, Dejewski, Wojtkowiak, Smajdor – Cywka, Letniowski, Marchwiński (53.Karbownik) – Janiak (46.Tupaj), Tomczyk (60.Yatsenko), Szymczak (76.Kryg).

Rezerwowi: Radliński, Andrzejewski, Pawlicki, Kryg, T.Kaczmarek, Białczyk, Tupaj, Karbownik, Yatsenko.

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz, Jarosz, Kiercz, Sobotka – Jopek, Mroziński – Ciepiela (71.Wójcik), Pietras (71.Stelmach), Dadok (90.Śpiewak) – Zjawiński (64.Fidziukiewicz).