Tydzień spokoju i regeneracji

Po sobotnim meczu z Wisłą Kraków i niedzielnym ze Stalą Stalowa Wola w którym wystąpiło paru zawodników z pierwszej drużyny rozpoczęła się dla Lecha Poznań druga tej jesieni październikowa przerwa na kadrę. Podczas najbliższych kilkunastu dni paru zawodników będzie miało szansę powrócić do pełnił sił, a jeszcze inni będą mieli okazję spokojnie popracować.Po sobotniej wygranej z Wisłą Kraków zawodnicy Kolejorza otrzymali od sztabu szkoleniowego aż 4 dni wolnego. Piłkarze do zajęć powrócą w środę rozpoczynając tym samym pierwszy mikrocykl treningowy podczas październikowej przerwy na kadrę. W środę i w czwartek lechici mają trenować dwa razy dziennie. W piątek oraz w sobotę już raz, a niedziela ponownie będzie dniem wolnym.

Podczas drugiej tej jesieni przerwy na obozy reprezentacji poznaniacy nie rozegrają żadnego spotkania kontrolnego, ale niektórzy piłkarze mogą wystąpić w meczu rezerw. W sobotę, 12 października, o godzinie 15:00 przeciwnikiem Lecha II Poznań w Rzeszowie będzie trzecia w II-lidze Resovia mająca tyle samo punktów co liderujący Widzew Łódź. Resovia to ciekawy rywal, ponieważ 29 października z tym samym zespołem seniorski Kolejorz powalczy o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Najbliższe 2 tygodnie będą ważnym czasem dla m.in. Pedro Tiby, Tymoteusza Klupsia, Macieja Makuszewskiego oraz Thomasa Rogne. Według Dariusza Żurawia portugalski lider Kolejorza ma w tym tygodniu rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem. Wkrótce do zajęć powrócą też Klupś i Makuszewski zmagający się ostatnio z lekkimi urazami odpowiednio ścięgna achillesa oraz barku. Badania USG wykażą za to czy do treningów może wrócić w końcu Thomas Rogne mający ostatnio tak jak Tiba kłopot mięśniowy.

W najbliższym czasie sztab szkoleniowy będzie musiał poradzić sobie bez aż 9 piłkarzy. Na kadrę wyjechali bowiem Christian Gytkjaer, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński, Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder i Paweł Tomczyk. Ostatnia czwórka + Gytkjaer wrócą do zajęć z drużyną dopiero w czwartek, 17 października. Tym samym Lech Poznań przed wyjazdowym meczem z Legią Warszawa odbędzie raptem 2 treningi w pełnym składzie. Kolejorz do gry po październikowej przerwie na kadrę wróci w sobotę, 19 października, o godzinie 17:30.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <