Plusy i minusy: Lech – Wisła 4:0

Sobotni mecz z Wisłą Kraków wygrany przez Lecha Poznań pewnie 4:0 przyniósł więcej plusów niż minusów. Sama gra była jeszcze daleka od oczekiwań, szczególnie w pierwszej połowie Kolejorz wyglądał źle, jednak wywiązał się z roli zdecydowanego faworyta odnosząc zwycięstwo, które od razu widać po zobaczeniu tabeli po 11. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020.Największym plusem sobotniego meczu jest oczywiście pierwsze zwycięstwo Lecha w Poznaniu od 26 lipca i to ponownie wynikiem 4:0 odniesione tym razem nad Wisłą, ale tą z Krakowa. Kolejorz w ostatnich 3 spotkaniach ligowych zdobył 7 punktów. Przebrnął też 1/32 finału Pucharu Polski, dlatego śmiało można ogłosić wyjście z kryzysu w który nasz zespół wpadł zarówno pod względem gry jak i wyników na przełomie sierpnia oraz września.

Wisła Kraków to marka, jednak lata świetności ma już za sobą. Mimo wszystko takiemu klubowi rzadko zdarzają się porażki różnicą 4 goli. Lech Poznań w swoim 124 meczu z „Białą Gwiazdą” wygrał wczoraj najwyżej w historii udanie rewanżując się za zeszłoroczny rezultat 2:5. Kolejnym plusem jest liczba stworzonych sytuacji przez naszą drużynę, która ponownie zwyciężyła mając niższe posiadanie piłki. Lech grał lepiej z kontry niż w ataku pozycyjnym oddając na bramkę krakowian aż 23 strzały w tym 12 celnych (oba wyniki powyżej Lechowej średniej tego sezonu). Podopieczni Dariusza Żurawia po 11 kolejkach mają najwięcej strzelonych goli w całej lidze (21) i najlepszą różnicę bramek (+8).

Sama wygrana z Wisłą Kraków będąca kolejnym zwycięstwem Lecha Poznań nad niżej notowaną ekipą pozwoliła Kolejorzowi awansować z 8 na 5. miejsce w ligowej tabeli. Po tym weekendzie „niebiesko-biali” tracą do podium raptem 1 oczko i tylko 3 punkty do lidera. W 11 serii spotkań, która dla naszego klubu była najlepszą kolejką w sezonie 2019/2020 zawodnicy Żurawia przegonili Legię, Jagiellonię i Śląsk, a także zmniejszyli straty do Pogoni, Cracovii oraz Lechii.

W sobotę był również jeden minus. To oczywiście postawa Lecha Poznań do 40 minuty od której trener Dariusz Żuraw zaczął pomeczową konferencję prasową. Do 40 minuty sobotniego starcia to osłabiona wieloma kontuzjami i pauzami piłkarzy Wisła Kraków lepiej grała w piłkę, dłużej utrzymywała się przy niej stosując wysoki pressing z którym nasz zespół zupełnie nie mógł sobie poradzić. Lech do 40 minuty szczególnie źle wyglądał w środku pola biegając za piłką i nie umiejąc dłużej utrzymać się przy futbolówce. Na grę poznaniaków długo nie dało się patrzeć, a gol Darko Jevticia po ewidentnym błędzie obrony rywala został zdobyty w najlepszym możliwym momencie.Plusy meczu z Wisłą 4:0

– Przełamanie u siebie i wyjście z kryzysu
– Najwyższe w historii zwycięstwo nad Wisłą
– Liczba stworzonych sytuacji
– Awans w tabeli i zmniejszenie strat do lidera

Minusy meczu z Wisłą 4:0

– Gra do 40 minuty

Plusy meczu z Górnikiem 3:1

– Zwycięstwo i przełamanie
– Polot w grze i duża liczba sytuacji
– Gra i liczby wychowanków

Minusy meczu z Górnikiem 3:1

– Gra obrony
– Stałe fragmenty gry

Plusy meczu z Chrobrym 2:0

– Awans
– Premierowy gol Skrzypczaka
– Świetna zmiana Amarala

Minusy meczu z Chrobrym 2:0

– Elektrycznie grająca linia obrony
– Postawa zmienników
– Forma Darko Jevticia

Plusy meczu z Jagiellonią 1:1

(brak)

Minusy meczu z Jagiellonią 1:1

– 3 kolejny mecz wygranej i 3 kolejny mecz w Poznaniu bez zwycięstwa
– Fatalna II połowa
– Złe przygotowanie fizyczne
– Kontuzje 3 zawodników

