Wyniki sondy: Potrzeba kilku wzmocnień na kilka pozycji

Przez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” pytaliśmy Was na jaką pozycję Lech Poznań w pierwszej kolejności potrzebuje wzmocnień zimą? Po 7 dniach pora na przedstawienie wyników ostatniej ankiety. Według kibiców Kolejorza zespół nie potrzebuje wzmocnień na jedną konkretną pozycję tylko nawet na kilka pozycji.Wyniki ostatniej sondy są bardzo wyrównane. Żadna z 10 możliwości odpowiedzi nie dobiła do granicy nawet 20%. Najwięcej internautów (19,3%) uważa, że w pierwszej kolejności zimą powinien przyjść w końcu zmiennik dla Roberta Gumnego. 17,3% kibiców chciałoby nowego skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia, 16,3% kogoś lepszego od Karlo Muhara, a 15,5% prawdziwego napastnika, który będzie w stanie wygrać rywalizację z Christianem Gytkjaerem.

Z kolei 12,5% kibiców twierdzi, że zimą i tak nikt nie przyjdzie, natomiast 12,3% ankietowanych chciałoby w końcu konkretnego stopera. Inne 4 możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 10% głosów. Raptem 1,5% osób nie chce zimą wzmocnień, a tylko 2,1% chce dalszego uzupełniania kadry pierwszej drużyny Lecha Poznań młodzieżą z akademii.

Przez tydzień udział w sondzie wzięło 6658 osób. Wszystkim internautom KKSLECH.com dziękujemy za oddanie głosu i zachęcamy do licznego udziału w kolejnych ankietach. Następna pojawi się prawdopodobnie podczas listopadowej przerwy na kadrę.Wyniki sondy: Na jaką pozycję Lech w pierwszej kolejności potrzebuje wzmocnień zimą?

19,3% – Nadal nie ma zmiennika dla Roberta Gumnego, który w końcu odejdzie. Prawy obrońca musi przyjść zimą
17,3% – Lech potrzebuje skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej lewonożnego
16,3% – Karlo Muhar to nie to. Powinien zostać kupiony nowy defensywny pomocnik
15,5% – Przydałby się w końcu poważny konkurent dla Gytkjaera, który będzie w stanie wygrać rywalizację
12,5% – I tak nikt nie przyjdzie, więc na żadną pozycję
12,3% – Potrzeba nam dobrego stopera, który będzie wyróżniał się na tle drużyny
2,4% – Powinien przyjść nowy lewy obrońca (Kostevych jest słaby, Puchacz powinien grać w pomocy)
2,1% – Lech zimą powinien tylko nadal uzupełniać kadrę młodzieżą
1,5% – Lech nie potrzebuje zimą wzmocnień. Powinien pozbyć się paru piłkarzy, którzy nic nie wnoszą
0,8% – Do Lecha powinien przyjść zimą nowy zawodnik na jeszcze inną pozycję (napisz w komentarzu na jaką)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. kksjanek pisze:

  Jest duże prawdopodobieństwo, że Gumny zimą nas opuści, tak więc PO będzie priorytetem, w zasadzie zmiennik dla Roberta już dawno powinien być ściągnięty. Zimą należałoby się pozbyć Makuszewskiego, Cywki oraz skrócić wypożyczenie TImura (na szczęście w razie nie powodzenia tej misji zimą, prawdopodobnie żadnego z nich w kolejnym sezonie już nie zobaczymy). W ich miejsce sciągnąć zastępców, czyli skrzydłowy (najlepiej lewonożny), napastnik (który mógłby docelowo zastąpić Gytkjeara, który zapewne odejdzie latem) oraz za Cywkę szukać kogoś do rywalizacji z Muharem. Na lato kolejnymi celami powinno być ściągnięcie ŚO, bo obecnie jest nadzieja, że Satka się sprawdzi, ale drugiego do pary brakuje. Crno za słaby na 1skład, a na Rogne nie można polegać, ciągle jakieś urazy. Oczywiście latem najważniejsze będzie pozyskanie konkretnej „10” za Darko.
  Podsumowując naszym celem na 2 kolejne okienka powinno być pozbycie się Makuszewskiego, Cywki oraz Timura. Opuszczą nas też: Gytkjaer, Jevtić (koniec kontraktu), Gumny (sprzedaż zimą), Józwiak (sprzedaż latem).
  Pozyskać należałoby PO, ŚPO, ŚPD, ŚO, skrzydłowego oraz napastnika. Oczywiście to powinno być minimum. W klubie normalnie zarządzanym takie ruchy byłyby pewne, jednak z naszym zarządem to można się spodziewać jakiś cyrków. Już tyle szans co dostał tu Radut czy Makuszewski to jest dramat, tak samo jak transfery Cywki czy Letniowskiego. Większość osób uważało, że wymienione osoby nie powinny tak dużo szans w Lechu dostawać, albo do Lecha trafiać, niestety jak zwykle wychodzi, że to my kibice mamy racje, a nie ludzi, którzy powinni mieć większe pojęcie, patrząc jakie stanowiska zajmują w tak dużym klubie.

