Warto wiedzieć: Lech – Zagłębie (25.10.2019)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (25.10.2019):

O poprawę bilansu – Po 20:30 w 64 meczu z Zagłębiem w historii Lech zagra o 27 zwycięstwo, 24 w lidze i 16 w u siebie. Lubinianie to przeciwnik, który w dotychczasowej historii leżał poznaniakom, jednak ostatnio coś się zacięło. Czas to zmienić.

Długo bez wygranej – Lech ostatni raz wygrał z Zagłębiem u siebie w grudniu 2015 roku (2:0). W 4 ostatnich meczach z „Miedziowymi” przy Bułgarskiej przegrał 0:2, zremisował 1:1, przegrał 1:2 i w maju znów zremisował 1:1.

Niewygodny przeciwnik – W ubiegłym sezonie Lech ani razu nie pokonał Zagłębia. U siebie zremisował 1:1, przegrał 1:2 i na wyjeździe także przegrał 1:2. Dziś Kolejorz już 3 raz w tym roku zagra z Zagłębiem przy Bułgarskiej.

Gole raczej będą – Na 63 mecze Lecha z Zagłębiem tylko 7 razy nie było goli w tym 3-krotnie w Poznaniu. Ostatni raz bezbramkowy remis padł w sezonie 2017/2018.

Uwaga na skrzydła – Lech musi dziś uważać szczególnie na bocznych pomocników Zagłębia. Sasa Zivec oraz Damjan Bohar zdobyli już po 5 goli.

Jedna porażka Seveli – Od kiedy Zagłębie przejął nowy trener Martin Sevela dzisiejszy rywal zanotował bilans 3-1-1, gole: 10:7 wliczając w to mecz w Pucharze Polski. Tydzień temu lubinianie pod wodzą Słowaka przegrali pierwszy raz.

Spotkanie ofensywnych – Wieczorne starcie będzie meczem dwóch najlepszych ofensyw w lidze. Lech zdobył 22 goli, Zagłębie strzeliło 21 bramek.

Kontynuować serię – Lech ma na swoim koncie serię 7 kolejnych meczów ligowych z co najmniej 1 strzelonym golem. Nie pozostaje nic innego, jak wieczorem kontynuować dobrą serię.

Szansa na wygraną – W tym sezonie Lech wygrał 4 z 5 meczów z drużynami z dolnej ósemki. Zagłębie jest dziesiąte, dlatego Kolejorz ma duże szanse na kolejne zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem.

Pojedynek najlepszych asystentów – Dziś na Bułgarskiej spotkają się najlepsi asystenci ligi. Darko Jevtić i Filip Starzyński zanotowali po na razie 4 asysty.

Zagłębie zabiega Lecha? – Dziś Kolejorza czeka intensywny mecz. Zagłębie pokonuje średnio 115,05 km na mecz (4 wynik w lidze). Rekord rozgrywek należy do pomocnika lubinian Łukasza Poręby 13,19 km, a regularnie 12 kilometrów przekracza jeszcze Bartosz Slisz.

Jest szansa poprawić miejsce – W razie wygranej Lech może przeskoczyć nawet z 8 na 3. miejsce, które zajmowałby do soboty. Zwycięstwo na pewno dałoby mały spokój Kolejorzowi do wtorku, do potyczki z Resovią.

Będą pustki – Wieczorny mecz obejrzy tylko w porywach 11-12 tysięcy widzów. Od kilku dni sprzedaż biletów praktycznie stoi. Nie będzie niespodzianką jeśli frekwencja wyniesie nawet mniej niż 11 tysięcy.

Przybył rozjemcą – Arbitrem po 20:30 będzie szczęśliwy sędzia dla Lecha w tym sezonie Jarosław Przybył. Arbiter z Kluczborka prowadził nasze spotkanie z Wisłą Płock 4:0 i z Górnikiem 3:1.

Lech faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa wieczorem będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 1.95, na remis 3.70, natomiast na zwycięstwo Zagłębia 4.00.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. J5 pisze:

    Mały błąd się wkradł. Lepiej nie kontynuować dobrej serii z co najmniej 1 straconym golem