Plusy meczu z Lechią 1:2

– Wejście Tomczyka

Minusy meczu z Lechią 1:2

– Druga porażka z rzędu doznana w podobny sposób
– Zmarnowane 2 tygodnie przerwy na kadrę
– Początek corocznego jesiennego kryzysu
– Indywidualna postawa Darko Jevticia

Plusy meczu z Cracovią 1:2

(brak)

Minusy meczu z Cracovią 1:2

– Zasłużona porażka po słabej grze
– Spadek na 6. miejsce zamiast awansu na 3. miejsce
– Kolejna przegrana przy wysokiej frekwencji
– Stałe fragmenty gry
– Słaba dyspozycja fizyczna piłkarzy

Plusy meczu z Rakowem 3:2

– Zwycięstwo i przełamanie
– Liczba stworzonych sytuacji
– Skuteczność Gytkjaera, asysty Jevticia

Minusy meczu z Rakowem 3:2

– Brak boiskowej kontroli
– Kolejna słaba II połowa

Plusy meczu z Arką 0:0

– Duża liczba stworzonych sytuacji i strzałów
– Indywidualna postawa Tiby z Jevticiem

Minusy meczu z Arką 0:0

– Stracone 2 punkty i miejsce na podium
– Rażąca nieskuteczność
– Skrzydłowi i Gytkjaer

Minusy meczu ze Śląskiem 1:3

– Porażka przed tysiącami ludzi i utrata lidera
– Paraliż Lecha do 16 minuty i mnóstwo błędów w defensywie
– Indywidualna postawa Mickeya van der Harta
– Nieskuteczność

Plusy meczu z ŁKS-em 2:1

– Pierwsza wygrana na wyjeździe od grudnia
– Forma Jevticia, Amarala i Tiby
– Reakcja po straconym golu i ciąg na bramkę

Minusy meczu z ŁKS-em 2:1

– Dominacja ŁKS-u po przerwie
– Bezproduktywny atak

Plusy meczu z Wisłą P. 4:0

– Efektowne zwycięstwo
– Pełna dominacja
– Ofensywna gra Tiby, Jevticia i Jóźwiaka
– Atakowanie nawet przy grze w „10”
– Powrót Gytkjaera w świetnym stylu

Minusy meczu z Wisłą P. 4:0

– Gorszy kwadrans między 46 a 60 minutą

Plusy meczu z Piastem 1:1

– Normalna gra przy wyniku 0:1
– Liczba stworzonych sytuacji
– Duże zagrożenie po stałych fragmentach gry
– Gol Tomczyka

Minusy meczu z Piastem 1:1

– Brak wyjazdowego zwycięstwa
– Widoczny brak napastnika
– Problemy z dośrodkowaniami Piasta
– Nieskuteczność

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

 1. John pisze:

  Niezmiennie największym plusem jest liczba młodych zawodników.
  Z wynikami jest różnie ,ale za to należy chwalić,i nie ma co mówić, że słaby rywal , że tylko z takimi wygrywamy,bo jak widzimy po wynikach to też jest sztuka, ograć Płock, Raków czy ŁKS,a nawet wbić 4 bramki osłabionej Wiśle Kraków.
  Na każdym można się przejechać.

 2. J5 pisze:

  Do plusów dodał bym też to że ten mecz pokazał, iż spadek z ligi raczej nam nie grozi, a ten skład mocno nasączony lechową młodzieżą spokojnie wyróżnia się na tle zespołów z dolnej ósemki.
  Jest to oczywiście i minusem, bo pewne zwyciężanie tylko z zespołami o wiele niżej notowanymi wskazuje że Lech jest średniakiem tej ligi.
  Kolejnym minusem jest to że w drużynie pomimo tego zwycięstwa brakuje jakości, i młodzież ma zbyt mało wzorców do naśladowania. Na koniec optymistycznie.
  Plusem jest też to że Żuraw wyciągnął wnioski i zmienił taktykę. Gra z kontry wyglądała fajnie, a kolejnym plusem jest poprawa skuteczności pomocników i okazale zwycięstwo przed spragnioną tylu bramek poznańską widownią. Teraz sztab i drużyna muszą popracować w przerwie na kadrę i doskonalić grę oraz poprawić stare mankamenty. Jak pokazał niedzielny mecz w Warszawie, Legia jest do ogrania na Łazienkowskiej

Dodaj komentarz