II-liga: Resovia Rzeszów – Lech II Poznań 3:2

W wyjazdowym meczu 13. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań po rozegraniu dwóch różnych połów uległ na wyjeździe faworyzowanej Resovii Rzeszów 2:3. Na nic zdały się posiłki z pierwszej drużyny i prowadzenie do przerwy 2:0. Lech w 5 ostatnich spotkaniach ugral raptem 1 punkt.

Mecz od ataków zaczęli gospodarze i już na początku po kontakcie w polu karnym domagali się karnego. W 10 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Szymczak, błąd popełnił bramkarz i Lech objął prowadzenie. Po tym golu poznaniacy nadal mieli małą przewagę aż zdobyli bramkę na 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym i wcześniejszym rzucie wolnym najprzytomniej zachował się Letniowski, który celnym strzałem w okienko dobił wcześniejsze uderzenie Cywki. Przy stanie 2:0 dla rezerw w końcu śmielej zaatakowała Resovia, ale to Lech w 40 minucie powinien zdobyć 3 bramkę po kontrze, która zbyt łatwo zmarnował Kaczmarek. Ostatecznie niezła pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla rezerw.

Stadion Resovii

Po zmianie stron od razu do odrabiania strat rzucili się rzeszowianie. Najpierw Lecha uratowała poprzeczka, a w 54 minucie poznaniacy stracili kolejnego w tym sezonie gola z rzutu rożnego, którego zdobył rezerwowy Świderski. Lech po przerwie nie wiedział co się dzieje, źle funkcjonowały przede wszystkim boki obrony co Resovia wykorzystała. W 63 minucie karnego na bramkę zamienił Radulj doprowadzając tym samym do remisu. Gospodarze byli w gazie, atakowali, zepchnęli Lecha do defensywy aż w 88 minucie po kontrze wywalczyli rzut karny, zdobyli gola na 3:2 i mimo przegrywania do przerwy 0:2 i tak umieli pokonać kiepskie rezerwy.

Trybuny i mecz Resovia – Lech II

Rezerwy Lecha Poznań po 13 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 14 punktami na swoim koncie są na 13. miejscu w ligowej tabeli mając tylko 1 oczko przewagi nad strefą spadkową, ale ta seria spotkań dopiero się rozpoczęła. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 20 października, o godzinie 12:00. Wtedy przeciwnikiem „niebiesko-białych” we Wronkach będzie Znicz Pruszków.

13. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 12 października, godz. 15:00
CWKS Resovia Rzeszów – KKS Lech II Poznań 3:2 (0:2)

Bramki: 54.Świderski 63.Radulj – k. 88.Płatek – k. – 10.Szymczak 25.Letniowski

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty

Żółte kartki: Kaliniec, Kubowicz, Geniec