  • Zlapany na ofsajdzie pisze:

   Odejście Gumnego to opcja bardzo optymistyczna. W ostatnim okienku nikt się o niego nie zabijał, a już na pewno nie za taką kwotę, jaką chcieliby dostać właściciele Lecha. Czy coś się od tego czasu zmieniło? W sumie niewiele- Gumny gra w Lechu solidnie, raz lepiej, raz gorzej, jednak wciąż jest bez szans na kadrę i zdaje się, że do czasu wyjazdu jakiegoś skoku jakościowego już nie zrobi. Obawiam się, że odejdzie od nas za darmo w chwili, gdy skończy mu się kontrakt i tyle będzie z niego. A bez odejścia Gumy szanse na jakikolwiek transfer to wg mnie maksymalnie 5%.

   • kksjanek pisze:

    Gumnego nie puszczą za darmo, jak żadna oferta nie dobije do poziomu proponowanego przez Gladbach to puszczą go za mniej. To, że odejdzie w ciągu najbliższych 2 okienek to pewniak, jedyną przeszkodą może być kontuzja, ale oby zdrowie dopisało.

 2. John pisze:

  Cywka jest zmiennikiem Gumnego,od roku nie zagrał w pierwszym zespole,podobnie byłoby z każdym innym PO, może gdzieś w PP by zagrał.
  Żaden dobry obrońca nie będzie siedział na ławce i czekał aż Gumny odejdzie.
  Wzmocnienie znaczy , że przychodzi ktoś lepszy ,od tych którzy już są ,powiedzmy na skrzydło,czy na DP.
  W Lechu na te wzmocnienia nie ma kasy,a i skautingowi można średnio ufać.
  Zobaczymy kto odejdzie zimą.
  Chociaż priorytetem powinien być skrzydłowy robiący różnice.
  Reszta transfery 1 do 1 , jeśli odchodzili by podstawowi zawodnicy jak Jóźwiak,Gumny , Gytkjaer.
  W miejsce takiego Makuszewskiego,Cywki czy Timura można wziąć graczy z wypożyczeń ,Skóraś,Norkowski, Kurminowski.

  • kksjanek pisze:

   Podobnie nie byłoby z każdym innym PO. Cywka jest środkowym pomocnikiem, prawym obrońca no takim typowym zapchaj dziurą, do tego bardzo słabym. Tak jak mówisz nikt nie przyjdzie i nie zgodzi się siedzieć na ławce, no chyba, że jest to zawodnik słaby, bez ambicji, a kusi go pensja (przykład Cywki). Natomiast można było pokusić się o konkretnego PO, który ewentualnie wygryzłby Gumnego, ale na to sobie nasz zarząd nie może pozwolić bo już pewnie doliczyli 7-8mln euro z potencjalnej jego sprzedaży. Jakoś w u naszego sobotniego rywala mogą mieć w składzie 3 PO. Mieli Jędrzejczyka, kupili Vesovica, a następnie Stolarskiego. Jaga też miała na LO Tomasika, który rozegrał sezon życia, a mimo to ściągnęli Guilherme (czego nie zrobił Lech bo był zadowolony z Kostevycza, który nie miał zmiennika), a pół roku pozniej wzieliśmy niechcianego Tomasika z Jagi, ot taka nasza polityka.

 3. 100h2o pisze:

  Co Wy z tym skrzydłowym? Akurat tu nie ma dramatu – może nazwiska bo z formą różnie – Klupś, Kamiński, Szramowski, Tupaj. Dramatem wieje na prawej obronie i musowo zmiennik dla Gykjaera. Jak można speklować, że Marchewa zastąpi Darko ( czy w przyszłości Gogół) Norkowski/Skrzypczak Muhara, Tibę Moder, a środku obrony Dejewski to akurat na prawej obronie pustka ( po transferze Gumy) a napastnik… Tomczyk? Niby tak ale to nie „łowca bramek” a takiego nawet w trampkarzach ;-) Lecha nie widzę! Co najwyżej można myśleć o Kurminowskim jako…. zamienniku Ruska.
  Napastnik i PObrońca to mus!

 4. DawidEF pisze:

  A ja na miejscu Rutków dałbym wiele żeby wyciągnąć Tomasa Podstawskiego z pogoni, wstawić go zamiast Muhara i widziałbym takie trio w środku > Podstawski Tiba i Amaral na pewno by się dogadywali z nim jak i z reszta drużyny lepiej bo Podstawski by trochę pomógł w tłumaczeniu co mogło by poprawić humory portugalczyków. Co o tym myślicie ?