Drugi mikrocykl treningowy podczas drugiej przerwy

Po wolnej niedzieli dziś piłkarze Lecha Poznań wrócą do zajęć i tym samym rozpoczną przygotowania już pod konkretny mecz. Przez powołania wielu zawodników do reprezentacji narodowych trener Dariusz Żuraw ma mocno utrudnione zadanie. Zespół w komplecie będzie trenował dopiero w czwartek. W dodatku nie wiadomo w jakim stanie zdrowotnym wrócą do klubu gracze przebywający wciąż na obozach reprezentacji.

W pierwszym tygodniu drugiej tej jesieni październikowej przerwy na kadrę lechici ćwiczyli tylko przez 4 dni. W sobotę trenujący na co dzień z pierwszą drużyną Miłosz Mleczko, Mateusz Skrzypczak, Tomasz Cywka, Juliusz Letniowski, Timur Zhamaletdinov oraz Filip Szymczak wystąpili w II-ligowych rezerwach. Posiłki na nic się zdały, bowiem Lech II Poznań mimo prowadzenia do przerwy 2:0 przegrał w Rzeszowie z miejscową Resovią 2:3 kolejny raz pogarszając swoją sytuację w ligowej tabeli.

W tym tygodniu „niebiesko-biali” będą ćwiczyć łącznie 6 razy. We wtorek odbędą się 2 treningi. Tego dnia do zespołu dołączy już Lubomir Satka, który jako pierwszy zakończył październikowe obowiązki reprezentacyjne. W środę na zajęciach spodziewani są Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński oraz Filip Marchwiński. Dopiero w czwartek, czyli 2 dni przed meczem z Legią Warszawa do drużyny dołączą Christian Gytkjaer, Jakub Moder, Paweł Tomczyk, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak przez co Lech odbędzie tylko 2 treningi w komplecie przed starciem 12. kolejki.

Klub w dalszym ciągu nie poinformował o wynikach badań USG kluczowych zawodników Pedro Tiby oraz Thomasa Rogne. Drobne urazy w ostatnich dniach leczyli jeszcze Tymoteusz Klupś i Maciej Makuszewski, lecz ich nieobecność była niezauważalna dla Kolejorza. Z różnymi problemami przed sobotnim spotkaniem zmaga się również szkoleniowiec Legii Warszawa, Aleksandar Vuković. Najbliższy przeciwnik Lecha Poznań wykorzystując październikową przerwę na kadrę rozegrał w sobotę sparing w mocno eksperymentalnym składzie.

Legia Warszawa po 43 minutach przegrywała z białoruskim Dinamem Mińsk aż 0:3. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3, a bramki dla „Wojskowych” po przerwie zdobyli Maciej Rosołek, Jose Kante oraz Paweł Wszołek. Dla Legii dobrą wiadomością wydaje się być powrót do gry rekonwalescenta Williama Remiego, który w najbliższym spotkaniu z Kolejorzem będzie mógł zastąpić pauzującego za kartki Artura Jędrzejczyka. Początek sobotniej potyczki Legia – Lech o 17:30 przy Łazienkowskiej.

Skład Legii w sparingu z Dinamem: Cierzniak (46.Muzyk) – Niski (46.Agra), Wieteska, Remy (60.Konik), Rocha – Wszołek, Martins, Antolić, Praszelik (46.Luquinhas), Kostorz (46.Rosołek) – Niezgoda (46.Kante).